reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Dziewczyny, przepraszam, ze tak ni z gruszki, ni z pietruszki", bo nawet nie przeczytalam jeszcze dzisiejszych postow... A propos wczorajszego pytania, chyba mam klopot.

W nocy znowu obudzilo mnie intensywne twardnienie brzucha... Raz za razem :(
O 4 nad ranem wytoczylam sie z lozka, zeszlam na dol i wygrzebalam z otchlani szafki dawno zapomniany magnez + B6... Wzielam, wrocilam do spania.

O 6 rano obudzil mnie nie tylko twardniejacy brzuszek, ale i bolesne skurcze. Wzielam no spe forte i juz nie spalam.. Caly ranek przelezalam i brzuch nadal twardnial - srednio co 5 min., raz za razem... Powiedzialam m., potem jeszcze sie przespalam i zadzwonilam do centrum poloznych. Ta kazala zadzwonic do szpitala, jesli skurcze nie ustana.

Na razie przenioslam sie z lozka na kanape, bo w sypialni mamy zimno ( nie grzeje, bo nie moge oddychac ) i mialam dosc.. Teraz sie uspokoilo, odpukac... Ale to chyba nie jest zupelnie normalne...
Na razie leze i czekam na m.

Nawet nie wiecie, jak chcialabym byc teraz w Polsce! :(
 
reklama
Zatrzymano mnie na kontrolnej, wystarczyła karta ciązy, więc wydaje mi się że chyba oni sami nie wiedzą czy karta jest już zaświadczeniem czy nie
 
Dziewczyny, przepraszam, ze tak ni z gruszki, ni z pietruszki", bo nawet nie przeczytalam jeszcze dzisiejszych postow... A propos wczorajszego pytania, chyba mam klopot.

W nocy znowu obudzilo mnie intensywne twardnienie brzucha... Raz za razem :(
O 4 nad ranem wytoczylam sie z lozka, zeszlam na dol i wygrzebalam z otchlani szafki dawno zapomniany magnez + B6... Wzielam, wrocilam do spania.

O 6 rano obudzil mnie nie tylko twardniejacy brzuszek, ale i bolesne skurcze. Wzielam no spe forte i juz nie spalam.. Caly ranek przelezalam i brzuch nadal twardnial - srednio co 5 min., raz za razem... Powiedzialam m., potem jeszcze sie przespalam i zadzwonilam do centrum poloznych. Ta kazala zadzwonic do szpitala, jesli skurcze nie ustana.

Na razie przenioslam sie z lozka na kanape, bo w sypialni mamy zimno ( nie grzeje, bo nie moge oddychac ) i mialam dosc.. Teraz sie uspokoilo, odpukac... Ale to chyba nie jest zupelnie normalne...
Na razie leze i czekam na m.

Nawet nie wiecie, jak chcialabym byc teraz w Polsce! :(
i ja tu już byłabym na IP zamiast nospy :(
 
Zielona a nie możesz iść do lekarza jakiegoś? Żeby sprawdził czy wszystko ok? Jeśli nie masz możliwości a nie będzie przechodzić to na IP może jedz. Bo stawianie się macicy nie jest ok jeśli jest tak jak ty mówisz regularnie.
 
Art. 39 ust. 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym” wyklucza obowiązek jazdy z zapiętymi pasami dla wybranych osób. Pełny zapis tej części ustawy brzmi następująco.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;

2) kobiety o widocznej ciąży;

3) kierującego taksówką podczas przewożenia pasażera;

4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;

plus funkcjonariusze
 
Art. 39 ust. 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku „Prawo o ruchu drogowym” wyklucza obowiązek jazdy z zapiętymi pasami dla wybranych osób. Pełny zapis tej części ustawy brzmi następująco.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;

2) kobiety o widocznej ciąży;

3) kierującego taksówką podczas przewożenia pasażera;

4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;

plus funkcjonariusze
Dla mnie te przepisy są głupie. Kobieta w widocznej ciąży czyli w którym miesiącu? Każda jest inna...każdej brzuch różnie widać. pamiętam moja bratowa dostała mandat ale to było kilka dobrych lat temu siedziała jako pasażer i policjant mówił ze ma zapiąć pasy pod brzuchem ta dolna część a ta druga to przez środek klatki piersiowej.
Policjant potraktował ja łagodniej ale mimo wszystko mówił ze obowiązek jest.

Jak policjant będzie chciał to wpisze mandat.
Wybór należy już w sumie do każdej z nas. Ja pasy zapinam i będę zapinac...
 
Dla mnie te przepisy są głupie. Kobieta w widocznej ciąży czyli w którym miesiącu? Każda jest inna...każdej brzuch różnie widać. pamiętam moja bratowa dostała mandat ale to było kilka dobrych lat temu siedziała jako pasażer i policjant mówił ze ma zapiąć pasy pod brzuchem ta dolna część a ta druga to przez środek klatki piersiowej.
Policjant potraktował ja łagodniej ale mimo wszystko mówił ze obowiązek jest.

Jak policjant będzie chciał to wpisze mandat.
Wybór należy już w sumie do każdej z nas. Ja pasy zapinam i będę zapinac...
Dokładnie co to znaczy widoczna ciąża ?:)
 
i ja tu już byłabym na IP zamiast nospy :(

U nas nie ma, IP, Iwona. Malo tego, zeby przyjechac do szpitala, NAJPIERW musisz zadzwonic do lekarza dyzurujacego, ktory ma ocenic czy mozesz przyjechac, czy wcale nie.

Malo tego, u nas, na patologii ciazy, jest...9 lozek. Na wyspe liczaca okolo 0,5 mln mieszkancow... Wszystkie problemy rozwiazuje sie ambulatoryjnie.

To nie Polska!

Zielona a nie możesz iść do lekarza jakiegoś? Żeby sprawdził czy wszystko ok? Jeśli nie masz możliwości a nie będzie przechodzić to na IP może jedz. Bo stawianie się macicy nie jest ok jeśli jest tak jak ty mówisz regularnie.

Jedyne, co moge, to pojsc do lekarza rodzinnego, ktory nie ma pojecia o wiekszosc spraw i na ktorym juz kilkukrotnie sie mocno "przejechalam".

Zreszta, o tej porze, to tylko telefon do szpitala zostaje, bo lekarz "urzeduje" do 12-tej.

Nikt mnie tutaj nie sprawdzal, nie mialam ani jednego badania gin.po powrocie z Polski, nikt nie sprawdzal mi szyjki, ani lozyska, ani w ogole niczego :( :( :(
 
reklama
nie no sluchajcie dla swietgo spokoju zapinajmy pasy..a jak mamy jakis gorszy dzien ze nas cos boli albo cos to miejmy przy soba karte ciazowa chyba policjant w razie czego zrozumieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee w kontu to tez ludzie;)
 
Do góry