reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Daria jak miło że w mnie myślałaś....kiedyś tam....miła rzecz,czytałam wpisy do tyłu....i tak mi się zapamiętało.
Ja przy bliźniakach szybko miałam widoczny brzusio,ale wtedy startowałam od 47kg .....i przy moim wzroście.....Teraz inna bajka ,choć brzuchol spory już...

Pewnie,ze o Tobie myslalam i mocno trzymalam kciuki!!!
To moja pierwsza ciaza i startowalam z 51kg przy wzroscie 167cm wiec myslalam ze wybije 4 miesiac a ja bede chodzila dumnie z brzuszkiem. najwidoczniej sie przeliczylam. Chyba swiruje bo ani ruchow ani brzuszka i nie wiem czy napewno wszystko jest ok. Ehh nastepna wizyte mam w piatek wiec moze wtedy troche sie uspokoje.
 
reklama
Dariazgr to ja nie wiem, ale to jaką jest różnica? Tzn ze np łożysko może nic tętno a dziecko nie?

tak dokaldnie o to chodzi. przeciwnicy kupowania domowych fetal dopplerow jako glowny argument uzywaja fakt, ze byly przypadki gdzie ciezarna miala przeczucie lub jakies znaki wskazywaly na to,ze cos moze byc nie tak (np. dzidzius przestal sie ruszac tak intensywnie jak zawsze) i wtedy w momencie jak brala domowy fetal doppler, sluchala tetna i myslala, ze wszystko jest ok wiec nie jechala do lekarza/ szpitala. a pozniej okazywalo sie, ze sluchala lozyska ktore wciaz pokazywalo prawidlowe bicie w czasie gdzie serce malucha przestalo bic lub mialo nieregularne bicie. w zwiazku z tym przeciwnicy uwazaja,ze gdyby nie sprawdzala bicia serca sama dopplerem tylko pojechala do szpitala to mogliby uratowac ciaze. Ale oczywiscie tych przypadkow bylo tylko kilka wiec nie ma sie co bac.

Swoja droga w instrukcji obslugi mojego fetal dopplera, sonoline B jest nadmienione o tym ze przykladajac do brzucha mozna usluyszec 3 rozne glosy. piersze to nasze bicie serca z zyl, koljne to lozysko i trzecie to dzidzius. Ja sie chcialam nauczyc roznicy miedzy lozykiem a dzidziusiem dla wlasnej przyjemnosci i naprawde ja slychac :)
 
Hej!

Powiedziałam w pracy, jak przedstawia się moja sytuacja. Ogólnie reakcja dobra, "proszę się o nic nie martwić, damy sobie radę". Ja chciałabym pracować jak najdłużej ale co będzie, czas pokaże.

Tomograf mamy w czwartek.

Jadę właśnie do moich chłopaków :) ominęła mnie zmiana wenflonu i pobieranie krwi...

Co do jedzenia, ja też muszę rano coś zjeść od razu po wstaniu bo inaczej mi niedobrze. Owoce powinno się raczej jeść w ciągu dnia niż wieczorem żeby w nocy nasz układ trawienny nie męczył się z nimi. Ja uwielbiam koktajle owocowe, ale latem. Zimą mam ochotę na zupy :)
 
Hej!

Powiedziałam w pracy, jak przedstawia się moja sytuacja. Ogólnie reakcja dobra, "proszę się o nic nie martwić, damy sobie radę". Ja chciałabym pracować jak najdłużej ale co będzie, czas pokaże.

Tomograf mamy w czwartek.

Jadę właśnie do moich chłopaków :) ominęła mnie zmiana wenflonu i pobieranie krwi...

Co do jedzenia, ja też muszę rano coś zjeść od razu po wstaniu bo inaczej mi niedobrze. Owoce powinno się raczej jeść w ciągu dnia niż wieczorem żeby w nocy nasz układ trawienny nie męczył się z nimi. Ja uwielbiam koktajle owocowe, ale latem. Zimą mam ochotę na zupy :)
malinka to dobra wiadomosc :)
 
reklama
Do góry