reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Mianem badań prenatalnych nazywamy badania przesiewowe wykonywane w ciąży: USG genetyczne, test PAPP-A, test NIFTY oraz badania diagnostyczne tj. amniopunkcję czy biopsję kosmówki.

Madziolina mówi o usg genetycznym,natopamist prenatalne to jeszcze dodatkowo inne badania,o których napisalam powyżej.
 
reklama
właśnie te badania z karkiem i nosem to robi każdy lekarz
ja mam na skierowaniu napisane badania prenatalne plus test Pappa to jest badanie z krwi
a wydaje mi się że chodzi też o sprzęt żeby był dobry

Olciak a spróbuj jeszcze w innych przychodniach ja dzwoniłam do trzech fakt że nie mogę na miejscu bo termin dopiero na 8 stycznia tylko muszę dojechać do Katowic ok 20km
 
Iwonaimaja tylko mój lekarz napisał mi na skierowaniu nr telefonu komputerowo i podkreślił czyli wątpię ze to skierpwanie przyjeliby mi w innej.

Ja też będę miała test Pappa i usg wykonywane w poradni genetycznej
 
To ja Wam napisze jak jest u nas
11-14 tydz ciazy tylko i wyłącznie w szpitalu pomiar przeziorności karku dodatkowo pomiar hormonów beta hcg i papp-a. Wyniki są lub nie wskazaniem do punkcji i nipt. Koszt 120/180 €
20-22 tydz ciazy szczegółowe usg wszystkich or
ganów serce nerki mózg potwierdzenie plci tez w szpitalu koszt 150€

Jeszcze 3 lata temu nie płaciłem za to nic. Teraz się pozmienialo. Mój GINma dopplera ktg a i tak nie może wykonywać i zlecąc tych badan. I chyba nawet lepiej bo na spokojnie inni lekarze. Moge porownac podstawowe wyniki. Są one naprawdę szczegółowe trwały te podstawowe ok 40 minut. WYSZŁO ok wiec nie zlecone mi badań krwi. Tym razem miałam odpuszczać przeziornośc ale po tym krwawieniu zmienilam zdanie.

Jutro usg i wychodzę. Coś słaba jestem. Leżę tylko.

chodziłam na nauki co piątek. Fajna grupa da się przezyc. Gorzej było na zajęciach o planowaniu rodziny. Kalendarzyk itp po odp na pytanie o antykoncepcji usłyszałam ze jestem lalka do zabaw mojego faceta gotowa na jego zachcianki :rofl2::-D

Pozdrawiam dzielne mamusie walczące z mdlosciami oby juz niedługo!
 
reklama
Do góry