reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Nasza nocka jak zawsze - zasnal o 2, ale jak juz zasnal to spal ladnie do 7:30.
Dzis spalam na kanapie, bo maz ma dzis wieczor (a raczej dzien i wieczor i noc) kawalerski kolegi, wiec chcialam by sie dobrze wyspal :)

Jakby to bylo takie proste obudzic malego i nie dac mu zasnac to bym tak robila. Ale moj maly spi jak kamien, chyba tylko jakis armagedon moglby go obudzic. I juz sama nie wiem, czy wole go na sile rozbudzac i na to poswiecac moj czas czy po prostu dac mu spac i moc zrobic cos kolo domu. Do siedzenia do 2-3 w nocy juz przywyklam :p

Jak nie spi wlasnie proboje go jakos zajac. Bujak jest zbawieniem ale po jakims czasie maly i tak domaga sie uwagi a on potrafi nie spac przez 5 godzin po poludniu.
 
Mysle ze to naturalne ze dzieciaczki nie chca spac w nocy jesli sie wyspia w dzien. My rano po karmieniu do kolejnego karmienia nie dajemy jej spac, potem od okolo poludnia spi do obiadu i w porze poobiedniej do kapieli nie dajemy znowu spac i potem pieknie usypia po myciu i jedzeniu. No ale wiadomo- jak jej nie dajemy spac to wymaga 100% atencji - trzeba gadac z nia, nosic, pokazywac swiat, grzechotac zabawkami itp
Tak małe dzieci śpią i w dzien i w nocy i powinny spać. Nie jest dobrym pomysłem nie pozwalanie spać. Moja spala wczoraj duzo w dzien, szybko zasnęła i w nocy spala. Może bede nie miła, ale nie moge juz czytać jakie to nieszczęście, ze dziecko sie budzi w nocy. Ja mam pobudki na cyca co 2 godziny i uwazam, ze to normalne.
 
Nieufna to nie czytaj, w czym problem? ;)
Raczej nie spi dlugo w dzien, tak w sumie od 5 do 7 godzin max. On po prostu nie zjada duzo dlatego sie szybciej budzi, mysle ze to w koncu sobie ureguluje... :) ja za raz jade na male zakupy, u nas dzis bardzo upalnie bedzie, chyba ostatni taki weekend wiec korzystajmy :) milego dnia! :)-
 
Jasne, ze to normalne ze sie dziecko na jedzenie w nocy budzi, ale np. w moim przypadku nie ma mowy o budzeniu sie w nocy, bo on po prostu nie spi a co za tym idzie i ja nie spie pare godzin pod rzad. Chyba wolalabym by sie budzil w nocy (najlepiej co 4h) niz nie spal.. ale coz, on jest szefem teraz w domu :)
 
Skoro o spanu mowa - moj maly notorycznie spi z glowka obrucona w lewo! Nie wiem czy to tak, bo lubi, czy moze cos innego :confused2: Nie ma problemu z obracaniem glowki w rozne strony, ale sam z siebie wlasnie te pozycje przyjmuje prawie za kazdym razem jak klade go spac. Musze mu sama na prawo obracac w druga strone.
 
Tak małe dzieci śpią i w dzien i w nocy i powinny spać. Nie jest dobrym pomysłem nie pozwalanie spać. Moja spala wczoraj duzo w dzien, szybko zasnęła i w nocy spala. Może bede nie miła, ale nie moge juz czytać jakie to nieszczęście, ze dziecko sie budzi w nocy. Ja mam pobudki na cyca co 2 godziny i uwazam, ze to normalne.

Kurczę właśnie ja też tak czytam i się zastanawiam... Dziewczyny karmiące piersią - w nocy pobudki zdarzają się rzadziej niż co 3 h? Bo mi położna powiedziała (i każdy tak mówi -pediatra, inna położna) że mała ma jeść najrzadziej co 3 h, również w nocy. Więc jak ona mi się nie obudzi to ja ją sama budzę (nastawiam budzik) a jak mi sie zdarzy że ja zaśpię i ma przerwę 4 h to mam stresa jak nie wiem...
 
reklama
U nas dzisiaj spanie od 21 do 3 potem pobudki o 5 i 8. Idzie się wyspac:-) ale o tej 3 to miałam takie piersi że myślałam że mi wybuchna:-)

U nas też piękny dzień się zapowiada, trzeba korzystać z pogody,zanim przyjdzie jesień :-)

Też lubi trzymać głowę na boku w prawo lub lewo bez różnicy, już mi się wydaje że ma splaszczona po bokach i jej układam na wprost ale nie lubi tak mieć, wykończenia tylko sufit widać :-) lubi jak ja nosimy i może oglądać mieszkanie
 
Do góry