reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Heja,
wybrałam się dziś wózkiem (auto stoi pod wielką śnieżną kopułą) do mojej pracy pozałatwiać sprawy urlopowe :-(. O ile na moim osiedlu się jako tako wózkiem jechało, to w centrum się tak umordowałam, że do domu wracałam już autobusem, co by nie paść z wycieńczenia gdzieś po drodze :) W autobusie dość śmiechowo też było, bo jechały trzy wózki i mało już było miejsca dla pozostałych pasażerów i tak się tylko dziwnie spoglądali...
 
reklama
Hello!
My już po spacerku a Franio teraz dosypia w domciu.
agatka - ta witamina to Vigantoletten 500 i chyba można bez recepty kupić - 9zł, fajna ta zabawka z IKEA! no z tym francuskim czy holenderskim CD to trochę gorzej ale może najważniejsze że coś tam gra :)
MMmm - jakie badanie krwi trzeba wykonać by wiedzieć że dziecko jest alergikiem bo przecież takim maleństwom nie robi się testów, wiec na podstawie jakiego badania krwi wyszło, że michałek ma alergię pokarmową????
anetka - ciekawe jak zniosłaś pierwszy dzień w pracy??
tweenie - a Tobie jak mija dzień w czepku na głowie?? :) Czego się nie robi dla dzieci :)
jedyneczka - to znaczy, że bioderka są jeszcze niedojrzałe w pewnym wieku powinny już kostnieć - chyba chrząstka w kość się zamieniać - i w takim wieku jak Franek już to powinno następować, a u niego nie. Poza tym ma baaaaaaardzo duże ciemię, ma pół głowy miękkie więc tak sobie myślę, że to też może mieć związek z tą nieodpowiednią małą ilością wit. D
gregorka - ta moja maść nie tłusta bo tam tylko 4 składniki a, e, leskobaza, woda, ale może lepiej, że na mrozy tłusty bo ja raczej na dwór nie mogę moją posmarować, u nas to raczej nie od marchewki bo poliki pojawiły się jak jeszcze Franio nie jadł nic oprócz cyca i mm na noc a teraz już nie dostaje mm a zamiast tego słoiczek raz dziennie. Daj znać jak dojdziesz do tego co uczula Oleńkę.
jedyneczka - Franio po słoiczkach robi takie dokładnie kupy jak bym słoik ten co zjadł w poprzednim dniu przełożyła do pieluchy.. niemal identycznie wygląda, trochę gorzej czadzi
justa - mi tez zdarzyło się na sekundę zostawić Frania by sięgnąć pieluchę bo nie umie się przewracać ale już tego nie zrobię, całe szczęście, że Aluni nic się nie stało.
 
mysza no grill aktualny :biggrin2: M w domu i od razu humorek dopisuje
ewelad ha ha to co parapetówa?? No a twój M widać z tej samej branży co mój - to znam ten typ ;-)
czerwone poliki biorą się często w momencie uruchamiania ogrzewania wtedy skóra po prostu staje się sucha do tego jak dziecko wyjdzie na zimno, mróz, wiatr to się to potęguje
jedyneczka ja wiem że mi to mówisz z troski, ja też się martwię bo jak sama z małą w domu to nie za ciekawie, no ale na razie jest jak jest. Ten stolik występuje tylko w wersji ang-niem, a co do kościoła to naprawdę ksiądz ma podejście do dzieci bo ciągną do niego tłumy - i o to chodzi. Fajnie będziecie mieć już piesa :tak:
Widzę nudy u Ciebie a u mnie mała przechodzi bunt i nie zamierza dzisiaj spać
justaa te meble mi się podobają i cena była ok, bo te niektóre to potrafią kosztować

Ale mamy dzień, mała się zbuntowała i stwierdziła że nie będzie dziś spała na balkonie może +2 to za ciepło i woli -10???? Poza tym okazało się, że w meblach dla Zuzy w szafie jest obtrącony róg, napisałam do tej firmy zobaczymy co oni na to.
M zarobiony jakąś awarię mu zgłosili więc coś dłubie na kompie, ale poskręcał małej prawie wszystkie mebelki.
 
Moje dziecko chwilowo zajęte zabawą w łóżeczku więc mam chwilę (ostatnio coraz mniej takich chwil)
Jedyneczka, Gregorka, Ewa my dostaliśmy skierowanie na morfologię z OB od pediatry. i tam wyszło na obrazie krwinek białych metodą mikroskopową że ma płytki kwasochłonne które świadczą o alergii pokarmowej.
Tiffi my też na tym etapie remontu i może w styczniu się wprowadzimy :-)
Justaa domyślam się co czułaś. Dobrze że nic się małej nie stało. Mój też zaczyna fikołki fikać. Mojej znajomej już jakiś czas temu córcia 5 miesięczna z wózka wypadła ale też nic jej się nie stało.
 
jedyneczka Arkadia to taki duży lokal ze sklepami :-D
agatha nie możesz iść na urlop wychowawczy, ponieważ jest to uprawnienie pracownicze. Możesz iść na L4 jak opłacałaś dobrowolnie składki chorobowe w terminie przez 6 miesięcy (180 dni) , tylko musisz się dowiedzieć w ZUS-ie czy w tym czasie nie musisz zawiesić lub zlikwidować działalności. Mam pytanie, a firmę otworzyłaś jak byłaś w ciąży z Hanią, bo wiesz, że Ci wtedy przysługuje wysoki zasiłek macierzyński.
ewelad ojej współczuje :-D Czy po raz drugi głosowałaś na mojego ulubionego wykładowcę? :-)
jedyneczka nowy materac, nowe dziecię :-D. Fajnie, że piesek z Wami pomieszka.
tiffi, ewelad mój M też z tej samej branży.

My dziś byliśmy na USG bioderek i wszystko ok, ale to opiszę na osobnym wątku. Pojeździłam wózkiem po Warszawie, nawet muszę Hankę pochwalić, bo chodniki w Centrum odśnieżone, gorzej z miejscami parkingowymi, ale tragedii nie było.
Potem byłam u mamy, zjadłam obiad. Jak M wróci normalnie, to śmignę na aerobik.
 
hello:-)

jaka ja jestem wykończona ostatnio wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:-( dosłownie na rzęsach już chodzę... Marcello zawsze był maruder, ale ostatnio to jakaś masakra-non stop piszczy, płacze.. nie wiem, o co kaman z nim... czy to ząbki czy co..

wprowadziliśmy od wczoraj zupki- na pierwszy ogień poszła jarzynowa. z kupami nadal ciężko, wczoraj po 6-cio dniowym nierobieniu musiałam mu zapodać czopka :dry: denerwuje mnie to, no ale mam patrzeć, jak się męczy i ma wzdęty brzuszek?? no nie..
 
hejka:-)

wizyta teściowej za nami, prezenty mikołajkowe dla Lili- hmmm, bez komentarza, teściowa kupuje rózne rzeczy z Kubusiem puchatkiem, bo jest troszkę infantylna i takie też prezenty m.in dostała wnusia- majtki na 2-letnie dziecko, peleryna przeciwdeszczowa na chyba 4 lata, czapka nieważne na jaki wiek, bo nie zagosci na głowie mojej córki, do tego pielucha tetrowa i smok-to moze się przyda, jak zwykle jestem niewdzięczna:-D

jedyneczka moja też spanie dzisiaj miała dobre, nudziłaś się, hmm jakbym wiedziała, to zaprosiłabym Cię na spotkanie zmoją teściową:-D
justaa dobrze, ze nic się Aluni nie stało!!! ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie po opowieściach babeczek z rehabilitacji, ale wiadomo- czlowiek chce dobrze, ale wszystkiego nie da się upilnować czasami
tiffi dziwne indywidua z tych informatyków- to fakt:-D no jasne, że paraptówa i okna wpadnę umyć, żeby nie było, że na krzywy ryj:-D ja używam herbatki z humany, nie tej akurat, ale mała ją bardzo lubi
agatka jes ofkors:-)
 
justa niskie macie łóżko? Dobrze, że Aluni nic się nie stało.
Ewcik po zupkach kupy powinny wrócić do normy.
Czy wasze dzieci też robią twarde kupki? Andrzej już 2 takie zrobił.
ewelad smoczek też z Kubusiem Puchatkiem?:-D
 
reklama
agatka tak, smoczek i majtki, reszta bez, ale to nic nie zmienia niestety w kwestii estetyki:-), moja też po słoiczkach zrobiła kilka razy takie bobki plastelinowe, ale płaczu nie było, więc tylko ciężko technicznie było zapewne wycisnąć:-D
 
Do góry