reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Hej dziewczyny.
Ja tak szybko: u mnie nic nowego, nadal czekamy, we środę KTG, w piątek wywołanie i pewnie tak się skończy, jak i nie cesarką.

Gutka
, ja idę w piątek i tam siedzę (w szpitalu) i ani mi się śni podróżować podczas ŚDM ;) (wiesz w razie czego co robić?)
Aleksandra, Ruda - ja mam też tak, że czasami mocniejsze, a czasami słabsze ruchy. Podobno można zjeść coś słodkiego, na mnie to nie działa, najbardziej można dziecko poruszyć u mnie jak kładę się na plecach. I to też niekoniecznie są kopniaki, tylko też rozciąganie albo przeciąganie nóżkami - wędrująca górka ;)

Macie jakieś rady co do badania KTG? Dziś dziewczynie obok kazali zjeść i wrócić, bo zapis był jakiś nie tak.

Dobra, zbieram się do spania, jak się nic nie zadzieje to wracam rano jutro ;)
Jesteś już po terminie? W którym szpitalu rodzisz?
Generalnie oznakowanie SZ wydrukuje i tyle będzie przygotowań :-) no i chociaż planuję rodzic w Siemiradzkim, to w razie czego przygotowuje się też do Zeromskiego, bo on też ok, a ode mnie niedaleko i nie w centrum.
 
reklama
Iwona Ty masz świetny sposob wypowiadania sie wiec dzialaj z ta sasiadka z lozka obok bonto gruba przesada jest.. Chyba bym ich tam wszystkich pochlastala..


Lucky długo miałaś ta kroplowke? Ile jednostek w kroplowke Ci wstrzykneli? Mi jak podlaczyli o 10 kroplowke z 5 jednostkami to dopiero o 17 cos zaczelo się dziac.. o 18 kroplowka sie skonczyla i w druga 10 jednostek dostałam.


Julka89.89 jak jest na cycu to mowia ze nie musi robic kilka razy dziennie.. możesz masowac brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara, albo polozyc sobie malego na brzuchu (brzuchem do brzucha) i masowac plecki ale w odwrotna strone niz wskazowki zegara. Mozesz tez podkurczac nozki malemu (pocwiczyc z Nim tak).




Witajcie mamuski :) :)

U mnie uwaga uwaga zschmirzenie :o :D ale faaajnie :) śmigam z dziecmi zaraz na spacer :D bo tak to niezdatne rano wyjsc tak goraco.


Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jesteś już po terminie? W którym szpitalu rodzisz?
Generalnie oznakowanie SZ wydrukuje i tyle będzie przygotowań :-) no i chociaż planuję rodzic w Siemiradzkim, to w razie czego przygotowuje się też do Zeromskiego, bo on też ok, a ode mnie niedaleko i nie w centrum.

Jestem, jestem po terminie - na 15.07 miałam i jak się nic nie zadzieje to jadę w piątek na wywołanie. Wczoraj spotkałam dziewczynę, jest już w 42 tc, ale nie chce wywołania i chodzi dalej na ktg, ale już chyba w tym tygodniu zasugerują jej szpital, bo to trochę niebezpieczne chyba.

Ja w Ujastku, a wczoraj przyjechała dziewczyna odesłana z Kopernika, ale Ty tam nie rodzisz to się nie martw ;) ja w sumie do każdego mam daleko, więc niech będzie Ujastek, choć wczoraj zaczęłam wątpić (7 godz. czekania :( )
Tak, właśnie pytałam o te kartki, no my musimy mieć jeszcze dla mieszkańców i pracowników (mój mąż). Dlatego ja idę w piątek i siedzę, aż mała zdecyduje się wyjść ;)

U nas dzis po wizycie , szyjka zmiękczona , zero rozwarcia, tak wiec sobie "cierpliwie " poczekamy ;)

Witaj w klubie ;)

Olcia, a jak u Ciebie? Wypróbowałaś olejek rycynowy? A może już po wszystkim?
 
Ja jak byłam po terminie to się upierałam, że już czas.Pierwszą córę rodziłam osiem lat temu w 42 tyg. wody mętne a dziecko z objawami niedotlenienia.Teraz byłam tylko pare dni po terminie a wody zielone.Dobrze, że małemu nic się nie stało.Uważam, że po terminie ciąża jest wysokiego ryzyka, dzieciątko już ukształtowane i nie ma powdu żeby dłużej kobiete trzymać. Potem mogą wyjść różne powikłania.
 
@BasiaJulia nie próbowałam z tego względu ze wczoraj źle sie czułam.. Dzisiaj jade do znajomej położnej zobaczę czy coś poradzi jak nic to wezmę ten olejek jutro :D dzisiaj mam termin brzuch boli jak na @ ale nic poza tym..

Troche sie boje przenoszenia bo w poprzedniej ciazy tez przenosiłam i zielone wody mialam ehh..
 
@BasiaJulia nie próbowałam z tego względu ze wczoraj źle sie czułam.. Dzisiaj jade do znajomej położnej zobaczę czy coś poradzi jak nic to wezmę ten olejek jutro :D dzisiaj mam termin brzuch boli jak na @ ale nic poza tym..

Troche sie boje przenoszenia bo w poprzedniej ciazy tez przenosiłam i zielone wody mialam ehh..
Ja właśnie czekam na ktg, potem wizyta no zobaczymy bo też kompletnie nic nie czuje tylko brzuch mam coraz większy i w tym tygodniu, jak cała ciążę nie miałam, wyskoczyło mi mega rozstępy,po bokach brzucha, aż bola:-/

A te zielone wody miały konsekwencje u Twojego dziecka?
 
Dziewczyny ja tak jak i Wy boje sie przenoszenia, kazdy dzień jest strachem, obserwowanie ruchów, czy wydzielina na wkładce to moze czop albo moze wody sie sączą... I jeszcze lekarz powtarza ze w takiej zaawansowanej ciąży to trzeba bacznie obserwować organizm, Żr wszystko vo wyda nam sie "dziwne" odrazu na IP. Słabe ruchy IP , mocne ruchy IP. I jsk tu nie zwariować [emoji33] ? Tym bardziej ze moj lekarz nje nalezy do "panikarzy" i raczej wczesniej było "spokojnie Pani Madziu ". Ah te uparte dzieciaczki , niech juz wychodza [emoji173]️


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Ja jak byłam po terminie to się upierałam, że już czas.Pierwszą córę rodziłam osiem lat temu w 42 tyg. wody mętne a dziecko z objawami niedotlenienia.Teraz byłam tylko pare dni po terminie a wody zielone.Dobrze, że małemu nic się nie stało.Uważam, że po terminie ciąża jest wysokiego ryzyka, dzieciątko już ukształtowane i nie ma powdu żeby dłużej kobiete trzymać. Potem mogą wyjść różne powikłania.

Dlatego ja od piątku mam mega stres, ciągle mi się wydaje, że jest coś nie tak, choć ruchy czuję często (najfajniejszy czas na imprezę w brzuchu to 4-6 rano... ;) ) i z duszą na ramieniu jechałam wczoraj na to ktg. I absolutnie nie chciałabym przeciągać.

@BasiaJulia nie próbowałam z tego względu ze wczoraj źle sie czułam.. Dzisiaj jade do znajomej położnej zobaczę czy coś poradzi jak nic to wezmę ten olejek jutro :D dzisiaj mam termin brzuch boli jak na @ ale nic poza tym..

Troche sie boje przenoszenia bo w poprzedniej ciazy tez przenosiłam i zielone wody mialam ehh..

To daj znać, czy coś pomogło :) ja w nocy miałam chyba skurcze, ale niebolesne, tylko tak czułam jakby mi się góra brzucha zaciskała i dziś też mnie pobolewa jak na okres, do tego taki kłujący ból w boku, ale to chyba z wczorajszego usg, bo mnie bolało jak mi robiły w szpitalu :(
 
Do góry