reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Iwona - współczuje przeżyć, z drugiej strony "szkoda" ze nie dzialo sie to pod opieką lekarska moze by coś poradzili..
agnesdm- ja wczoraj po krzywej cukrowej ohydztwo bleee.. Ale dasz rade. Trzymam kciuki!


Dziewczyny czy któreś z waszch dzieci cierpi na alergie ? Moja córka ma nie wiadomo na co, jest tak wysypa ze same liszaje na calym ciele o twarzy juz nie wspomnę. Umowilam sie na dzisiaj na wieczor prywatnie do alergologa ehh.. przerazaja mnie wgl te specjalne jadlospisy i specjalne gotowanie.. Czy to naprawdę takie straszne czy nie ?
 
reklama
Mam nadzieję że instynkt będzie podpowiadal jak ubierać bobaska na spacery ☺
Ale myślę że znajdzie się też ktoś pomocny kto doradzi, podpowie...bo przy pierwszym dziecku moge mieć kłopot ☺
 
Dzudka mam dokładnie tak samo...to bedzie pierwszy dzidziuś i zupełnie nie wiem co i jak, ale chyba tak jak mówisz instynkt bedzie podpowiadał ;)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Iwona, mam nadzieję, że już lepiej?

Ja też mam stresa żeby nie przegrzać maluchów, jak myślę, że sama miałabym ubrać bodziaka z długimi rękawami w lipcu, to już mi słabo, ale rozumiem, że takie maleństwo bardziej marznie. Mam nadzieję, że się zorientuję co i jak.
 
zasada jest taka że noworodek potrzebuje o jedną warstwę wiecej ubrania niż my, będzie to lipiec więc myślę, że zwyczajnie dłuższy rekawek wystarczy w tym pierwszym rozmiarze a nie dodatkowe ubranko. Chyba więc Twój zestaw ok:) a niemowle takie 2-3 miesiące już czuje temperaturkę taką jak my, ciepło mu kiedy Tobie ciepło etc. Stosowałam tą zasadę i moje dziewczynki nie miewały potówek..aha ja nie używałam oliwki. Wg mnie to niepotrzebna dodatkowa warstwa ogrzewania. Używałam tylko nietłustych emulsji dla dzieci. OLiwkę uzywałam tylko u młodszej na głowkę tak na godzinkę przed kąpaniem bo robiła jej się ciemieniucha i ten sposób pozwalał na super wyszczotkowanie jej

Podpisuję się rękami i nogami!! Dokładnie tak jest z tym ubieraniem, no i trzeba wziąć pod uwagę, że dzidzia leży, taki maluch mało się rusza, dużo śpi i dlatego może mu być lekko chłodniej.
Oliwki nie należy używać, tylko zatyka pory. Też miałam tylko na ciemieniuchę.

Też tak robiłam na ciemieniuche.

Doswiadczone dziewczyny pomóżcie! !
Martyna czwarty dzień nie robi kupy. Czasem jej się tak zdarzało ale nie wiem czy to nie od nauki na nocnik. Nie przymuszam jej i jak chxe to wstaje. Jak Widzialam że steka na kupę to pytałam ja czy zrobi na nocnik i powiedziała chwilę postekala i nic. Zawsze robiła w ukryciu... nie wiem czy dalej mam ją sadzac jak zauwaze że stęka czy dać jej zrobić w majty. Boję się że się zablokuje a jestem przeciwko syropom czy czopkom :'(
Pomocy

Czopek z wazeliny nie zaszkodzi. Możesz go przekroić wzdłuż, żeby był cieńszy. A nocnik może jej postaw w łazience??

Zaznaczyłam cytat i mi się nie zrobił.... @olcia - moje starsze dziecię jest alergikiem. Zawsze warto iść do lekarza, zrobić badania, on najlepiej wszystko wytłumaczy. Jest z tym trochę zachodu, ale bez przesady....Maja nie może jeść ryby, jajka, orzechów i sezamu. Spokojnie da się bez tego gotować i funkcjonować. Tylko musi pilnować co i gdzie je, pytać co jest w składzie. Jeśli miałysmy problemy z alergią (typu wzywanie karetki lub jazda po szpitala na pilny zastrzyk) to tylko z niewiedzy i nieświadomości, że zwyczajny wafelek jest przełożony masą chałwową (a to sezam).
Jako maluszek nie mogła pić mleka i jeść jabłek, no to pilnowałam diety. Objawia się to (u nas) atopowym zapaleniem skóry. Jest nerwowa, niespokojna, ale pomimo wszystko uważam, że świetnie sobie radzi
 
Wiesz co Neddi a pije dużo wody? Zadbaj, żeby piła dużo może stąd to zatwardzenie. Kupkę na nocnik bym jej odpuściła chyba przez chwilę, bo może to w psychice.
 
Needi - a jeśli nie woda to może kompot z jabłek i wrzuc do tego suszonę śliwki. I wogóle jabłka jej dawaj (błonnik), może owsiankę na śniadanie? (choć moje by jej nie tknęły)
 
Dziękuje dziewuszki sytuacja się rozwiązała :-D . nie chciała jeść obiadu i bawiła się w bawialni/kojcu a my przy stole jedlismy. Zaczyna stekać i myślę sobie że niech robi w majty a nawet na ścianę tylko niech zrobi. Widzę że się już napina i nagle odwraca się do mnie i mówi "chces kupę Martynko" ( mówi o sobie czasem drugiej osobie) a ja szok. Dawaj na nocnik w toalecie i ja też usiadlam na swoim i ja udaje że robię i ona też i wstaje a tam jest kupa :-D . radość ogromna:-D . Nie mogłam napisać bez opisów :-D .
Dziewczyny pierworódki przekonają się że można się cieszyć z kupy już niedługo:-D .

Hope ona dużo pije i je warzywa_ trochę więc te przerwy w kupie i zatwardzenia to przez co innego. Kupilam już płatki owsiane może będziemy jeść owsianke na śniadanie.

A co do ubierania bobasa to ja też nie wiem jak bo Martynika z listopada. Myślę że ubieranie na cebulke będzie odpowiednie. Jak nabspacerze będzie za zimno w body to wyciągnęli kaftanik z torby i założenia.
 
reklama
Do góry