reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

normalnie jesien u nas dzis byla.Najlepsze jest to ze jutro juz ma byc goraco a pn i wt po 30 stopni i potem znow deszcz...ja juz nie nadazam za prognozami...Mam tylko nadzieje ze na urodziny malej bedzie ladnie.
dzis mielismy piknik zorganizowany ze zlobka i co z tego.lalo,wszyscy sie trzesli,dziecko na ramieniu bo na mokr trawe nie puszcze i do widzenia.nawet nie wiem czy pol godziny tam bylam.
potem pojechalam zamowic tort...tzn taki byl plan ktory to niestety nie wypalil i jak zwykle jak cos nie wypala to mnie boli...Pokazalam zdjecie kilku tortow i opisalam jak to ma wygladac.chodzilo mi o taki maly na 10-12 osob (bo jeden bedzie glowny a reszta mnie juz mniej obchodzi).no i na torcie miala byc mala laleczka z jedynka a pani mi mowi ze za sama laleczke musialabym zaplacic 45 e!poupadali na glowy.Ja nawet marcepana nie lubie.45 e a gdzie resztta torta?tak wiec wezme pewnie prostsza wersje ale naprawde brak slow.
 
reklama
normalnie jesien u nas dzis byla.Najlepsze jest to ze jutro juz ma byc goraco a pn i wt po 30 stopni i potem znow deszcz...ja juz nie nadazam za prognozami...Mam tylko nadzieje ze na urodziny malej bedzie ladnie.
dzis mielismy piknik zorganizowany ze zlobka i co z tego.lalo,wszyscy sie trzesli,dziecko na ramieniu bo na mokr trawe nie puszcze i do widzenia.nawet nie wiem czy pol godziny tam bylam.
potem pojechalam zamowic tort...tzn taki byl plan ktory to niestety nie wypalil i jak zwykle jak cos nie wypala to mnie boli...Pokazalam zdjecie kilku tortow i opisalam jak to ma wygladac.chodzilo mi o taki maly na 10-12 osob (bo jeden bedzie glowny a reszta mnie juz mniej obchodzi).no i na torcie miala byc mala laleczka z jedynka a pani mi mowi ze za sama laleczke musialabym zaplacic 45 e!poupadali na glowy.Ja nawet marcepana nie lubie.45 e a gdzie resztta torta?tak wiec wezme pewnie prostsza wersje ale naprawde brak slow.
a nie lepiej by ci bylo samej upiec?????? zapewne taniej by cie to wynioslo i taki jaki ty bys chciala
 
kacperek-ja w zyciu to chyba tylko jablecznik upieklam:)no a laleczki to juz tym bardziej nie ulepie ha ha.No ale nic,i tak w zasadzie chcialam dosyc prosty ten tort wiec taki chyba bedzie choc i tak troche przerazaja mnie te ich ceny...Jest szansa ze moze zrobie jeden tort sama bo mamy prawdopodobnie z pracy taki workshop robienie tortow:) wtedy ciasto jest i tylko ozdabiac mamy wiec moze cos by z tego bylo.my mamy ponad 30 osob na urodzinach wiec troche tego ciasta trzeba...jeszcze sie rozejrze ale naprawde nie przypuszczalam ze cos tak malego z marcepanu tyle moze kosztowac!tzn ze tyle moga za to chciec nie wspominajac o torcie
 
kacperek-ja w zyciu to chyba tylko jablecznik upieklam:)no a laleczki to juz tym bardziej nie ulepie ha ha.No ale nic,i tak w zasadzie chcialam dosyc prosty ten tort wiec taki chyba bedzie choc i tak troche przerazaja mnie te ich ceny...Jest szansa ze moze zrobie jeden tort sama bo mamy prawdopodobnie z pracy taki workshop robienie tortow:) wtedy ciasto jest i tylko ozdabiac mamy wiec moze cos by z tego bylo.my mamy ponad 30 osob na urodzinach wiec troche tego ciasta trzeba...jeszcze sie rozejrze ale naprawde nie przypuszczalam ze cos tak malego z marcepanu tyle moze kosztowac!tzn ze tyle moga za to chciec nie wspominajac o torcie
to tym bardziej no ale nawet najprostrzy adnie ozobiony byl by super ja np mojemu kacperkowi torta zrobilam z 3 okraglych biszkoptow kupione w sklepie wiesz chyba o jakich mowie i na przemian kupilam krem do tortow i przelozylam potem na wiezch do okoo kemem polecialam i przyozdobilam napisalam 6lat kacperka i super wygladal moze w sam raz bo ceny zniewalajace sa naprawde a zwlaszcza ze ma byc tyle osob
 
u nas M piecze. Się zapowiedział już. Mnie to się marzy super torcik, ale co z tego wyjdzie to nie wiem :-)
Ewentualnie, jakby eMkowi się odwidziało, to poprosi cukiernika od siebie z pracy.
 
sasanka-nie chce torta z marcepana tylko dodatki czyli ozdoby wykonywane sa z niego.Nie jest ohydny bo to jest dobra ciastkarnia w ktorej zamawiam torty od lat.tort ma byc prosty bo taki jest moj gust.zadnych wiezyczek,*******ek i tego typu rzeczy.za bita smietana podobnie jak za marcepanem nie przepadam.Po prostu srodek jest pyszny.My mamy kompletnie inny gust tak wiec i nasze torty nie przypadlyby nam nawzajem do gustu.
Nie mysle poki co o drugim dziecku.mala na szczescie na kuzynke z ktora bawi sie kilka razy w tygodniu (ich ojcowie to blizniaki a one spedzaja ze soba conajmniej pelne dni w tygodniu).Przyznam szczerze ze troche mnie dziwi twoja wypowiedz na temat planowania.Mysle ze powinnas sie ogromnie cieszyc ze udalo ci sie zajsc w ciaze i urodzic zdrowe dziecko i takie samo szczescie mialabys zachodzac w kolejna co nie jest takie oczywiste.Podejrzewam ze nie mialas zadnych problemow z zajsciem w ciaze no i fajnie,niektorzy tak maja.Ja udzielam sie na innym watku gdzie niestety dziewczyny maja ogromne problemy z zajsciem ;staraja sie od lat,borykaja z problemami.Nie potrafia pogodzic sie ze byc moze nigdy nie doswiadcza tego uczucia bo albo one albo ich partnerzy maja problemy zdrowotne.Dlatego az przykro czyta sie ze tak to sobie musisz rozplanowac by nie urodzic w lecie.naprawde mnie to rusza jak to slysze i sorry jesli cie troche napadam ale czasem warto zastanowic sie co sie mowi.Wiele oddaloby wszystko nawet gdyby te ciaze musialy znosic w tropikach czy na lodowcu!Niestety nie dla wszystkich "zapodanie" braciszka czy siostrzyczki jest takie latwe.Poza tym znam mnostwo dziewczyn posiadajacych juz potomstwo ale jakos nie chce wyjsc z drugim.jestes wierzaca to modl sie by w ogole sie powiodlo.ja ci tego zycze ale pora roku to chyba naprawde najmniejszy problem.To nie koncert zyczen.to samo jesli chodzi o plec...
 
Ostatnia edycja:
Sasanko ja tez myślę i myślę o kolejnym dziecku i też Chcialabym najlepiej te ostatnie ciężkie miesiące ciąży nosić w chłodniejsze dni;-) a najlepiej jakiś maj:) Bo i dla dobra dziecka- ciepła pogoda, spacery:-) ale my musimy najpierw się ustatkowac, pójść na swoje:-)
Eijf nam nie chodzi o jakies 'widzimisie'. Napewno nasza kolezanka forumowa jak i ja- rozumie i wie ze inne dziewczyny się starają by w ogole zajść. A to że my mamy taki pomysl by po prostu nie męczyć się w te naprawde gorące lata, to chyba nic strasznego? To tylko drobnostka- kiedy. Wazne że chciane dzieci:-)

A co do torta to nam upiecze dla Zuzi moja teściowa:-) Tak jak mi wczoraj na urodziny torta-niespodziankę:-) [Bylam mocno wzruszona, ach torta na własne urodziny dawno sie nie dostało:-)] a powiem wam ze ciasta mama M, piecze pyszne:-) A imprezę urodzinową robimy na działce:-) grillowo:-D
 
sasanka-nie chodzilo mi o atak i tak wlasnie podejrzewalam.udalo ci sie za pierwszym razem,brawo ale po prostu wiem ile dziewczyn ma z tym ogromne problemy i jaki to dla nich zyciowy dramat!W takim przypadku po prostu mnie rusza jak cos takiego czytam jakby plec lub miesiac w ktorym dziecko przychodzi na swiat mialo znaczenie.No ale skoro forum nie polega na komentowaniu tego co napisze ktos inny to ja dziekuje za takie forum.Znow wyhcodzi na to ze krytyka nie ma prawa istnienial;jest tylko glaskanie po glowach.
 
reklama
Hej dziewczynki!
My już wróciliśmy z weekendu i uff, wreszcie w domu:)

eijf co do torta, to marcepan jest zwyczajnie drogi, tak jak prawdziwa czekolada, maracuja i inne wynalazki. Figurki to dopiero są drogie, bo to mnóstwo misternej pracy.
Troszkę się dowiedziałam o tortach, jak zamawialiśmy na wesele. Robił nam go cukiernik z powołania, aż miło się z nim rozmawiało, bo widać było, ze kocha to co robi. Mieliśmy piętrowego torta na 150 os. dekorowanego żywymi różami, identycznymi jak w moim bukiecie. Prawdziwe cudo. Cena za tort z czystej czekolady była ok. 1000 zł droższa od czekoladowego na tłuszczach. Dekoracja z żywych kwiatów była propozycją cukiernika (później jak kroił, każda Pani dostawała tort z różą na talerzu), ale myślę, że w istotny sposób obniżała też cenę torta. Przypuszczam, że dekoracje z jakiejś masy jadalnej przekroczyłyby znacznie wartość samego torta.
Tort śmietankowy ja uwielbiam, ale on nie nadaje się do dużych tortów i nie na sierpniowy ślub, bo by się rozpuścił.
Ubita śmietana jest też lekka i 1 kg takiego torta będzie większy od np. czekoladowego.

sasanka, butterfly
haha, ja też ostatnio pomyślałam, że wóz albo przewóz, niech będzie na ok. 2 latka Gosi jakiś braciszek lub siostrzyczka. Tylko na razie nie dzieliłam się tymi przemyśleniami z szanownym M:-D
A tak na serio, to wydaje mi się, że jak się nie zdecyduje w miarę szybko na drugie dziecko, to wcale mi się nie będzie chciało i tylko rozpuszczę tą moją Gośkę jak dziadowski bicz:-D. Tak czy siak, na razie pilnuję antykoncepcji jak niepodległości;-) Chyba po prostu, jak nadejdzie pora, będę skakać na główkę... chociaż wciąż przeraża mnie myśl o opiece nad dwojgiem dzieciaczków:sorry:

eijf
gadanie o planowaniu konkretnego czasu rozwiązania nikomu nie szkodzi, nikomu nie ubliża i nie sądzę żeby robiło komuś przykrość. to po porostu znajomość biologii, matematyki .... i rachunek prawdopodobieństwa:-) .

i hallo! TU jest forum lipcówek, a nie staraczek, które mają problem z zajściem w ciążę i którym mogłoby zrobic się przykro. Tu każda mama jest spełniona i zakochana w swoim maleństwie!
 
Do góry