reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

ania pestka zdrówka Wam zycze u mnie całe szczescie najmniejszego omineło ale za to reszta tez chorowała,a ten wój m to przegina i to na całego ,mam nadzieje ze w koncu przejzyna oczy
ewelad ja tez jak bym takiego dorwała to bym normalnie miazge z niego lub niej zrobiła
tweenie mnie b rak słow nawet do takich ludzi ,a co to znaczy ze ona dziecko puszcza zeby sobie po klatce pobiegało ,i własnie tacy nie powinni miec dzieci
co do opieki to jakos bedziesz musiała dac sobie rade ,ja tez załuje ale niestety musze wracac do pracy
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzamena straszne to co piszesz, niby człowiek przezorny, ale kurcze chwila nieuwagi i normalnie dramat. Dzamenko tak Zuzia odwiedziła moich rodziców na cmentarzu, a u teściów spaliśmy,bo to jedna miejscowość
tweenie no może mam złe dane, ale jak patrzyłam na jednym portalu to takie były ceny, ale może to zależy od miejsca, ja szukałam pod Warszawą (może tam taniej)

My nie byliśmy na spacerze, mała marudzi bo spała tylko 20 minut, więc muszę wsadzić ją w chustę może zaśnie
 
tiffi my tez nie bylismy na spacerku ,bo sama z Filipem i Maksem boje sie wychodzic,dlatego mały dzis kiepsko spi po pare min,
dziewczynki poradzcie mi cos ,moi znajomi namawiaja mnie zebym załozyła subkonto dla Filipka w fundacji ,tzn my juz jestesmy w fundacji ale narazie nie zakładałam zadnego konta,chodzi o to ze ktos kto by miał ochote mógłby przekazac 1 procent podatku na jego konto i w razie jakis kłopotów ,operacji lub jakiegos potrzebnego sprzetu Filip miałby te uzbierane pieniązki ,wacham sie bo z jednej strony wiem ze gdyby teraz była taka sytuacja ze bym musiała wyłozyc jakies wieksze pieniądze na operacje to nie miałabym z kad wziąc i takie konto by na pewno pomogło a z drugiej to trochje sie czuje jakbym sie prosiła o jakas jałmuzne ,ze nie stac mnie np na leczenie ,no wiecie o co mi chodzi .musze sie zdecydowac i podjac szybko ta decyzje ,co byscie zrobiły na moim miejscu
 
Cześć Dziewczyny!

Witam się po dłuższej nieobecności - przepraszam, że na razie tylko o sobie, ale czasu brak. A nie było mnie trochę, bo wyjeżdżaliśmy, często gości mieliśmy. Bardzo dużo moich koleżanek jest w ciąży i tak jakoś mnie odwiedzają, i dni szybko lecą. Poznałam też nowe sąsiadki i tak jakoś miło nam się gaworzy, że aż czasu na bb brak, a szkoda, bo stęskniłam się za Wami.
Mieliśmy też ostatnio trochę problemy z Oleńką, wizyty u lekarzy, no i mam odstawić nabiał - z bólem to zrobiłam, ale najważniejsze, że jest lepiej, przestała płakać już tak strasznie. Postaram się nadrobić i być już na bieżąco.
Miłego wieczorku Wam życzę.
 
tweenie ja też nawet psa nie zostawiłam nigdy, bo z jej miłością do ludzi poszłaby z każdym
dzamena zakładaj to konto i nie miej żadnych obiekcji i rozterek-niestety państwo nie może zapewnić odpowiedniej pomocy w takich sytuacjach, to przecież wolna wola osoby przekazującej ten 1%, jakiś czas temu czytałam atykuł nt temat właśnie i podawali przykłady organizacji, które są zarejestrowane i mogą przyjmować ten 1%-cuda tam były i dziwy, ja dotychczas przekazywałam na fundację Dymnej, a zdecydowanie wolałabym jakoś bardziej personalnie, tzn wiedząc konkretnie dla kogo, więc zakładaj szybciutko i wrzucaj nr!!!!

moje dziecię coś ostatnio problematycznie zasypia popołudniu, a na spacerze albo śpi, albo podziwia jssienne drzewa, tak wię dzisiaj spacerowałyśmy od 11 do 17.30 z przerwą na papu tylko- nogi mi wchodzą tam , gdzie Tobie tweenie:-D ja już od dawna wożę w dyliżansie gazetki i czytam namiętnie w parkach:-) ale mój analfabetyzm pociążowy się cofa chyba, bo czuję tęsknotę za książkami, które przed ciążą pochłaniałam hurtem:-)
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczynki u nas ok, cały weekend to rodzinne spotkania, na szczęście Hania zniosła to dzielnie bardzo, już bardziej marudna była dzisiaj.

Jedyneczka, na 74??????? ja jeszcze na 68 nie zakładam bo jakieś duże, może moja hanka to jakiś konus????

Jasia
, zdrówka dla dziewczyn

Tiffi
, ja na dermoabrazję zbieram sie od 2 lat i jakoś mi zeszło i jeszcze nie byłam

ewelad, ale fajnie, że się wybawiliście.

rusia, moja Majka taki śpioch była w dzień i w nocy, zostało jej do dziś, Hania ma noc od spania, a dzień od zabawy:-(

Tweenie, pełen szacun i podziw za cierpliwość do Oli, ja przyznaję, że chyba nie wyrobiłabym z takim płaczkiem, ale naprawdę podziwiam Cię za to , że masz przy tym wszystkim poczucie humoru i tak ładnie nam opisujesz wszystko:-) A jak sama piszesz Ola wychodzi powoli na ludzi, tak jak pisało wiele z nas na początku: z kazdym dniem jest lepiej:-)

aagatka natali
, jak stawka za opiekę w WAW? bo ja u nas w Łodzi mam umówiona nianię za 10 zl i ciągle się stresuję i mam wyrzuty sumienia i M, że za dużo bierze...

Dzamenka, ja już nie mogę sie doczekać jak Maja pójdzie do przedszkola, bo nudzi jej się jak diabli i dokazuje w odmu bardzo, a najbardziej lubi wymachiwać Hanysowi nad głową różnymi zabawkami typu nietoperz pluszowy, który jest 4 razy większy od Hani. Ta zaczyna płakać, a Majka się cieszy, no cholera mnie bierze i tracę cierpliwość, a dużo jej raczej nie mam. Moja pediatra też stwierdziła, że to taka sapka fizjologiczna u Hani - określiła to jako wiotkość krtani i jest to normalne zjawisko, które samo mija i nie ma nic wspólnego z katarem czy infekcją.

co do tego dziecka - gdzie to słyszałaś?? bo ta historia która krąży od lat w Europie i jest to coś w stylu czarnej wołgi kiedyś - nawet kiedyś oglądałam jaki reportaż na ten temat, że to sa tzw miejskie plotki mające na celu wzbudzić jakąś psychozę w społeczeństwie i ostatnio właśnie ta z goleniem włosów i przebieraniem dziecka i porwaniem w markecie krąży, już też kiedyś to słyszałam.

Subkonto to żadna jałmużna, zrób to dla małego, moi znajomi mieli chore dziecko i sporo zebrali w ten sposób na rehabilitację, potem zrezygnowali bo powiedzieli, ze uzbierali dość dla nich i niech inne dzieci dostają, ja np. chętnie oddam 1%, bo zawsze właśnie im odpisywaliśmy, a teraz w sumie nie będzie komu. W ogóle się nie wahaj.
 
dzamena a skąd masz taką informację odnośnie tego dziecka. Ja się przejęłam i powiedziałam M o tym zajściu, a on umysł analityczny mówi, żer to dziwne że taka poważna sytuacja i by w mediach nie mówili, że gdyby udaremnili porwanie to napewno media by o tym trąbiły. No i zaczął szukać informacji o tym i to jest "miejsca plotka", nigdzie nie ma potwierdzonych informacji i ANI POLICJA ANI DYREKTORZY CENTRUM NIE POTWIERDZAJĄ TEGO Pisze to po to bo my kobiety zaraz nerwowo intuicyjnie myślimy o matko, a faceci bardziej analitycznie podchodzą do rzeczy. Ty się pewnie zestresowałaś tym, a ja też, ale może trzeba to na chłodno przyjąć.
Poniżej link
złodzieje nerek | atrapa.net
Czarna wołga, czyli jak tworzą się miejskie legendy
Co do konta myślę, że nie ma w tym nic złego, tym bardziej jeśli to miałoby to być z tego 1 %, chyba lepiej żeby było niż żeby nie było. A póki co nie prosisz się nikogo, więc myślę że to dobry pomysł

Ja po kolacji, wykąpaliśmy małą zjadła, ale coś marudna. Ona dzisiaj spała dwa razy po 20minut. Może uśnie wcześniej (tiaaaa). Jutro M pracuje w domu, bo rano jedziemy na szczepionkę (ostatnia dawka). Zobaczymy ile mała przybrała na wadze, ostatnio próbowaliśmy ją zważyć coś koło 5,5kg wychodzi
 
Witam wieczorkiem
Oglądam "Usta Usta" własnie :)
Mała spi od 20 więc luz-oby tylko w nocy się zbyt często nie budziła.
Ewelad podziwiam za tak dlugi spacer-ja jutro postaram się iść na 2 godziny ,bo pogoda dopisuje
Agatha a ile Hania waży-mój klops nosi 68 ,ale to niedlugo już-bo dzisiaj ja ważylismy i 7,2 kg ma:)
Tiffi powodzonka na szczepieniu i oby Zuzia dzielnie je zniosła-teraz będziecie mieć spokój ze szczepieniami ponad pół roku :))
Dziewczynki mam pytanie ile dziecko musi mieć,żeby mogło w spacerówce takiej lekkiej mogło jeżdzić??około roku?Bo tak myslę,że na wiosnę muszę sobie taką parasolkę sprawić bo do mojego auta do bagażnika tylko taki maly wózek wejdzie.
 
Witam.

Ale miałam "ruchliwy" dzień:-p Na 9tą na morfologię z Nadinką, pobierali z palca i nawet nie zauważyła rozsyłając uśmiechy pielęgniarką:-) Stwierdziłam że skoro już się wybrałysmy a jest cieplutko to pospacerujemy sobie. Poszłam do przychodni zapytać czy pediatra będzie a potem do biblioteki ale pani się spóźniała więc zrezygnowałam w końcu. Ale czekając z 20 min. porozmawiałam sobie z jedną babeczką i jej córką która ma termin za 2 tygodnie i wiecie, troszkę jej pozazdrościłam że te cudowne chwile jeszcze przed nią, wiecie, pierwsze spojrzenie na maluszka itd.:rolleyes: Pewnie dlatego że nie będę już się rozmnażała raczej:-p No chyba że już jestem ciężarna bo coś mam dziwne słabości i mdłości:cool: Potem do domku nakarmić i znów do lekarza bo od 11.30 jest, załatwiłyśmy lekarza, potem biblioteka i w domku byłyśmy o 13ej, więc jak nigdy się wywietrzyłyśmy:-) Nadinka ma niestety anemie i żelazo - hb 9.9. Tego żelaza mamy podawać 2x2ml a wy jak podawałyście? Przybrała 250 w 2 tygodnie czyli przystopowała też z "tyciem":-p Lekarka mówi że mniejszy przyrost wagi może być od anemii. Ale mnie coś irytuje ta lekarka bo znów mówiła o wprowadzaniu pokarmów tzn. pytała czy dajemy z takim przekonaniem a ja że nie ma 4 miesięcy przecież a ona że aha faktycznie to za 2 tygodnie i to jeszcze przed morfologią mówiła a ja wolałabym cycem samym jeszcze karmić do 6go miesiąca:confused2:

ewelad zapomniałam Ci napisać że mój apetyt kacowy jest równie nieprzewidywalny :tak:

agatka ale nocka, współczucie:shocked2:nam też się zdarza taki płacz nagły choć jeszcze tylko na mliku jedziemy więc myślę że to bączki jakieś dokuczliwe:sorry:

ewcik od tych refleksji wczoraj pod prysznicem się pobeczałam tak żeby nikt nie widział:-( Ale wogóle jakaś zmierzława jestem ostatnio , oby to nie była ciąża:szok::-D
A ty kochana taka wrażliwa jesteś, tak się przejmujesz tymi koleżankami a pewnie nie masz racji a choćby nawet to miej to w nosie i nie denerwuj niepotrzebnie:sorry: Niektóre dzieciaczki są płaczliwe i choćbyś d... miodem smarowała to nie pomoże:-D Emi taka była z tych upierdliwych i wcale do końca jej nie przeszło:-D Uroki macierzyństwa:-p

mysza czyli urodzona podróżniczka;-)

ewelad kto Cię tak poirytował niedobry:dry: O doczytałam to przykre:-(

ewcik moja tez przestawiona o godzinę:confused2: Ale standardowo wstajemy 2 i 5 lub 3 i 6 a przedwczoraj dodatkowo o 24ej :-p

nadia to może i moja polubi łóżeczko:-p

magdzia a wy tak same rozwijacie dietę czy lekarka wam zaleciła?

mysza To oby się nie posrała:-D

dzamena dobrze że już chłopcy zdrowi;-) Cyc jak najbardziej chroni przed choróbskami, u nas też już domownicy chorzali a małą obeszło bokiem na szczęście.
Ale co ty piszesz o tym dziecku, to straszne:shocked2: Mnie tak mama i babcie zawsze ostrzegały i ja histeryczka nawet na chwilę nie spuszczam z oka a widziałam jak mamy zostawiają wózek z dzieckiem przed sklepem i zerkają tylko co chwila a przecież wystarczy moment:-( Ale że nic w tv nie mówili a powinna być nagłosniona taka sprawa ku przestrodze chociażby.

tiffi dobrze czytać że Cię choć nie poirytowali zanadto:-D

ania to zdrówka i przykro że z M taka sytuacja zwłaszcza teraz przy chorobie malutkiej:sorry:

Zmykam bo M samotny:-p Do juterka :tak:
 
reklama
Ewcik to tak jak u nas Andrzej po zmianie czasu przestawił się, je jak chce, śpi jak chce a na dodatek budzi się w nocy. Dziś obudził się o 24 i o 3.00
dzamena to straszne jest. Ludzi co porywają dzieci, dla takich rzeczy to od razu skazywała bym na karę śmierci.
tiffi pod Warszawą to jeszcze drożej. Nianie wychodzą z założenia, że tam mieszkają bogaci ludzie. Jak usłyszałam ile niania zarabia to mi oczy na wierzch wyszły i jeszcze za tą cenę warunki stawia. A coś wiem na ten temat bo moja teściowa jest nianią.
dzamena zakładaj konto. 1% z mojego podatku już będziesz miała. Tylko będziesz musiała mi podać dane.
ewelad ja zaczęłam czytać w ciąży "Apelację" i nie mogę jej skończyć, nie mam kiedy.
agatha dokładnie 17-20 zł. bez gotowania dziecku. Mama musi sama gotować lub zostawiać słoiki.
madzik moi znajomi kupili jak ich córka miała 10 miesięcy, wiem, że jeszcze nie chodziła, bo byłam z nią na spacerze.
jedyneczka to bardzo słaba hemoglobina. Ja podawałam żelazo 2x1,5, witaminę B6 1X0,5 tabletki i kwas foliowy 1x0,5 tabletki oraz witaminę c 5 kropel. Nie masz co się denerwować, że pediatra zapytała się czy wprowadziłaś pokarmy. Jak Ci wcześniej pisałam, że odstawiłam żelazo, ale musiałam wprowadzić inne pokarmy, bogate w żelazo, żeby utrzymać poziom hemoglobiny.
aneta rehabilitantka powiedziała mi, że nie mogę iść z Andrzejem na basen :-( bo dzieci z asymetrią nie powinny pływać, ponieważ basen pogłębia asymetrię. Dopeiro jak go wyprostuje, to będę mogła iść.
 
Do góry