reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
A ja się pochwale dziś w szpitalu na kontroli młody ważył 3750 ;)

Dla mam wcześniaków macie refundowane szczepionki na pneumokoki i rotawirusy również tyczy się to mam których dzieci urodziły się z wagą poniżej 2500 g.

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam
mało zaglądam ale Anastazja nie daje

jak nie śpi to chciałaby na rękach no a najlepiej na dworze z przerwami na jedzenie
co do bolących piersi u nas już 5tygodni po porodzie i czasami dalej boli najbardziej jak ściągam laktatorem i później mała ciągnie
w szpitalu aż płąkałam z bólu tak mnie cyce bolały
miałam chwilę załąmania bo jak ściągam to bardzo mało żeby zabrać coś na spacer bo głupio mi wyciągać cyca na mieście :) to mam góra 20ml
a karmimy się czasami co 2h a czasami co pól godziny
jedyne co mnie martwi to że strasznie ulewa ale na szczęście na wadze przybiera dzisiaj jest miesiąc od wyjścia z szpitala i mamy kilogram więcej

więzi jakoś nie czuje większej niż jak Majke karmiłam mm ale jest to bardziej wygodniejsze

mam też skierowanie do poradni neonatologicznej ponieważ zauważyłam u małej drgania rączek podczas snu jest to niby normalne ale lepiej sprawdzić
 
Ja miałam tak poranione brodawki, że mlody robił kupę z krwią i ulewał różowym mlekiem. Całe szczęście na dzień dzisiejszy już nie płaczę, nie wykręcam twarzy z bólu i nie wstrzymuje oddechu jak go karmię. I mimo, iż nadal ma problem ze złapaniem tych płaskich brodawek to żłopie mleko jak najęty i w tydzień przybrał 400g a moje brodawki się zachartowały. Jedynie co mnie martwi to guzki przy sutku w lewej piersi, których nie mogę rozmasować i które nie bolą ale cały czas je wyczuwam ... Ale staram się nie nakręcać i myślę, że to zatkane kanaliki i tyle :)
 
Hej dziewczyny.
A u nas raz tak, raz tak :) wczoraj np. cały dzień niespokojny, pół godziny snu i płacz. Nie wiem czy to z gorąca czy z latających tam i spowrotem samolotów na śdm... A dziś już dużo spokojniej.

Pytałam położną, czy wodę na mleko trzeba gotować tyle, ile napisane jest na opakowaniu, to odpowiedziała, że zagotowana woda kranowa w zupełności wystarczy :) Więc przygotowujemy sobie zapas i tak działamy.

Trochę też się staram karmić piersią albo odciągać. Używam nakładek na brodawki i powiem Wam, że coś tam działają, choć moja ma w ogóle problem ze złapaniem - nie zamyka po prostu buzi, jakby wiedziała, że to nie butelka ;) A czasem (chyba jak ma dobry humor) sobie wisi na tych kapturkach z pół godziny. Mam nadzieję, że się jeszcze trochę rozkręcimy.

Czy Wasze maluchy też krztuszą się podczas karmienia? Moja je łapczywie i to chyba dlatego...
A tu fajny artykuł o karmieniu butelką - dla części z Was pewnie już znany temat, ale dla początkujących myślę, że przydatny :) Link do: Najlepsze pozycje do karmienia butelką - Mamy z Canpolu radzą - Canpol
 
Fazer, ja potrzebuję schudnąć jeszcze 15 kg, już mam minus 10. Jem tylko ciemne pieczywo, zero smazonego, chudą wędlinę, oczywiście zero słodyczy, jabłka, serki, jem mało, tylko tak, aby dla małej było;) Za trzy tygodnie mam zamiar zaczac cwiczyc.

Asia, gratulacje.
 
reklama
To nie wiem czy tak masz ale mi jak w miedzyczasie mleko się zrobi i spływa to jakby mi te kanaliki ogniem czyścili.

Ooo tak tak tez to mam.. jakby ktos mi szpile dodatkowo w nie wbijal..

Fazerkamm ja miałam taki sam ból przy pierwszych pociagnieciach, płakałam z bólu. Ale teraz jest juz lepiej, boli jeszcze trochę ale dużo , dużo mniej.

Na początku to myslalam ze zdechne tak mnie bolalo, wstrzymywalam oddech, zaciskalam zeby.. masakra jakas.. teraz juz mniej choc nie ukrywam ze jest to bardzo nie komfortowe i zamiast cieszyć sie z kp to sobie mysle "o boze znow trzeba karmic" mam nadzieje ze to w koncu minie.

A ja się pochwale dziś w szpitalu na kontroli młody ważył 3750 ;)

Dla mam wcześniaków macie refundowane szczepionki na pneumokoki i rotawirusy również tyczy się to mam których dzieci urodziły się z wagą poniżej 2500 g.

Napisane na GT-I9505 w aplikacji Forum BabyBoom

Braaaaawo Adas :) :)
Hej dziewczyny.
A u nas raz tak, raz tak :) wczoraj np. cały dzień niespokojny, pół godziny snu i płacz. Nie wiem czy to z gorąca czy z latających tam i spowrotem samolotów na śdm... A dziś już dużo spokojniej.

Pytałam położną, czy wodę na mleko trzeba gotować tyle, ile napisane jest na opakowaniu, to odpowiedziała, że zagotowana woda kranowa w zupełności wystarczy :) Więc przygotowujemy sobie zapas i tak działamy.

Trochę też się staram karmić piersią albo odciągać. Używam nakładek na brodawki i powiem Wam, że coś tam działają, choć moja ma w ogóle problem ze złapaniem - nie zamyka po prostu buzi, jakby wiedziała, że to nie butelka ;) A czasem (chyba jak ma dobry humor) sobie wisi na tych kapturkach z pół godziny. Mam nadzieję, że się jeszcze trochę rozkręcimy.

Czy Wasze maluchy też krztuszą się podczas karmienia? Moja je łapczywie i to chyba dlatego...
A tu fajny artykuł o karmieniu butelką - dla części z Was pewnie już znany temat, ale dla początkujących myślę, że przydatny :) Link do: Najlepsze pozycje do karmienia butelką - Mamy z Canpolu radzą - Canpol
Czasami sie krztusi, u mojego to efekt ze za szybko leci mu z cyca o nie nadaza polukac.

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry