reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Dziewczyny tutaj w Angli nie spotkalam sie chyba z jedynakami .
Tutaj normalne jest ,ze rodziny sa wielodzietne co mi sie baaardzo podoba .
No i kobiety po 30 spokojnie sobie chodza w ciazy ,a w polsce po 30 to juz jakos patrza dziwnie...
To samo jest w Irlandii, po 30-stce to one dopiero zaczynaja zachodzic w ciaze i tak rok po roku, az narobia przynajmniej trojke. Moja szefowa wlasnie urodzila 3 dziecko,a ma ''dopiero'' 40 lat ;) Pewnie jeszcze z 2 bedzie miala. Zgadzam sie,tylko w Polsce jakies dziwne stereotypy. Tak samo jak widzisz kobiete po 30-stce w klubie czy na dyskotece. A tutaj bawia sie od dwunastek do osiemdziesiatek i nikt na nikogo nie zwraca uwagi.
Vanilka ja tez juz sie rozgladam za wozkami, chcialabym :
..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Peg Perego Maxi Cosi: HIGH TREK spacerowy + gondola WINDOO + fotelik CREATIS
ale 2900zl to nawet jak na zarobki za granica to duzo. Ale jak szukasz na ebayu to ja znalazlam cos takiego :
NEW HAUCK i'COO TARGO PUSHCHAIR-CARRYCOT-CAR SEAT on eBay (end time 25-Nov-09 19:38:37 GMT)
Nie drogo, a ja jestem za zestawami 3 w 1.
 
reklama
i ja sie witam;-)
u nas wieje tak ze glowe ma urwac:tak:ja nszczescie juz po pracy i dwa dni wolnego przed soba a jutro na wizyte do lekarza.
mnie od rana zgaga meczy i zimno mi jakos tak szczegolnie w rece i stopy:eek:

wiecie ze tutaj tez kobiety rodza po 30 albo i pozniej w moim wieku takie to albo zaliczyly wpadke albo zdarzaja sie bardzo rzadko,ja tam mysle co kraj to obyczaj,najbardziej podobaja mi sie babcie kolo 70 z tipsami u rak i jakas wymyslana fryzurka i jak sobie pomysle o takiej samej babci w mocherowym berecie z mojej rodzinnej miejscowosci to az mi sie smiac chce:laugh2:

ja mam 4 rodzenstwa i nie chcialabym zeby moje dziecko bylo jedynakiem bo wiem jak fajnie spotkac sie w rodzinnym gronie i wiem ze zawsze na kogos z rodzensta liczyc moge i dodam jeszcze ze moj najstarszy brat ma 37 lata a najmlodza siostra 13(mama rodzila jak miala 43 lata) i wiecie jaka to byla sensacja we wsi :szok:strach sie bac.
mammi dlatego ciesz sie ze dane ci jest miec taka gromadke dzieci tylu ludzi marzy chociaz o jednym i nie jest im pisane i jedno czym najmniej przejmowac sie musisz to ludzkim gadaniem.kazda z nas miala taka chwile zwatpienia ale pomysl ze rosnie w tobie malutki cud,owoc waszej milosci.

a ja mam diabelska ochote na grillowane miesko i skad je tu wytrzasnac:szok:
 
To samo jest w Irlandii, po 30-stce to one dopiero zaczynaja zachodzic w ciaze i tak rok po roku, az narobia przynajmniej trojke. Moja szefowa wlasnie urodzila 3 dziecko,a ma ''dopiero'' 40 lat ;) Pewnie jeszcze z 2 bedzie miala. Zgadzam sie,tylko w Polsce jakies dziwne stereotypy. Tak samo jak widzisz kobiete po 30-stce w klubie czy na dyskotece. A tutaj bawia sie od dwunastek do osiemdziesiatek i nikt na nikogo nie zwraca uwagi.
Vanilka ja tez juz sie rozgladam za wozkami, chcialabym :
..:: BOBO WÓZKI DZIECIĘCE ::.. ► Bebecar Peg Perego Maxi Cosi: HIGH TREK spacerowy + gondola WINDOO + fotelik CREATIS
ale 2900zl to nawet jak na zarobki za granica to duzo. Ale jak szukasz na ebayu to ja znalazlam cos takiego :
NEW HAUCK i'COO TARGO PUSHCHAIR-CARRYCOT-CAR SEAT on eBay (end time 25-Nov-09 19:38:37 GMT)
Nie drogo, a ja jestem za zestawami 3 w 1.

Racja w PL takie zacofanie odnosnie ciazy w pozniejszym wieku ...oczywiscie nikogo nie chce tutaj obrazic bo kazdy moze miec inne zdanie :-)
co do wozkow to dzisiaj tak mnie cos naszlo ..no i przyznam szczerze ,ze ten pierwszy ktory dalam to mi sie nie podoba :no::no:
za to jak narazie obstawiam ten
BLACK/STORM QUINNY BUZZ FULL TRAVEL SYSTEM RRP £800 on eBay (end time 20-Nov-09 20:57:10 GMT)
kolezanka ma prowadzilam go i jak dla mnie rewelka :-p:cool:
dla mnie wozek musi byc lekki i latwo podjezdzac pod kraweznik ,a ten wlasnie to ma .no i tez szukam 3 w 1 :-)mialam spacerowke z quinny i z moim wtedy 3 latkiem spokojnie prowadzilam wozek jedna reka pod kraweznik nie podnosilam .. steleze maja leciutkie ... jak narazie to moj typ tylko napewno inny kolor ;-)
 
Witam przyszłe mamusie, dołączam do Was po dwóch latach starania się o fasolkę:confused2: (a z pierwszym dzieckiem poszło tak gładko:cool2:) i teraz jak się udało to zaczynam się bać jak ja sobie dam rade. A mój czterolatek nie należy do najgrzeczniejszych dzieci, czasem nie mam już do niego cierpliwości :-( echh... no w lipcu się okaże jak to będzie z dwójką urwisów.
 
Mammi chciałam Cię pocieszać, ale widzę, że twoja postawa już się zmieniła na lepsze :tak:, dodam tylko, że ja 5 osobowej rodziny (tzn 2+3) nie uważam za wielodzietną, ale 6 osobową już tak :sorry:.

A z wózkiem dylematu nie mam (nad czym ubolewam :-p:-D), bo mam wielofunkcyjny po pierwszym dziecku, praktycznie niezniszczony (używany rok), potem była spacerówka kilka miesięcy, a jak młody miał 1 rok i 8 miesięcy, to pożegnaliśmy się z wózkiem, bo nie było mowy, żeby w nim jeździł :no:, w sumie to się cieszę, że się tak szybko usamodzielnił :-).

Meggi witam i gratuluję :tak:.
 
Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór:-)

A ja dziś wygadałam się w pracy części dyrekcji, że będę mamą...Tak bardzo się chciałam podzielić moim szczęściem, że przy rozmowie o innej koleżance w pracy która jest w tym samym tyg. ciąży co ja-wymsło mi się:-) I zaraz mojemu dostało się, że tak zwleka ze ślubem, a tamta para już 25 grudnia bierze ślub...A ja nawet pierścionka nie mam:-(
Choć wiem, że ślub nie będzie tylko ze względu na dziecko, to jakoś tak wolałabym, żeby doszło do tego ślubu przed ciążą, bo tak już sobie będę myślała, że gdyby nie ciąża, pewnie by się nie zdecydował...
 
Dzieki jeszcze raz za wsparcie dziewczyny.Bardzo mi to pomoglo:tak:

Fajowy wózeczek :tak: Ja też już mam wybrany wózeczek :-D wiem,że to trochę wcześnie,ale co mi tam,kupie dopiero jak urodzę a oczy można nacieszyć ;-) Tylko,że ja kupuję podwójny,wiem,że mała na wiosnę 3 latka skończy,ale nie wyobrażam sobie pchać wózka,a małą trzymać za rękę i iść na zakupy :szok: Mam już upatrzony,taki,że siedzisko dla starszego dziecka można w każdej chwili zdemontować i jest zwykła spacerówka.:tak:

Dla mnie tez podwojny wozek bylby najlepszy wiec jezeli ktos bedzie mial namiar na jakis fajny wozeczek tego typu- to poprosze:tak:
Nie wiem, czy moj synek majac ponad 1,5 roku bedzie jeszcze chcial jezdzic w wozku wiec jego zakup zostawie na ostatnie chwile przed porodem, albo M kupi juz po wszystkim:tak:
Joaszka na pewno to nie tylko przez ciaze ten slub.Ciaza tylko czasem przyspiesza pewne sprawy.Moj M tak naprawde oswiadczyl mi sie jak juz brzuch bylo dosc mocno widac a slub bralismy w towarzystwie naszego 4 miesiecznego dziecka.Z reszta nie papierek jest wazny, ale to, ze sie kochacie.Ale to tylko moje skromne zdanie;-)
 
Witam przyszłe mamusie, dołączam do Was po dwóch latach starania się o fasolkę:confused2: (a z pierwszym dzieckiem poszło tak gładko:cool2:) i teraz jak się udało to zaczynam się bać jak ja sobie dam rade. A mój czterolatek nie należy do najgrzeczniejszych dzieci, czasem nie mam już do niego cierpliwości :-( echh... no w lipcu się okaże jak to będzie z dwójką urwisów.
Meegii4 Obie jesteśmy mamusiami 4-letnich pociech i zapewne wiem co masz na mysli z tą "niegrzecznością" (złość, obraza, próba sił?) Ale pocieszę Cie (jak ostatnio pocieszył mnie artykuł na ten temat) Bunt czterolatka jest ostatni... tzn. później dopiero bunnt okresu dojrzewania :eek: Myslę że do lipca nasze starszeństwo wygoni swoje muchy z nosa ;-)
Napisał: Mammi
Joaszka na pewno to nie tylko przez ciaze ten slub.Ciaza tylko czasem przyspiesza pewne sprawy.
Podzielam zdanie :-) Na szczęście to już nie te czasy kiedy mamusia z brzuszkiem bez papierku to był "wstyd i hańba na wsi" :cool2: Ważna est milość, a mężczyźni tak lubią zwlekać z pewnymi sprawami, a na ślub to wogóle mają wrażenie że mają jeszcze czasu a czasu, a lata płyną... I czasem pierwsze słowo wydaje dzidzis niż oni proszą o rękę :cool2: Ale niektórzy wogóle nie chca się deklarować, więc i tak zaliczasz się do "szczęściar" :tak:
 
reklama
Co do wózków dziewczęta...
Nie jeden "powoziłam" i wybralam 4 lata temu- moim zdaniem niezawodny (i naprawde w przystepnej cenie) wózek GRACO TOUR. Dal mnie rewelacja- lekki, możesz złożyć jedną ręką i nogą(druga trzymając maluszka), spora siata na zakupy, torba jest mega super potrzebna (przypina się ja do rączki wózka, a jak idziesz do np. lekarza- pach- dwa zatrzaski i wszystko masz na ramieniu choć wózek gdzieś w korytarzu zostac musi... I to wózek i na pierwsze miesiące (wkładana gondola) i na późniejsze lata....
Wózek wytrzymał u mnie 2 lata i posłuży dla następnej dzidzi, bo jest chyba nie do zdarcia :tak:
Przesyłam linka, po 4 latach zmienili conieco w budowie, ale to ten:
Quattro Tour Sport + fotelik Graco kol. GENNY - Kurier gratis! - 1259.00<span class=notranslate> zł</span> : dino sklep dla dzieci oferuje wózki, foteliki i meble najlepszych firm : maxi cosi, mutsy, casualplay, baby vox
albo jeszcze nowoczesniejsza wersja GRACO
Wózki X-lander XQ - 1529.00<span class=notranslate> zł</span>
 
Ostatnia edycja:
Do góry