reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

hej rybcie, ja dziś dostałam paczuszki z bobovity i bebilonu.. takie tam próbki i ksiazeczki.. jest tam schemat wprowadzania tego glutenu: DZIECI KARMIONE TYLKO PIERSIA PO 4. MIESIĄCU- 2-3g produktu gluteowego na 100ml posiłku- 1 raz dziennie! czas ekspozycji to 2 miesiące!
DZIECI KARMIONE MLEKIEM MODYFIKOWANYM PO 5 MIESIĄCU- etap pierwszy- 2-3g produktu glutenowego na 100ml posiłu-raz dziennie! ten etap ma trwać 2 miesiące! etap drugi-6g produktu glutenowego na 100ml posiłku raz dziennie i ten etap też ma trwać 2 miesiące!

opisiałam dokladnie jak tu w ramce mam napisane.. teraz podam wam miarki produktu glutenowego-przelicznik:)
2-3g prod glutenowego = 1-1,5 łyzki stołowej ryzowo pszennej kaszki np jabłkowo gruszkowej bobovita = 1 płaska łyzka stolowa mlecznej kaszki manny bobovita = 1 płaska łyzka mlecznej owsianki bobovita

6g prod. glutenowego = 3 łyzki stolowe ryzowo szennej kaszki np z jablkami i gruszkami bobovita = 2 pełne łyzki stolowe mlecznej kaszki manny bobovita = 2 pelne łyzki stolowe mlecznej owsianki bobovita:)

oczywiście to dlatego o bobovicie mówię bo to od nich ksiązeczkę dostalam:) czyli dziennie wybieramy sobie jedna opcję i podajemy maluchowi...niewiele jak widać:) więc chyba nie będzie tak źle... ale można tez dodawać zwykla kaszke manna do zupki:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejka wpadam na sekundkę!

heldorka - aaaaah, też mi się te sanki podobały, ale to już za gruby wydatek bo już zamowiłam z polski chodzik (240 zl z przesyłką), krzesełko do karmienia (350 zł z przesyłką) i zabawki (własnie te książeczkę o której ktoś mówił, tego pieska co go reklamują co mówi po pl części ciała i pałąk do spacerowki - 200 zł) :confused2: za każdą rzecz ponad 100 zł za przesyłkę i jeszcze tu pewnie cło :angry::angry::angry: więc jak mam jeszcze sanki kupić za 2 stówy to już za gruba misja jak dla mnie :confused2::confused2: trudno, musi się alexik zadowolić najzwyklejszymi jakie tu są. jutro własnie jedziemy zakupic bo u nas już pierwszy snieżek dziś spadł, wprawdzie taki cienki że ledwie go widać ale miejmy nadzieję że to tylko zwiastun :-)

sestina a czemu się martwisz o kaszelek? U nas kaszel już trwa 8 dni ( mimo że lekarz powiedział, że zazwyczaj trwa od 5-7 :crazy:) i własnie zaczyna być taki odrywający a nie suchy. Co to może znaczyć? Lekarz idiota przepisał mi jakiś środek... NA STERYDACH :eek::eek: nawet go nie wykupiłam... :angry:

basieniak OD RAZU ZAPISUJ DO TOP MODEL!!!!!!!!!!!!!!

magia - hahaha wiem, że to nie śmieszne, współczuję i mam nadzieję, że stasiowi szybko minie ale jak wyobraziłam sobie ciebie na tym mrozie z cyculkiem na wierzchu i z ciamkającym stasiem to aż się uśmiechnęłam sama do iebie...

emka - i co doczytałaś o tym poceniu? alex tez się poci a stopki to ma non stop wilgotne. Gadalam o tym kiedys z danuska i ona mowi, ze igunia tez tak ma

Pewnie mnie zaraz zgromicie ale co tam, przyznam się. Mój alexik, który za nic a nic nie chce ostatnio jeść, ani mleka, ani kaszek, ani deserków, zjadł dziś prawie pół słoiczka... kurczaka z warzywami :szok::szok::szok: mieliśmy mu dać tylko na spróbowanie, ale tak się zajadał, że żal było zabrać:szok::szok: normalnie szok!!!! Czy to możliwe, żeby on był typowo mięsożerny jak mój mąż....????? Dla niego warzywa no do nie obiad :confused2::confused2:
 
Alex, mysle że jak nic mu nie będzie po tym, brzuszek go nie roboli to krzywdy nie ma:):) niby tydzień po wprowadzeniu zupek warzywnych mozna podawać takie z mięskiem.. a z zakupami to zaszalałaś:) ja jeszcze nie mam pomyslu na nic!
 
Dobry wieczór!

Jakoś wcześniej nie miałam czasu wejść na net, najpierw spaliśmy do 10:30 (!) ;], później spacerek, następnie wizyta u pediatry i póżniej pojechaliśmy do mojego dziadka na torcik z okazji 75 urodzin.

Co do tych rotawirusów, to właściwie Dawidek jest już po chorobie, teraz jeszcze będzie je wydalał z kupką. No i oczywiście, tak, jak myślałam, lekarka nie pozwoliła na szczepienie, tym sposobem przesunęły nam się na 1 grudnia, także z wizyty w Warszawie nici...

Em_cia,
przecież Nicolette wygląda cudnie bez tych włosków, bobasek śliczny:)

Konwalianko, Miczko, Sis, Dawidek też nigdy nie miał pleśniawek, nie wiem czy za dużo, widocznie jeszcze za mało, skoro zlapal to cholerstwo...

MADZIA, tak, Dawidek się przekręca. Z brzuszka na plecy idzie mu lepiej, niż z pleców na brzuszek;)

Teśka, jestem, jestem, dzięki za pamięć;)

Mateuszkowa,
witaj!

Wisieńko, Maqnio, Wydrussia:***

Więcej nie pamiętam...;) ale ściskam Was wszystkie OooOOoOOoO tak mocno!

 
Aleks Mila juz tez je z mięskiem. Miesko wprowadza się 2 tygodnie po warzywach i też woli od jarzynek. Zjada słoik z mięsem i drugi bez na obiad. Razem 250:szok::-D

Nie robie wianka bo drut w piwnicy i nikomu się nie chce iśc. Jednak jutro
 
dodi - chciałoby się tylko kupowac i kupować, tylko gdyby fundusze nie ograniczały...!!!

wisienka, tylko, ze on nie jadl za bardzo warzyw ani owocow bo nie chciał. plul i się krzywił. No ale miejmy nadzieję, że będzie okey

moje dziecię właśnie wstało po 30 min drzemce po kąpieli i kolacji... I co teraz? :confused2:
 
Alex w koncu Twoj synek to facet, dla nich wszystkich mieso do obaicu musi byc:-D

Kurcze a ja sie zastanawiam jak Wy to robicie ze Wasze dzieciaki jedza tyle na raz? Ja gotuje malej sama wiec ciezko mi powiedziec ile zjada ale widze na oko ze niewiele. Ona chyba zwyczajnie lubi jesc malo ale czesto, bo ma tak od zawsze. Chcialabym zeby zjadla czegos wiecej i bylby spokoj na dluzej a tak to je co 2-2,5h:crazy:
 
hahahaha i zapomniałam wam napisać, że daliśmy dziś alexikowi banana!! hahaha ciumkał sobie i ciumkał aż mu zabrałam bo odgryzł kawałek i nie chciałam, żeby się zaksztusił :-D:-D jak moja mama to usłyszała to kupiła mu taką pałkę z siatka do której się wkłada owoc i może sobie ciumkać dalej. zobaczymy jutro.
 
reklama
Miczka, tam u dwóch maluchów wyszła pokrzywa, takie zmiany na policzkach jakby szminką pomalował.. w 30min po zjedzeniu..no i te dziewczyny tam dają po skończonym 5 tym miesiącu. MY już skończyliśmy a nie daje jeszcze...
corin, takie cuda kupiłas, weszłam na stronę tego sprzedawcy no i masz.. tyle rzeczy mi się podoba i muszę zamówić:
GARNUSZEK KLOCUSZEK Sorter Spiewa Jezdzi 2056 biał (1939764992) - Aukcje internetowe Allegro
Kolorowy BĘBENEK Interaktywny Światła Muzyka 859 (1942802465) - Aukcje internetowe Allegro
MATA Moje Pierwsze PIANINKO ZWIERZĘTA YQ 2903 (1956565428) - Aukcje internetowe Allegro
EDUKACYJNE CYMBAŁKI Organki + MŁOTEK Piłeczki 856 (1929615543) - Aukcje internetowe Allegro
a największe cudo... TIMMY TIME owieczka SHAUN FUNKCJA ZASYPIANIA 1014 (1945526116) - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry