reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

reklama
hejka laski
Wstałysmy o 8 ,a teraz zbieramy się na spacer :)Wkoncu jest cieplej
Odezwe się później
Ja tez nie czuje świąt-choinki tez jeszcze nie mam !!!
 
Szarlotka dla mam alergików (skaza białkowa)

- Po 1,5 szklanki Mąki, kaszy manny, cukru
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- ponad kg jabłek

Sypkie produkty wymieszać , Jabłka zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Blachę wysmarować olejem
Układać warstwami zaczynając od sypkich składników, na wierzchu jabłka lub delikatnie posypać. Powinno być mniej więcej po 2-3 warstwy sypkich jak i jabłek
Piec w temp 180 stopni 50 minut

Robiłam jeszcze wersję z margaryną bezmleczną ale wysypało Małego po tym. A ta szarlotka nie powoduje wysypek i jest pysznaaaaa mniam
 
Cześć.

Coś mi dziecko szwankuje i je po 5 razy w nocy:confused: Przedwczoraj jeszcze rozumiem bo puszczała baki po zupce jarzynowej hipp z kalafiorem i groszkiem która jej zresztą bardzo smakowała ale wczoraj:baffled: No i oczywiście przez weekend była grzeczna dla taty a dziś już rogi pokazuje:-p Ja w sobotę i niedzielę byłam na zakupach po prezenty ale i tak jeszcze nie mam dla dzieci szwagierki więc w środę znów wyprawa bo M ma wolne od środy. A dziś Emi powiedziała w końcu że eks będzie miała dziecko a właściwie wyciągnęłam z niej w gadce szmatce:-p Pytam jak zareagowała (wczoraj jej powiedzieli) a ona że się obraziła i poszła do swojego pokoju:-D Cóż, cieszę się że go nie faworyzuje:-D Muszę mu wysłać gratulacje:-p I choinkę wczoraj ubraliśmy, Nadia niezbyt nią oczarowana:-D Emi też chora, w sobotę miała goraczkę i gardło ją bolało, dziś tylko katar ma i pokasłuje czasem ale do szkoły jej nie puściłam. Zaś Julka cherla strasznie. M z nią był u lekarki i poleciła do alergologa iśc z tym i bierze zyrtec
=jakieś syropy na tą flegme. Może i alergiczne ale lekarka tez spoko, dwa razy przepisała jej antybiotyk mimo że nie gorączkowała poza 1 dniem i osłuchowo oki, gardło tez czyste:dry: Emi biedna ma zakaz nabiału i czekolady bo straszne ma łapki od skazy:-( Aha i dałam dziś małej kaszke ryzową bananową na śniadanie na mm, zobaczymy jak stoleruje bo myślę ja na noc poza cycem tym zapychać:-D

agatka to zakup turystyczne faktycznie.A M długo tak będzie dojeżdżał?

supcio to w dzień pięknie Inaś śpi, gorzej nocki:baffled: Może koła zbyt małe i wąskie? My mamy tako warrior i pokonuje wielkie śniegi ale koła duże i grube.Wapno pij.

ewelad u nas chyba też przez ten katar jazdy, jeszcze w dzień oki nawet ale noc szkoda gadać:dry: Ja wszystkie psiaki wedle tej książki właśnie traktowałam i były kulturka:-D Podejrzewam że czesania macie sporo z włochatką, ale potem jaka z niej pewnie laska:-D Dawałaś Lilii nasivin? Bo my 3 dni na noc więc już nie mogę dłużej. Dziś wstała z mniejszym ale się pobeczała i znów ma a najgorsze że już fridy nie znosi i nie daję rady wyciągnąć:dry:

sylwia moja pada ok.20ej po czym wstaje pełna sił i bryka do 22-23ej:confused::-D

aneta pięknie Michaś zasypia, muszę się wziąść za moją ostro:-D

agatha i jak Hania? U nas dziś katarek jakby mniejszy kiedy wstała, je bez problemu więc gardełko chyba oki ale się zryczała dziś i znów jej cieknie:baffled: Aha, M zadzwonił do Nki bo nam sie umowa kończy i okazało się ze jest promocja dla stałych abonentów (oczywiście gdyby nie zadzwonił to by nie wiedział) i wszystkie pakiety(także te wszystkie HBO itd.) na 14miesięcy mamy za 62zł, nie wiem jak to wychodzi w porównaniu z cyfrą. Może mają promocję i dla nowych?

louise biedulek:-(Rośnie prawdziwy synek mamusi, mnie się taki marzył:-p Ale może Nadia też będzie mamusina w przeciwieństwie do Emi:confused: Jak dobrze że się normuje wszystko od kupki po spanie, co ty poczniesz niedługo z tym wolnym czasem jak Staś będzie sam spał :-D Całuski dla was;-)

mysza nie chcę Cię straszyć ale może rośnie Ci bardzo samodzielna i twarda nie mientka jednostka:-D Emi po cycaniu główka w bok ade mła a jak juz umiała cała to poopiną do mnie i nigdy się nie zmieniła:-p Jedynie co to wypracowałam z nią buziaki na dobranoc ale to tak z kultury bardziej niż potrzeby mi je daje:-D Ma to po tacie swoim:-pZaś Nadia tuli się do mnie , przylepka widac jak ja i tatuś:tak:

atabe gratki drugiego ząbka, zdjęcie pokaż bo musi Jagódka wyglądać przesłodko:-) Daj znać jak wyszło to intrygujące ciasto:-D Myslę że od ząbków potęguje się faktycznie katar bo tyle tej sliny wszędzie:-D

ewelad to udana wyprawa i wszyscy zadowoleni oprócz może twoich nóżek:-)

agatka ja to kocham oscypki normalnie:-)

MM to dobrze że się malutki nie zaraził szkarlatyną:baffled:

ewelad u nas piździ strasznie:dry:

agatha ja też jakoś bez emocji na te święta, może dlatego że M taki zagoniony i mało rozmawiamy:-( Bo tak wszystko w biegu:baffled: A ma mnóstwo roboty bo ludzie chcą chyba na tym vacie przyoszczędzić i masakra jest z zamówieniami. Choć zaoszczędzą groszowe sprawy tak naprawde. No ale to sa dla nas pieniążki więc co zrobić:-(

mysza a czemu tak kochana?:sorry2:

atabe ja tak miałam z Emi więc współczuję.

MM a przepiórcze jadłaś? U nas było po nich oki jak ja zjadłam a potem Emi dawałam. I np. ciasto na tych jajach z mm HA?

madzik my tak niedaleko a u nas wietrzysko:dry:


Spoko, niunia odsypia noc od 1,5h z 2 przerwami na cycka, jakbym wiedziała to bym się połozyła z nią spać ale zazwyczaj śpi o tej porze ok.15min:dry:
My na wigilie i święta w gościach ale w drugi w domu i nie wiem co ugotować na podjadanki:baffled:
 
Jedyneczka mi alergolog nie pozwoliła narazie nic wprowadzać. Przepiórczych też nie. Mówiła że po roku mleko sojowe spróbujemy. a Mleko HA też nie bo to jeśli alergia nie jest potwierdzona a u nas jest potwierdzona
 
jedyneczka dawałam nasivin w sb, w nd nie, wydaje mi się, ze jest lepiej, tzn wydzieliny jest znacznie mniej, ale dzisiaj znowu dałam ten nasivin, nie wiem sama, chcę iść z Lilą do kontroli, miałam termin na szczepienie na jutro, ale właśnie dzwonili z przychodni, ze lekarka jest chora:-( muszę do jakiejś innej uderzyć; u nas jedzenie spoko i spanie też ok, ale zmierzła jest od sb-obstawiam, ze to zęby jednak-widzę już zęba przez dziąsło-tzn tak mi się wydaje:-)
 
MM aha czyli tobie też nie można tego? A jakie badania robiłyście? Bo ja Emi ige i nic nie wykazały a ona ma do tej pory skaze :dry: gołym okiem było widać i lekarze potwierdzili.Więc Emi była na moim mleku rok a ja na bezmlecznej diecie i bezjajowe i bezdrobiowej :-p Ale jak zjadłam coś na przepiórczych jajach gdy była starsza było oki, jej też służyły jak już sama je jadła. A z mięsa zaczynała od królika , jagnięciny , wieprzowiny bo nawet indyk jej szkodził:baffled: po roczku się poprawiło. A mleka nie lubiła wcale za to jadła i dobrze znosiła jogurty po roczku też te dla dzieci. Ale jak Ci tak zaleciła to pewnie wie co robi;-)
 
Jedyneczka my dokarmiamy bebilon pepti. Stwierdziła że mleko HA stosujemy jeśli podejrzewa się alergię lub rodzice są alergikami i żeby dziecko ustrzeć alergii. Ale jeśli jest stwierdzona to tylko nutramigen bądź bebilon pepti. Ja z mięs mogę jeść kurczaka indyka schab. A badanie to morfologia z OB i tam wyszło że ma kwasochłonne krwinki i to świadczy o alergii i według niej to skaza po objawach.
 
reklama
Hej laseczki,

My już po spacerku, niby ciepło, ale wietrzysko niesamowite.

Słuchajcie co mi się przytrafiło: Hania śpi sobie od 13 i mam nianię włączoną, bo Hanys śpi na górze, ja siedzę na dole. Nagle słyszę w tej niani płacz przeraźliwy, długo się nie zastanawiam tylko szybciochem zasuwam do jej pokoju. I patrzę, a ona śpi jakby nigdy nic, ale płacz w niani z dołu słyszę. Dopiero jak się wsłuchałam to taki głuchy jakiś i nie mojej Hani. Okazało się, że niania odbiera jakieś fale i z innego domu coś słychać było. Musi ktoś mieć takiej samej firmy nianię??? Ale w ogóle takich maluszków nie kojarzę w okolicy. Hmm w każdym razie zaskoczyło mnie to.

Wystawiam dzisiaj na allegro trochę ciuszków po Hani.

Byłyśmy u Mai w przedszkolu z Hanią, bo były zdjęcia do kalendarzy robione i Maja koniecznie chciała z Hanią mieć, zamówiłam 3 szt, na prezenty dla dziadków i jeden dla nas.

A w ogóle kicha u nas bo teściowa ze stanem przedzawałowym trafiła do szpitala, miała być u nich wigilia, a teraz to już nie wiem jak będzie:-(

Jedyneczka, My Cyfrę mamy, ale jak M zadzwonił do nich to kiszkowatą ofertę dal, dużo lepsza jest dla nowych, a N i tak daje lepszą dla nowych, więc chyba N weźmiemy. Myśleliśmy, że jak zrezygnujemy z Cyfry to może nam coś zaproponują żebyśmy zostali, ale zanim się przekonamy to skończy się promocja w N dla nowych, więc już chyba N weźmiemy. To dużo już tych nowości Nadince dajesz, ja kaszkę daję tylko, bo jakoś wolę przerwy między nowościami troszkę zrobić. katar przezroczysty ma Hania i to wszystko - nie kaszle.
 
Do góry