reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

reklama
cześć dziewczyny:) dopiero teraz mam czas napisać ale poczytalam.
Ja sypiam ok 4 h. Kładę się spać o 24 i wstaje o 6 rano ale mam pobudki mniej wiecej co póltora h. Takie mam dziecko i co poradzę:) Mały śpi od 12 do 15 mniej więcej ale ja wtedy nie odeśpie, bo zasada "kto ma dzieciątko ten ma świątko" nie ma zastosowania jak się ma jeszcze dwoje dzieci do nakarmienia etc. Nauczyłam się tak funkcjonować i póki co żyję :)
Lila na zatoki super inhalator, fajnie złazi wszystko z nosa.
Jesli chodzi o odchudzanie to porażka póki co, ciągle nie mam kiedy poćwiczyć.
 
Podaje przepis. Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Już mi się podoba :)

Ja nerwowo to też często nie daje rady, bo mój bywa spokojny, ale ma też swoje momenty różne..
Ja dziś grzebałam co robić, bo też już nie mam pomysłu. Może coś się z tych linków przyda komuś:
- https://www.babyboom.pl/forum/temat/histeryczny-placz-przed-drzemka.41723/
- Link do: Niemowlak - problem z zasypianiem - strona 1 Vitalia
- Link do: Niemowlę nieustannie płacze

Ja teraz usypiam ją w łóżeczku - jak widzę, że ziewa to ją tak wożę i zasypia bez płaczów. I wyczytałam, że branie na ręce jeszcze pogarsza sprawę, bo dziecko się rozbudza.

Tak jeszcze w temacie rozszerzania diety, znalazłam ostatnio takie artykuły:
- Link do: Czym się różni cztery od sześciu ? Czyli o tym kiedy rozszerzać dietę niemowlęcia? - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny
- Link do: rozszerzanie diety - ściągawka - Małgorzata Jackowska o diecie mamy i dziecka blw rozszerzaniu diety karmieniu piersią rodzicielstwie przepisy kulinarne dla dzieci i rodziny z PDFem do wydrukowania, może się Wam też przyda :)
 
Przepis na ciasto (składniki na keksówkę):
1 i 1/4 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jajka
3/4 szklanki cukru
6 łyżek oleju
2 łyżki wody
aromat
dowolne owoce
cukier puder do posypania
można dodać: cynamon, wanilię, wiórki kokosowe, płatki migdałowe

Przygotowanie:
Jajka ubić z cukrem. Przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia. Do jajek wlać 2 łyżki wody, wymieszać, dodać 6 łyżek oleju i aromat, przez chwilę miksować. Wsypać mąkę i wymieszać łyżką (nie miksujcie, bo ciasto jest dość gęste). Owoce albo wymieszać z ciastem albo wyłożyć na wierzch (ja próbowałam obie wersje i z chyba z wszystkimi owocami). Piec w temp. 190-200 st. przez 30 min. Tak w przepisie, ja piekę trochę dłużej.
Znika w ciągu dnia, mąż od razu kroi sobie pół ;)

Dobranoc :)
 
Ostatnia edycja:
cześć dziewczyny:) dopiero teraz mam czas napisać ale poczytalam.
Ja sypiam ok 4 h. Kładę się spać o 24 i wstaje o 6 rano ale mam pobudki mniej wiecej co póltora h. Takie mam dziecko i co poradzę:) Mały śpi od 12 do 15 mniej więcej ale ja wtedy nie odeśpie, bo zasada "kto ma dzieciątko ten ma świątko" nie ma zastosowania jak się ma jeszcze dwoje dzieci do nakarmienia etc. Nauczyłam się tak funkcjonować i póki co żyję :)
Lila na zatoki super inhalator, fajnie złazi wszystko z nosa.
Jesli chodzi o odchudzanie to porażka póki co, ciągle nie mam kiedy poćwiczyć.
W ciągu dnia śpi Ci tylko 3 godziny od 12.00 do 15.00? Też tak się kładę spać i o podobnej porze wstaje i pobudki mam co 3 godziny.
 
Przepis na ciasto (składniki na keksówkę):
1 i 1/4 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jajka
3/4 szklanki cukru
6 łyżek oleju
2 łyżki wody
aromat
dowolne owoce
cukier puder do posypania
można dodać: cynamon, wanilię, wiórki kokosowe, płatki migdałowe

Przygotowanie:
Jajka ubić z cukrem. Przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia. Do jajek wlać 2 łyżki wody, wymieszać, dodać 6 łyżek oleju i aromat, przez chwilę miksować. Wsypać mąkę i wymieszać łyżką (nie miksujcie, bo ciasto jest dość gęste). Owoce albo wymieszać z ciastem albo wyłożyć na wierzch (ja próbowałam obie wersje i z chyba z wszystkimi owocami). Piec w temp. 190-200 st. przez 30 min. Tak w przepisie, ja piekę trochę dłużej.
Znika w ciągu dnia, mąż od razu kroi sobie pół ;)

Dobranoc :)
Też taki robię. Bardzo dobry.
 
W ciągu dnia śpi Ci tylko 3 godziny od 12.00 do 15.00? Też tak się kładę spać i o podobnej porze wstaje i pobudki mam co 3 godziny.
nie nie:) to ten najdluższy sen w ciągu dnia a tak to ma jeszcze kilka takich drzemek pół godzinnych, w sumie jakby je zebrać to on w ciągu dnia sypia dośc sporo.
Teraz własnie Gwiazdor obudził się po kąpaniu i pewnie zaśnie koło 24 jak zwykle
 
reklama
BasiaJulia, przydały się linki. Dzięki!
Do snu i drzemki kładę małego jak robi się marudny i może to już za późno jest i stąd te kłopoty. Spróbuje kłaść wcześniej i zobaczymy.
Dziś mały miał właśnie swoje momenty od 7 aż do teraz. Męczyła go kupa i przemęczenie. Mąż wrócił akurat jak mnie już szlag trafił, więc wymasował małego, kupa poszła, potem nakarmił i do łóżeczka. Mały grzecznie zasnął. Ja zaraz też się kładę, wiec Dobranoc.
 
Do góry