reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Mammi... Wlasnie, co to za doleczek? Ty wiesz ile kobietek chciałoby mieć trzecie dziecko a nie może sobie na to pozwolić? (bo... brak akceptacji rodziny bądź tatusia, warunki materialne i tysiąć innych czasem absurdalnych powodów). Ja też zawsze chciałam miec trójkę (mam dwójkę rodzeństwa) ale miec nie będę mogla, chyba że noszę pod sercem blixniaki :-)
Ale coś jeszcze wkleję "naukowego" dla Ciebie mammi, dla nas wszystkich :-)
Początki ciąży jest atakiem hormonów (...) Stereotyp radosnej mamusi, pełnej akceptacji dla poczętego dziecka dosyć mocno zakorzenił się w naszym społeczeństwie. Jeżeli nie czujesz zachwytu, z powodu ciąży, nie martw się. Porozmawiaj o tym z zaufaną osobą. I pamiętaj, że u wielu kobiet, które nawet miesiącami planują poczęcie dziecka - kryzys na początku ciąży nie należy do rzadkości !" :-)
 
reklama
A czy to ważne jak sie odmienia yustynia ;-) (ps. Dwiema rękami, dwoma rekoma- tak czy siak dobrze :-))

A ja czytam sobie o objawach ciąży i własciwie zastanawiam się co jeszcze nas czeka :eek:
Pierwszymi objawami ciąży zauważalnymi przez kobietę są:
• brak miesiączki
• częste oddawanie moczu
• dolegliwości ze strony układu pokarmowego (mdłosci, wzdęcia, zaparcia itp)
• zmiany samopoczucia
• bolesność piersi
• podwyższona temperatura ciała
• przebarwienia skórne
• zawroty głowy i omdlenia
• wrażliwość na zapachy
• powiększenie brzucha
• przyrost masy ciała
• obniżona sprawność intelektualna :szok:
 
Czesc dziewcynki:-)



Mam dokladnie tak samo.Boje sie potwornie tej grypy, zwlaszcza, ze mam corke w wieku szkolnym, poza tym pracuje w sklepie, w ktorym mam stycznosc z wieloma osobami.Pracuje juz od tygodnia wylacznie w rekawiczkach ale i tak mam stracha.M na dodatek cos mowil przez tel.ze wirus dotarl do Krakowa.
Duzo zdrowka zycze dla Twojej coreczki.:tak:

U mnie samopoczucie dzis po prostu okropne.Od samego rana mdlosci i pobolewania w dole brzucha.Nie poszlam do pracy:no:
Na dodatek watpliwosci i doly mnie dopadly.:-(Wczesniej bardzo chcialam zajsc w ciaze, a teraz obawiam sie jak sobie poradze z trojka.To jednak spora gromadka jak na te czasy.Ludzie pewnie beda sie krzywo patrzec-bo jak jest trojka to pewnie jakas patologia musi byc, albo nieswiadomosc antykoncepcji, albo jeszcze cos innego...
Chyba bedziemy juz rodzina wielodzietna.W sumie zawsze chcialam miec wlasnie trojke, a teraz tak dziwnie sie z tym czuje.:confused2:
Zmykam bo jeszcze pozarazam Was tym moim grobowym humorkiem.
Mammi!Powiem Ci szczerze,że też mi się marzy trójka urwisków :tak: Ja mam teraz obawy,czy z dwójką sobie poradzę :szok: Ale pociesza mnie fakt,iż mogę liczyć na wsparcie męża,już przy Helence bardzo mi pomagał,kąpał,karmił,przewijał nawet najgorsze kupki :-D więc jakoś chyba sobie poradzę :tak: Nie rozumiem dlaczego ludzie w dzisiejszych czasach krzywo patrzą na wielodzietne rodziny,kiedyś wielodzietna rodzinka normą :happy: Moim zdaniem nie świadczy to o żadnej patologii,czy nieświadomości antykoncepcji,dla mnie jest to PIĘKNE,każde dziecko jest darem i cudem i tak masz kochana myśleć :-D Nie zamartwiaj się,głowa do góry!!!Pozdrawiam serdecznie!:-)
 
emih ,yustynia kochane jestescie.Dziekuje za wsparcie:-)

Pocieszajace jest to, ze moze to faktycznie tylko hormony szaleja i dlatego te dolki.
Ale glupio mi jednak bo wszystkie dziewczyny tak fajnie sie ciesza z ciazy, a ja tu zalamke robie i pewnie wychodze na jakas wyrodna matke:sorry:

Ide z malym na spacerek, bo pogoda dzis wyjatkowo dopisala.Moze na swiezym powietrzu humor mi sie poprawi.;-)
 
Dziewczyny tutaj w Angli nie spotkalam sie chyba z jedynakami .
Tutaj normalne jest ,ze rodziny sa wielodzietne co mi sie baaardzo podoba .
No i kobiety po 30 spokojnie sobie chodza w ciazy ,a w polsce po 30 to juz jakos patrza dziwnie...
 
Fajowy wózeczek :tak: Ja też już mam wybrany wózeczek :-D wiem,że to trochę wcześnie,ale co mi tam,kupie dopiero jak urodzę a oczy można nacieszyć ;-) Tylko,że ja kupuję podwójny,wiem,że mała na wiosnę 3 latka skończy,ale nie wyobrażam sobie pchać wózka,a małą trzymać za rękę i iść na zakupy :szok: Mam już upatrzony,taki,że siedzisko dla starszego dziecka można w każdej chwili zdemontować i jest zwykła spacerówka.:tak:
 
Isabell4891 sorki, ze pominelam Cie w poprzednim poscie, ale dopiero teraz zauwazylam Twoj wpis.Dzieki bardzo za wsparcie.:-)
Macie racje musi byc dobrze- innej opcji nie ma.
 
reklama
mammi głowa do góry. Każda z nas ma chwile zwątpienia. Ja się cieszę,planowałam ale i tak bywają momenty, że sobie myślę matko ale mi się życie pokręci, ile zmian mnie znowu czeka, nie dam rady, jak z pracą będzie itp.
Mamy też syna, który często choruje (alergik) więc to nam daje nieźle w kość, non stop po lekarzach latamy do tego małe bobo o rany:szok: Ale i tak wiem, że mimo wszystko będzie ok. Że jakoś damy radę, że się ułoży. Wiem, że Mateusz nie może zostać sam. Nas kiedyś zabraknie. Rodzina 3 + 2 to fajna sprawa. Mój mąż ma trójkę rodzeństwa i sobie chwali;-)A ludźmi się nie przejmuj. Niech gadają, jeśli mają taką potrzebę, nic na to nie poradzisz. Liczysz się Ty i Twoja rodzina a nie tam jacyś ludzie. Poprawy nastroju życzę!!!
 
Do góry