reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Dziewczyny jak to jest z tym becikowym? czy jeśli moją ciąże poprowadzi lekarz przywatnie, a nie na nfz to dostane becikowe?
 
reklama
Mi też lekarz kazał brać na razie tyko kwas foliowy.Właśnie ja tez jestem ciekawa jak z tym becikowym. Ale dlaczego by mieli nie dawać becikowego jak się chodzi prywatnie.To by byla głupota.
 
Mi też lekarz kazał brać na razie tyko kwas foliowy.Właśnie ja tez jestem ciekawa jak z tym becikowym. Ale dlaczego by mieli nie dawać becikowego jak się chodzi prywatnie.To by byla głupota.

wiem, ze głupota, ale jest dużo sprzecznych informacji w necie i sama zaczęłam się zastanawiać...
 
Też słyszałam, ze przechodzenie ciazy jest dziedziczne....
...i to mnie trochę uspokaja...bo maja mama i moja siostra przechodziły całą ciąże bezobjawowo....

Ja chcę już do gina....bo oszaleje...w poniedziełek mam wizytę...to będzie wg OM 6 tydzień 2 dzień...jak myslicie, zobaczy już coś konkretnego? Serduszko na przykład?

Tak powinnaś juz coś zobaczyć Dzidzia powinna miec ok +/- 4 mm i serduszko powinno juz bić!! Także trzymam kciuki!!
Ja ide na wizyte terazw piątek i też nie moigę się doczekać!!
 
mój gin kazał mi brać tylko kwas, ale nie wiem czy później da mi jeszcze coś innego:sorry:

Ja też biorę tylko folik tz żelazo + kwas bo miałam niedawno anemię! Ale przy piątkowej wizycie zapytam o jakieś suplementy diety, jakieś witaminy i minerały może! Ale lepiej jak gin coś poleci niż samej kupic w aptece!! Przynajmniej ja tak myślę!
 
Dziewczyny jak to jest z tym becikowym? czy jeśli moją ciąże poprowadzi lekarz przywatnie, a nie na nfz to dostane becikowe?

Spoko dostaniesz becikowe! Tylko teraz przepisy się zmieniły i tezeba mieć zaświadczenia od lekarza ze chodziłąś w czasie ciązy na badania i wizyty! Te zaświadczenia trzeba pokazać i na tej podstawie wypłacają.
Jeśli się nie mylę trzeba 2 zaświadczenia na trymestr!! ale tego nie jestem pewna!!:-)
 
reklama
witam cala ciaze chodzilam prywatnie nalez sie normalnie. Bo wyplacaja na podstawie aktu urodzenia i pesel do tego ;-)

Wiktorio tylko że ty juz urodziłąś a teraz od 1 listopada przepisy się zmieniły i jest troszkę inaczej ale wypłacają czy chodzi się prywatnie czy państwowo to nie ma znaczenia!:-)
 
Do góry