reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Mysza ja mam 3 butelki-wszystkie zdobyczne, żadnej nie kupiłam (z targów i od położnej:-)) a mleko w razie w kupi D w aptece i spox-zobacze co w szpitalu dają dzieciaczkom, a co do wózka- mogę spbie z Twoim M rękę podać-ja zrobiłam dziś rundkę po chałupie z piesiem w roli pasażera-wiem, mam nierówno:-D
 
reklama
przynajmniej miałaś pasażera :-D Mój M spaceruje z pustym rożkiem i jeszcze go kołysze :-D
Mam tylko nadzieję, że nie jest taki chętny teraz, a jak dojdzie co do czego, to się wykręci :-p
 
witam
ja mam dzis dzień wariata w domu
młody ma dzień nieposłusznośći
oszaleć można....
:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
może jutro będzie lepiej????

louise-ja to już czasem nie mogę...albo w żołądek albo mi żebra odgina że aż czuję jak się ociera z takim aż zgrzytem :shocked2::shocked2::shocked2::-)
Tiffi-no pamiętaj pamiętaj...:-D:-D
 
hello:)witam sie wieczorowa pora,zagladajac tu mialam nadzieje ze juz ktoras z tych"mocno chcacych" sie rozpakowala:-p

louise mnie tez dzisiaj ogarnela jakas psychiczna niemoc,zagladalam kilka razy na forum ale jakos checi nie mialam zeby cokolwiek napisac.wierze ze tobie jest jeszcze ciezej,byc tak ciagle przykutym do lozka gdzie wczesniej bylas takim strusiem pedziwiatrem niemogacym usiedziec chwili na miejscu.kochana tule wirtualnie,pamietaj ze wszystko ma swoj cel,robisz to dla Stasinka,jeszcze troszke,troszeczke;-)
dzamena ciebie znowu te paskudne chorobska sie przyplataly,a kysz a kysz!!
ewcik fajnie ze juz coraz blizej przeprowadzki ale szkoda ze bez neta,moze jednak da sie cos wykombinowac?
Vanilka a jednak trening czyni mistrza;-)teraz bedzie tylko lepiej.
mruczka to nie czas na wygibasy,dobrze ze skonczylo sie na strachu.oby bol szybko minal.ueazaj na siebie!!
madzik oj nawet nie wiesz jak bardzo chcialabym byc juz "po" ale coz wszystko ma swoj czas i moja Majka widocznie tez.dletego nie pozostalo mi nic jak uzbroic sie w cierpliwosc i czekac.
magdzia no to czekamy kolejny dzien na nasze cory;-)
misslena to straszne co napisalas o tym psiaku,wkurza mnie takie rzeczowe podejscie do zywej istoty-przeciez to tak jakby dziecko porzucic:wściekła/y:nie rozumie takich ludzi.
niunia ja mam ubranka dla malej w roznych kolorach od bialych,przez roz,blekit po brazowe.
aneta a ty jak zwykle pracowita jak pszczolka.
tiffi ja tez dzisiaj od rana w bojowym nastroju.
Ewcik chociaz czeresnie dostalas,z dwojga zlego i to dobre;-)
twennie no beznadziejnie z tym lozeczkiem,taa pewno zescie zle zlozylo,nogami do gory i w poprzek.
madzik fajnie ze juz w domciu jestescie.strasznie zazdroszcze.
tiffi a jednak gory prasowania zdobyta,nie dziwie sie ze M sie wkurzyl sama byl sie zdenerwowala.
ewelad,mysza ja dzisiaj rundke honorowa po piwnicy zrobilam,bosze myslalam ze juz ze ja do glowy dostaje- w grupie zawsze razniej.:laugh2:

ja dzisiaj jakas do niczego jestem,wszystko mnie wkurza,nic nie cieszy,masakra jakas:crazy:.
 
witam się tylko i żegnam zarazem!!
Od rana jestem w biegu i ledwo co widzę na patrzałki!! Marzę o prysznic i wyprostowaniu gnatów!!
Jutro się odezwę!!
Madzik - super że już jesteście w domku!! Fajowo!
Vanillka - determinacji i wytrwałości w karmieniu życzę!! Dasz radę a potem będziesz nas instruować i uczyć! Dawidek jest słodziutki, taki pucuś i ma słodkie paluszki!!
Dzamenko - zdrówka dla Filipka!! Niech te choróbska Was wreszcie opuszczą!!
Louise - trzymaj się już niedługo, napewno dasz radę z tym polegiwaniem, a później za to poświecenie będzie nagroda w postaci Staśka!!

Tyle zapamiętałam po nadrabianiu!! Trzymajcie sie i do jutra!!:-)
 
Wreszcie leże, na kurka ciągle coś do roboty a to pedicure a to farbowanie włosów , samoopalacz tez w ruch, no bo przecież poród tuż tuż:-D
Załatwiłam przychodnie i bibliotekę i sobie już na spokojnie tu coś upiorę, tu uprasuje ale już bez histerii.

tiffi to macie taką maskotę z tego zająca, może się z Zuzią zaprzyjaźni;-) właśnie myślę o ten koszulce ale mu dam chyba jak urodzę:-p

Vanilka widzę że zaangażowanie w karmienie pełne więc nie może się nie udać:-) Jakby co służę oczywiście radą;-) a z czym źle dostawiałaś według tych filmików?
Rozczula jak się czyta o tym zainteresowaniu Gabrysia:happy:

kasiamaj nie znam tego żelu:no:

dzamena no kurcze biedni wy i to teraz kiedy tuż tuż maluszek sie pojawi a ty z tym bolacym brzuchem:-( byliscie juz u lekarza?

mysza tak jak piszą z ta otoczką tylko mnie było wygodniej chwytać cyca jak papierosa:-D wydaje mi się że takimi "nożycami" jeszcze łatwiej uchwycić sutek z otoczką ale wyjdzie w praniu co której wygodne. Bephantem uzywałam profilaktycznie i się sprawdził, teraz też juz mam;-)

agatha to juz pojutrze, też jestem ciekawa co Ci gin powie. Też jestem w szoku z ta torbą:shocked2: juz myslałam taka wczasową wielka ale mi troche wstyd:-D z drugiej strony mam średnią torbę turystyczna i wielka reklamówę:-p

kacperek teraz możemy mieć więcej wydzieliny, to naturalne ale bądź tu mądry co jest śluzem a co wodami jak np. ja tych drugich nie widziałam na oczy:-p penie doczytam co Ci gin powiedział;-)karuzelke dostałam od szwagierki a jakbym nie dostała na pewno bym kupiła bo z Emi mi się sprawdzała.

tiffi nie denerwuj się tym teraz choć rozumiem Cię bo mój M urlop musiał podać - od terminu podał i ja się teraz obawiam że urodzę wczesniej i zostanę sama sama:sorry: A pogonić się ich nie da mimo wszystko?

arlecia ja mam skurcze teraz tak z 7-10 razy dziennie niezależnie czy stoję czy leżę.

louise może zdołowac takie leżenie ale mimo wszystko mam nadzieję że twój optymizm zwycięzy i doczytam za chwile że humorek Ci sie poprawił:sorry:

Vanilka no to pięknie wam idzie:-) Pomysl też że przy karmieniu do formy szybciej wrócisz i nie będziesz niedługo z zazdrością na porozbierane laski na ulicy spogladała bo będziesz jedną z nich;-)

dzamena nie strasz ,mnie z Emi tylko ćmiła a ty mówisz że to może tak boleć i ja sobie pomyslałam że teraz jak mam taką wielgachną to mnie to czeka:-p

mruczka biedna ty musiłas sobie ponaciagać ściegna a to bardzo boli. Ja o mało tak się nie rozjechałam wczoraj aż mi prawie serce staneło ze strachu:shocked2: Plus taki że jak Ci na dniach przyjdzie rodzić to Cię nie będzie bolało jak girki rozłozysz w wahlarz:-D

louise z tymi ginami to nie dojdziesz bo co jeden to co innego gada:dry: tyle co wiem to że bez wód za długo nie można czekać bo zakażenie może sie wdać wewnątrzmaciczne i mnie ciekawi ile jej pozwolą leżeć. Tak, ja gotowa ale wolałabym doczekać do urlopu M więc sie nieco uspokoiłam ostatnio:tak: Nam na sr tez mówili że po fenoterolu potem często przenoszone, zobaczymy u Ciebie i innych lipcówek jak to się ma do rzeczywistości:tak: kegla ćwiczę profilaktycznie od lat i zacznę znów po porodzie bo teraz to mi się nawet nie chce:-p

aneta no po takich planach kto wie czy nie doczytam że ty na porodówce:-D

mysza ja teraz przy prasowaniu zauważyłam że Emi miała duuuzo białych ubranek własnie, nawet ochraniacz i pościel, do wózka też:tak: a teraz nic białego nie kupuję bo sie pewnie na starość praktyczna zrobiłam:-D

Vanilka to musiał być miły spacerek:tak:Też juz mi się marzy:rolleyes: a ty szybciutko doszłaś do siebie, podziwiam bo jak czytała o cesarkach to nie tak hop siup a ty proszę:tak:

tetina moja Emi wybrała fiolet z błękitem do siebie i powiem Ci że baaardzo mi sie podoba, wrzucę może fotke jutro jak nie zapomnę:tak: Ubranek wcale prawie nie miałą różowych opiero jak podrosła i sobie coś sama wybrała albo mnie sie coś spodobało to kupiłam w wczesniej błekity granaty i biel dominowały bo ma niebieskie oczeta i wyglądała w tych kolorkach slicznie jak dla mnie:tak: Ja wstaję co 2 godziny ostatnio siusiać a potem się dobudzić rano nie mogę:dry: Emi chodzi do szkoły (jedynej w okolicy) takiej pomniejszej, sa 2 klasy podstawówki po 14-17 osób i jak dla mnie jest to fantastyczna sprawa bo kontakt z wychowawczynią super, zna każdego dzieciaczka, ma swietny kontakt z dziećmi i czas dla każdego. Szkoła bardzo dba o poziom jednoczesnie i nauczycielki dzięki temu że dobrze poznają dzieciaczki posyłaja je na rózne zajęcia konkursy itp. w zalezności od zainteresowań które w tak wielkiej grupie jak 20kilka dzieci mogłyby umknąć.No i bezpieczeństwo, nawet w tej szkole zdarzyły się niemiłe incydenty ale zostały szybko wyłapane o co wiadomo w większej cizbie trudniej. Jedynie co to moga byc dzieciaki mniej harde z takiej szkoły ale czy to taki duzy minus to nie wiem. Ja na chwilę obecna jestem zachwycona i spokojna o Emi w szkole. Sama chodziłam do klasy 26osobowej i w podstawówce i liceum i wiem jak to jest, każdy sobie rzepkę skrobie:-p i łatwo się migać od nauki:-D
 
mysza jak nie będziesz miała pokarmu to w szpitalu powiedzą ci (pediatra) jakie mleko poleca. Moja koleżanka rodziła na Karowej i pediatra zalecił enfamil (dostępne tylko w aptece). Koleżanka po jakimś czasie stwierdziła, że może zamieni na inne typu bebiko, bo tańsze, ale mała źle zniosła to i wróciła do enfamilu. Podobno bardzo dobre mleko
Co do butelek chciałam jedną antykolkową z tą właśnie rurką, na początku chciałam dr. browna, ale wzięłam tomee właśnie taką z rurką. Poza tym kupiłam drugą tomee, a na targach dostałam tomee, avent i lovi. Póki co starczy, chyba że kupię laktator i coś tam będzie
kama ja mam od wczoraj kiepski nastrój i nic mi się nie chce. Generalnie jakoś takiego mam mega nerwa dobrze że go spożytkowałam na prasowanie, bo chyba M by się oberwało
jedyneczka ty taka przygotowana do porodu, normalnie jestem w szoku. A swoją drogą właśnie zastawiałam się czy zapisać się do fryzjera i machnąć sobie balejage ja zawsze delikatnie taki rozświetlający blond na mój blond. Zając mnie rozbraja bo wciąga koniczynę i nic sobie nie robi z tego ze mu się przyglądamy, a urósł nieźle. Co do koszulki to nie wiem jeszcze, zależy czy mi bardzo podpadnie do środy czy nie :-). Staram się nie denerwować ale czasem się nie da jak słucham propozycji które mnie dobijają.

Ja trochę pogrzebałam na allegro, M w miedzy czasie zaprojektował łazienkę, ale muszę pomyśleć jak ją ożywić, bo chyba trochę "cmentarna" jest taka szara. Kurcze w dzisiejszych czasach "rak" to plaga naszych czasów. Mój brat zadzwonił, że taka nasza kuzynka (kuzyna żona) zmarła, nie miała 40 lat i czwórkę dzieci zostawiła. Smutne to bardzo.
Moja mała nieźle mnie wypycha po boku, aż mam lekkiego siniaka, ale najważniejsze że aktywna jest. Jutro może w końcu uda mi się zajrzeć do sklepu i zobaczyć jak ceny się kształtują, bo jeszcze mam listę rzeczy które muszę dokupić, a czasu coraz mniej
 
Ostatnia edycja:
tetina wcale mi sie nie chciało tych szafek ruszac,ale ja znam mojego M on uwielbia mnie zaskakiwac i jak znam zycie i jego to w czasie jak ja bede po porodzie to on jest gotów nas przeprowadzic zeby mi zrobic niespodzianke bo wie ze ja strasznie chce z dzieckiem isc na czyste i swierze i dam sobie reke uciąc ze tak by zrobił bo juz nieraz mi taki numer zrobił np w swieta on został wdomu a ja jeszcze pracowałam ,pojechałam rano do pracy w wigilie i wracam po 6 godz a tu zoonk bo mieszkanie wymalowane ,choinka ubrana i czysciutko ,wiec wole posprzatac i chociaz mam pewnosc ze jak mu strzeli takie cos do głowy to mam juz posprzatane na nowe mieszkanie
myszka ja to z filipkiem jak nie chciał cycac dałam na poczatku bebiko ale nie polecam bo ponoc duzo dzieci po nim brzuch boli ,pózniej to miałam na recepte bebilon pepti i wiem ze ten bebilon mozna kupic tez w sklepie ale on jest dosc drogi bo puszka prawie kilo koszt 24 zł .
ewelad dzieki za linki ,no ja tez nie mam zadnej butli ale chce na spacerach sciagac do butelki zeby nie latac z gołymi cycami i słyszałam ze ponoc sa te butelki dobre a kolki moi mieli i ja podziekuje ,moze w ten sposób go chociaz troche zabezpiecze
jedyneczka fajną ma Emi ta szkołe ,ja bym chciała zeby moje dzieci chodziły do mniejszej a nie do takiego molochu gdzie do kibla wiągną a nikt nic nie zauwazy
asim wypocznij teraz po takim lataniu
tetina ja to chyba jednak madurowicz
 
dzamena jedyneczka wy doswiadczone w cycaniu..powiedzcie co mozna jesc??
tzn.ze swojego doswiadczenia ...bo jak czytam na necie to wszedzie inaczej pisza ...
dzamena na cycu kolki chlopaki mieli?????
 
reklama
cd.:-D

tweenie zdjęcie elementów wyslijcie jakie były w opakowaniu.

madzik to super że już w domku:-) jak najczęsćiej dostawiaj małą do cycusia a jak są strasznie twarde pomasuj delikatnie i spuść trochę:tak: Napisz potem jak się czujesz mamusiu;-)

tiffi oj biedny M tyle pracy:sorry: pocieszyłas chłopaka?:tak:

dzamena ja tez planuję w szafkach zrobić czystki bo też tych dupereli, pudełecek że szok, a to po lodach bo sie przyda a to kawie bo tez a nuz widelec a potem w tych skarbach nie mogę znaleźć głupiego otwieracza:dry: Jak boli w dole brzucha to się dzidzi wstawia w kanał i poród na dniach, własnie przeczytałam:-p

mysza trzeba było mu fotkę pstryknąć i wrzucić do nas do oceny:-D z mlekiem to trudno wyczuć bo się okarze w praniu jak maluszek toleruje dane mleko i czy nie trzeba jakichś specjalnych mieszanek:sorry:

ewelad a tam nie równo zaraz, ja to nazywam fantazją:-D a ubrałas mu pampka?:-D

kama ooo widać że już czas na twoje rozpakowanie skoro Cie tak nerw nosi, trzeba Ci zajęcia:-p:-D

tiffi pewnie że sobie zrób włoski i relaksik dla Ciebie i wiadomo jak to poprawia kobiecie humor;-) takie delikatne farbowanie nie zaszkodzi, ja na brąz robiłam tradycyjnie garnierem i choć róznica nie jest jakas kolosalna to czuję sie odświeżona i zadbana:-p strasznie to smutne z ta kuzynką, ja jak urodze na bank biorę się na badania na prawdopodobieństwo i tego mojego cycorka skontroluje. Nie mieliście w planach wczesniej takiej szaro czerwonej łazienki na dół? A jakie te szare plytki wybraliście?

dzamena to niezły "niespodzianek" z twojego M:-) No bardzo sobie chwalę ta szkołę a i Emi z chęcią chodzi a to ważne bo pamiętam że ja do swojej to nie zawsze:no: Uczniowie z tej szkoły mają bardzo dobre wyniki z egzaminów do dalszych szkół bądź w konkursach międzyszkolnych więc poziom jest też oki i czego chcieć wiecej:tak: No teraz się trochę zmieni bo 4 klasa, nowe przedmioty, nauczyciele ale jestem dobrej myśli. Swoją drogą nieźle duże dzieci juz mamy:-p


Kolki już się boję zwłaszcza że kurde byłam na zaj....ej diecie i nie pomogło, ani też żadne kropelki nic nie dawały:no: od 3 tygodnia życia przez gdzieś 1,5 miesiaca między 18- 20tą było kolkowanie:-p spróbuje oczywiście tych kropli które polecałyście a nuż widelec ale raczej nastawiam się na cierpliwość:-D
 
Do góry