reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Hej.
Też nie mam cierpliwości, ale się tym nie przejmuję za bardzo - wiem, że są dni, kiedy emocje wybuchają i trudno. Staram się wtedy uspokoić, ale nie zawsze wychodzi. Nie robię przecież krzywdy dziecku ;)

Martuś - a jakie mleko mm podajesz? Może smak córce nie pasuje?

Jeżeli chodzi o zasypianie to moja mała zasypia sama, ale puszczam jej kołysankę albo sama nucę. Na rękach jej nie usypiam już od dawna, bo jest już ciężka i nie daję rady. Ale sposób jej zasypiania się często zmienia. Największy problem jest jak się przekręca na brzuch, bo się budzi, albo dotyka szczebelków (nie używamy ochraniacza).
Pozwalacie spać dzieciom na brzuchu?

I pytanie do mam, które mają dzieci z różnicą 2-3 lata - jakie są minusy i plusy takiej przerwy wg Was?
 
reklama
Ja pozwalam spać na brzuchu, bo inaczej bym musiała całą noc czuwać i obracać. Potem usypiać na nowo. Pytałam tydzien temu pediatrę i mówiła, że może. Chociaż pierwsze dwie noce jak tak spał to czuwalam i patrzyłam czy nosek ma dostęp do powietrza.
 
Tez pozwalam spac na brzuchu juz od jakiegos czasu. Skoro tak chce spac to nic nie poradze. Wiadomo, ze w lozeczku musi byc bezpiecznie.
Tez nie mam ochraniacza, na poczatku sie budzil, ale teraz chyba lubi do szczebelkow przesowac i przyciskac i spi tak, ze nie wiem jak to wygodne byc moze.

Zdecydowalam sie nie starac o tamta prace. Okazja moze sie powtorzyc, ale synek malutki bedzie tylko raz. Poki co mam co robic.
 
Basiajulia, tak ja pozwalam spać na brzuchu i we wszystkich możliwych pozycjach:-) bez ochraniaczy na szczeble byłoby u nas ciężko :-)

Flammie popieram twoja decyzję :-)!

Dołączam się do pytania o różnice wieku między dziećmi :-) jest jakaś najlepsza:-)? Powiem wam że odkąd Zosia zaczęła być małym dzieckiem a nie niemowlakiem i pochłania 200%mojej energii myśli o drugim dziecku już pomału mi się ulatniaja :_)
 
Cześć dziewczyny :happy: moja córeczka też ostatnio nerwowa, potrafi rzucać się na kanapie i uderzać nogami ze złości - dobrze przeczytać, że to normalne w tym wieku ;-) ;). Mam problem bo chciałabym ją przyzwyczajać już do mm, ale stwierdzam że po prostu się nie da... ani kaszka z mlekiem ani w niekapku ani ze słomki ani łyżeczka. Ani jak poda ktoś inny niż ja ani jak bardzo glodna, myślę że juz próbowałam wszystkiego a przecież takie małe dziecko potrzebuje mleka... a w cyckach coraz mniej ech.

U nas też problem z mm, kaszki trż nie tknie, ale to nir chodzi raczej o smak mleka a o formę podania , odciągniętego mleka teź z butli nie wypije.
 
To może o różnicy wieku ja napiszę. Starsza córa ma 4 lata, Maja skończy niedługo 9 miesięcy. Według mnie minusem takiej różnicy wieku jest to, że jak już starsza się w miarę usamodzielniła i zapomniałam o pampersach, przecierach, zupkach, słoiczkach itd. to znów trzeba było zaczynać "zabawę" od nowa...ale z drugiej strony to, że właśnie Ola już jest samodzielna jest wielkim ułatwieniem przy drugim maluszku, bo wiem że jest w stanie zabawić się sama dłuższy czas, tak że mogę malucha ogarnąć. Poza tym jest też dużą pomocą, bo jak poproszę to ładnie się z Majką zabawi na macie i mogę ogarnąć dom. Generalnie różnica wieku dla mnie idealna ;)
 
Dziewczyny muszę się zabrać za PIT i chciałabym odliczyć sobie ulgę na dziecko. Czy do PIT 37 wypełnia się dodatkowo PIT 0? Czy tylko jeden rodzic może sobie odliczyć ulgę? Wiecie może i pomożecie :)?
 
Dziewczyny muszę się zabrać za PIT i chciałabym odliczyć sobie ulgę na dziecko. Czy do PIT 37 wypełnia się dodatkowo PIT 0? Czy tylko jeden rodzic może sobie odliczyć ulgę? Wiecie może i pomożecie :)?
Tak pit 37 + pit 0. Ulgę możesz odliczyć sobie ty bądź ojciec dziecka☺ pisz śmiało jak masz więcej pytan
 
Mój Filipek bardzo lubi spać na brzuchu...co ja go na plecy to on znów się przekręca na brzuszek.
Dziewczyny ponieważ mój synuś od września idzie do żłobka to pewno powinien sam umieć jeść.Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia??Tubkę z owockami je sam, chrupka i biszkopcika i chlebek czy bułeczkę.Oczywiście ochlapie się przy tym . Może któreś z was starsze dziecko było w żłobku i wie jak wyglądają posiłki malucha...a może nie potrzebnie się martwię.
 
reklama
Mój Filipek bardzo lubi spać na brzuchu...co ja go na plecy to on znów się przekręca na brzuszek.
Dziewczyny ponieważ mój synuś od września idzie do żłobka to pewno powinien sam umieć jeść.Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia??Tubkę z owockami je sam, chrupka i biszkopcika i chlebek czy bułeczkę.Oczywiście ochlapie się przy tym . Może któreś z was starsze dziecko było w żłobku i wie jak wyglądają posiłki malucha...a może nie potrzebnie się martwię.
Asiu, zadzwoń do żłobka i się dowiedz :) Coś mi się kołacze po głowie, że gdzieś czytałam, że jak dziecko nie je samo to się je karmi. Najlepiej się dowiedzieć i nie martwić :) Ja w sumie też o tym ostatnio myślałam.
 
Do góry