reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Tweenie - ja obstaje przy połowie września!!
Chyba wszędzie taka jazda z terminami - ostatnio chiałąm M umówić do gastrologa to najbliższy termin pod koniec listopada, a do arelgologa na początku października!!
Ojciec po tym pobycie w szpitalu był się zapisac do poradni chirurgicznej to w jednej nawet się już kontrakt skończył z NFZ na ten rok!! Ja tego nie rozumiem ściągają nam prawie 8% z pensji na służbe zdrowia, a nawet się leczyć niemożna!!

Kama, Vanillka - dzieki za odpowiedź! Czekam jak się akcja rozwinie!!
 
reklama
dzamena ja tez juz myslalam ze ty na porodowce a tu prosze niespodzianka!co za pinda z tej przedszkolanki!Fajnie ze udalo sie tanio wozio kupic.
ja tam zgwalce meza ten bedzie ucieszony a mnie moze ruszy na dobre:D
Vanilko zapasy duze ale do wieczora tylko rachunek za nie zostanie:)

ide robic obiad,choc mi sie nie chce!!!
 
Mam jeszcze pytanko odnośnie witaminy K I D jak to niby podawać? Trzeba czy nie ??

aisim, na SR polecali taki zestaw VitaK+D w kapsułeczkach do wyciskania na język :)

a z tymi wzorami z tapety to pomyślę-dzięi za pomysł, ale dam sobie kilka dni, bo póki co jestem na tę ścianę obrażona:-D

ewelad,, ja dziś na ścianę zakupiłam w empiku takie nalepki:
http://www.empik.com/c/naklejki-na-...i=/d3/3b/d33be1db71859ea31d87467a4b3d0047.jpg
http://www.empik.com/c/naklejki-na-...i=/bc/ed/bceda325b7a268eeeda8b1856d0c3e72.jpg

Są takie kilkuwarstwowe i bajecznie kolorowe. No i niecałę 20 zł za zestaw :)

dziewczyny powiedzcie mi czy wy juz macie poubierane łóżeczka w posciel??? czy jeszcze nie??bo wsumie wlaśnie popralam posciel i zamierzam troche poprasowac i nie wiem czy juz ubrac lóżeczko czy też nie?? choc mam nie caly miesiąc to nie wiem czy juz warto????

kacperek i fasolka, ja nie zakładam pościeli - jak mi się zaczną skurcze to może dla zabicia czasu założę, a jak nie dam rady, to M. wie, gdzie pościel małego leży i sobie poradzi :)

witam,

my po ktg - nic nowego się nie dowiedziałam, bo Mała akurat czkawkę miała, więc tylko to jej czkanie było widać :confused2:
Poszłam do mojej ginki prowadzącej z wynikami z tej izby i się generalnie za głowę połapały z położną, że ze szpitala kierują mnie do niej do skromnej przychodni na echo :eek: Dostałam po raz 3ci skierowanie do poradni patologii ciąży, ale nie ma bata żebym na fundusz zdążyła przed porodem.

dzwoniłam właśnie do poradni i mam zadzwonić jutro, bo lekarska od serca jest tylko w czwartki i ona sobie sama zapisuje. W rejestracji nie wiedziały, na kiedy szanowna pani doktor ma termin...
Jak tak dalej pójdzie, to ja kiedyś urodzę w której poczekalni lub w kolejce do rejestracji:cool:

tweenie, ja echo serca maluszka na skierowanie z NFZ robiłam tutaj:
Poradnia USG Agatowa :: Home

Terminy nie były jakieś kosmiczne, a jak się sama przejedziesz i wytłumaczysz, o co chodzi, to może nawet od ręki ci zrobią, są naprawdę bardzo dobrzy. Mi robiła doktor Hamela (zresztą uczennica Roszkowskiego). No i jeszcze raz polecę Ci Roszkowskiego, ubłagaj o wciśnięcie między pacjentkami. On ci zrobi full USG i echo, wszystko profesjonalnie. Od niego się uczyła większość warszawskich lekarzy.

Vanilka, powodzenia jutro!
 
kropa wiem o Agatowej, ale moja ginka nie może dać mi skierowanie na echo, bo to badanie specjalistyczne i tylko poradnia może dać skierowanie.
Jutro mam jeszcze dzwonić do szpitala do poradni, bo pani kardiolożka ma być. Jak tam nie da rady, to na tą Agatową prywatnie uderzę.
 
tweenie, coś kręci ta Twoja ginka... Bo ja miałam skierowanie od pierwszego lepszego ginekologa z NFZ, poszłam do niego tylko raz i to po skierowanie na echo. Zresztą zadzwoń na Agatową i zapytaj, od kogo moze być skierowanie. Do stycznia mogło być nawet od lekarza rodzinnego, ale się zmieniło i jak ja robiłam w marcu to musiało być od ginekologa lub kardiologa.

A jeśli już masz prywatnie robić, naprawdę proponuję Roszkowskiego - na Agatowej jego uczniowie pracują...
 
aisim ja tylko troszke doslownie poprzestawialam bo nie lubie jak ktos gmera w moich szafkach a M to tak niedbale pozostawial. a ciuszki to tylko w reklamowke spakowalam bo luzem wrzuciel do nieprzetartej szafki po praniu-to po co bylo to prac w ogole...to jest to co zawsze powtarzam-nikt nie zrobi wszystkiego lepiej niz ja...;-)
co do skurczy to patrz czy sa regularne...jak nie beda rzechodzic a beda czestsze to znaczy ze to juz. a jak przejda no to znaczy ze macica sobie trenuje :-)

madzik zebys wiedziala-u mnie to wszystko sie wlasnie od stresu zaczelo i stres to przyspieszal...i tez mam nadzieje ze Stasik madrzejszy niz matka a po tatusiu to juz w ogole madry i poczeka...no gdzie mu bedzie lepiej niz u mnie w brzuszku :-) ii daj znac koniecznie po wizycie

mysza, mruczka ja tez bym byla "wyrodn matka" bez poscieli ale w komplecie z lozeczkiem i materacem wyszlo mi to tanio jak barszcz i lozeczko porzadne. wiec kupilam ale tez zamierzam Stanislawa kocykiem przykrywac a poduszki wiadomo sie nie uzywa na poczatku :-)

tweenie masz racje do rzecznika z nimi. co za powalony kraj. naprawde az sie placic tych skladek tym zlodziejom nie chce. czasem to rozumiem ludzi w rodzaju tego goscia co kiedys z siekiera do jakiegos urzedu wpadl i zaczal rozpierduche robic. momentami tez mam na to ochote....

emih fajnie ze juz niedlugo w nowym mieszkanku a i lozeczko bedzie-wszystko juz powoli sie krystalizuje :tak: co do kasi twojej i porodu...najlepiej by bylo zeby twoja mama sie nia zajela przez jakis czas do porodu-nie mozecie jej tam zawiezc? a jakby sie zaczelo to by przyjechaly razem...i ty bys byla spokojniejsza i ona mniej przestraszona jak sie wszystko zacznie

kama ja sie kiedys posikam przez ciebie-no wiem ze ta Staskowa matka niereformowalna i zwiazac ja trzeba ale co robic...i tak sie staram i jestem juz prawie swieta...a co do uczty to b dobrze zrobilas-to juz koncowka i nalezy ci sie za te wszystkie trudy. ja tez jak zdaze to zamierzam zrobic uczte ale troche inna. i bardziej mi tu slowo "biba" pasuje na okreslenie tego :-D:-D:-D

dzamena dobrze ze wy w dwupaku jeszcze. juz sie martwilam. ta przedszkolanka glupia jak but...

vanilka dobrze wiedziec o tej szalwi w razie jakbym nie mogla urodzic. choc to mi raczej nie grozi...;-) tez juz sie martwie co z atabe no itiffi tez by sie mogla odezwac...

a mi wlasnie M przywiozl lozeczko-moze go dzis namowie za skrecenie, posciel i powloczki, materac, przybornik i poduszke rogal. poduszka szczegolnie super bo wielkosc idealna wypelnienie chyba fajne, nie smierdzi i w kolorze poscieli. a co najwazniejsze z atestami podobno i b tanio-38 zl :-) ale to wszystko fajne :-) no i najdrozsze i najwieksze oprocz wozka juz zakupione....a reszta to w aptece mozna w zasadzie
 
reklama
po wielkich trudach zrobiłam sobie stópki, biedny Michałek, trochę go pościskałam:-)

kropa naklejki fajowe:tak:

kacperek ja też już ubrałam pościel zeby sobie popatrzeć ale przykryłam kapą żeby się nie kurzyło,a zresztą pewnie schowie ją do skrzyni i na początek dam małemu kocyk do łóżeczka bo chyba za ciepło na kołderke w lato, niby to letnia,ale pod kocykiem będzie mu chyba lepiej

tweenie masz racje,nie wiadomo czy się śmiać czy płakać:no:
 
Do góry