reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Ja miałam bobotic forte. Trochę pomogły, ale zamieniliśmy na espumisan plus delicol i jest o niebo lepiej. Bobotica najpierw dawałam trzy krople, a później 6.
my teraz je testujemy zobaczymy



Tak małe dzieci śpią i w dzien i w nocy i powinny spać. Nie jest dobrym pomysłem nie pozwalanie spać. Moja spala wczoraj duzo w dzien, szybko zasnęła i w nocy spala. Może bede nie miła, ale nie moge juz czytać jakie to nieszczęście, ze dziecko sie budzi w nocy. Ja mam pobudki na cyca co 2 godziny i uwazam, ze to normalne.
nieufana ale powiem ci że każde dziecko jest inne, oczywiście że raczej w wiekszości dzieciaczki budzą się w nocy bo są głodne ale fajnie jest jak się obudzą zjedzą i zasypiają, wtedy matka nie odczuwa aż tak tego że miała pobudkę, przynajmniej ja tak mam, gorzej jest jak dziecko najada się i nie ma zamiaru iść spać, a najgorzej jak zaczyna płakać bo boli brzuszek....
Szczerze to bądz troszkę wyrozumiałą zwłaszcza dla dziewczyn z mierwszym maluszkiem, dl nich wszystko jest nowe. A niewyspana mama to stres dla maluszka,
Sama miała przedwczoraj masakryczną nockę a w dzień miałam zawroty głowy serio, bałam się malego nosić wiec popołudniu jak on usnął usnęłam i ja.
Po cześci rozumiem Julkę bo jak opisuje to tak jakbym siebie czytała przy Mai, ona w dzień spała po 10 minut max 3 razy w ciągu dnia i to jeszcze na moich rękach, wiec nawet nie maiłąm kiedy odespać nieprzespanej nocki a jak koleżanki opowiadały że ich dzieciaczki w dzień spały po 3 godziny to strasznie im zazdrosciłam.
Dzieciaczki są różne, widzę to po moich i są całkowicie inni....

Kurczę właśnie ja też tak czytam i się zastanawiam... Dziewczyny karmiące piersią - w nocy pobudki zdarzają się rzadziej niż co 3 h? Bo mi położna powiedziała (i każdy tak mówi -pediatra, inna położna) że mała ma jeść najrzadziej co 3 h, również w nocy. Więc jak ona mi się nie obudzi to ja ją sama budzę (nastawiam budzik) a jak mi sie zdarzy że ja zaśpię i ma przerwę 4 h to mam stresa jak nie wiem...
Jeśli o mnie chodzi to nie wybudzam, widocznie jest najedzony a nocne mleczko jest sytniejsze niż to w dzień wiec luzik.


U nas dziewczyny cudna pogoda ale szkoda ze sierpien się już kończy.
Dla mnie były to wyjątkowe wakacje
i jak oglądam zdjęcia na fb znajomych z wakacyjnych wojaży to jakoś nie jest mi zal ze nigdzie nie wyjechaliśmy ...mam swoje szczęścia w domu i dzięki temu ja tez jestem szcześliwa.
 
reklama
U nas dzisiaj spanie od 21 do 3 potem pobudki o 5 i 8. Idzie się wyspac:-) ale o tej 3 to miałam takie piersi że myślałam że mi wybuchna:-)

U nas też piękny dzień się zapowiada, trzeba korzystać z pogody,zanim przyjdzie jesień :-)

Też lubi trzymać głowę na boku w prawo lub lewo bez różnicy, już mi się wydaje że ma splaszczona po bokach i jej układam na wprost ale nie lubi tak mieć, wykończenia tylko sufit widać :-) lubi jak ja nosimy i może oglądać mieszkanie
Asiak u nas też tak mała w nocy śpi. Te same godziny. Jeszcze tak przysypia jak z nią leze i rolet nie odsuwam do 9.00 -10.00Natomiast w dzień tragedia. Może z 1 godzinę w kupe zebrać [emoji17]
 
U nas zasypia o 21 pobudka kolo 23-23:30, pozniej 1:30-2, pozniej kolo 4-4:30 i o 7juz wstaje, czesto samo zasypianir zajmuje mu kolo 30-40 minut, wiec zanim ja zasne to mam okolo 40 minut do godziny snu x 4 pobudki daje mi 4 godziny snu max.A. maz wlasnie odsypia noc czyli nie bylo tak kolorowo jak opowiada :)
Bylam na zakupach i oczywiscie wiekszosc synkowi kupilam :)
 
Teraz to już tak będzie że będziemy większość kupować dla dzieciaczkow niż dla siebie, ja też już tak mam

Ogarnęłam dom, pranie, prasowanie, czekam aż mała się obudzi żeby ją nakarmić i idziemy na pole:-)

Powiem wam, że jak się mi nie chce czegoś robic w domu to wtedy się pocieszam że zawsze to jakiś wysiłek, lekka gimnastyka to szybciej zzrzuce nadprogramowe kilogramy :-)
Chociaż pani w aptece mnie ostatnio pocieszyla - chciałam jakieś witaminy dla kobiet karmiących, coś mi tam zaproponowała i mówi że dopiero po 4miesiacach od porodu ciąża daje o sobie znać że wypadają włosy skóra traci blask itp itd i że jak córka to zawsze zostaną jakieś kilogramy także wyszłam z tej apteki z uśmiechem :-) masakra, i tak w to nie wierze:-)
 
A ja nawet nie mam jak ziemniaków zestawić z gazu bo mała czuwa przy cycu :( I tak cały dzień. O ogarnięciu domu to mogę tylko pomarzyć [emoji17]
 
Julita mi też nie było na początku szkoda lata bez wyjazdu. Ale teraz jest czasem taka pogoda że świeci słoneczko i jest mocniejszy wiatr i to mi nasze polskie morze przypomina i tak mi się marzy żeby pojechać;)

Czy wasze dzieci też mają takie długie i gęste włosy na pleckach i rękach? :p mi położne powiedziały że to takie jeszcze po ciąży i że znikną ale tu już zaraz 6 tyg minie a mała nadal owłosiona jak szympansik :D jak będzie nastolatką to całe kieszonkowe wyda na kosmetyki do depilacji :p
 
Julita mi też nie było na początku szkoda lata bez wyjazdu. Ale teraz jest czasem taka pogoda że świeci słoneczko i jest mocniejszy wiatr i to mi nasze polskie morze przypomina i tak mi się marzy żeby pojechać;)

Czy wasze dzieci też mają takie długie i gęste włosy na pleckach i rękach? [emoji14] mi położne powiedziały że to takie jeszcze po ciąży i że znikną ale tu już zaraz 6 tyg minie a mała nadal owłosiona jak szympansik :D jak będzie nastolatką to całe kieszonkowe wyda na kosmetyki do depilacji :p
U mojej tak samo na pleckach i ramionkach włosków dużo ciemnych takich dłuższych, a za 3 dni skończy 2 m-ce
 
Tak małe dzieci śpią i w dzien i w nocy i powinny spać. Nie jest dobrym pomysłem nie pozwalanie spać. Moja spala wczoraj duzo w dzien, szybko zasnęła i w nocy spala. Może bede nie miła, ale nie moge juz czytać jakie to nieszczęście, ze dziecko sie budzi w nocy. Ja mam pobudki na cyca co 2 godziny i uwazam, ze to normalne.

Nieufna, nie mialam na mysli absolutnej deprywacji snu:) po prostu nieusypianie w dzien od razu po odbeknieciu po jedzeniu:)

Co do spania w nocy dluzej niz 3 godziny, konsultowalam z czterema roznymi pediatrami i w tym wieku (5 tygodni) spokojnie dziecko moze juz spac 6godzin jednym ciurkiem i nie ma ryzyka ze sie nie wybudzi
 
reklama
Nieufna, nie mialam na mysli absolutnej deprywacji snu:) po prostu nieusypianie w dzien od razu po odbeknieciu po jedzeniu:)

Co do spania w nocy dluzej niz 3 godziny, konsultowalam z czterema roznymi pediatrami i w tym wieku (5 tygodni) spokojnie dziecko moze juz spac 6godzin jednym ciurkiem i nie ma ryzyka ze sie nie wybudzi
Ale jak to nie wybudzi? Może usnąć i się już nie wybudzić?? Przy długim śnie następuje śmierć? Czy ja źle to zrozumiałam? [emoji4]
 
Do góry