reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

nawinęłam włosy na wałki,najgorsze teraz spanie na nich:baffled: no ale za to loki będą;-)
jutro malne paznokcie,nakleje naklejki i będzie git

mały zasnął o 21 wypijając mleczko z obu piersi a mi flaczki zostały,mam nadzieje że do ok.4 pośpi

tiffi ja myśle ze od 4 albo najpóźniej początku 5 miesiąca będę wprowadzała chociaż po jednym posiłku dziennie jakieś dania ze słoiczków,zeby przyzwyczaić małego jak wrócę do pracy, właśnie mi się kapło że już praktycznie mogę mu coś podawac bo konczy 3 miesiąc,więc zacznie mu się 4 a od 4 już chyba można,sa i dania i deserki od 4 miesiąca więc coś mozna próbować powoli,chociaż na cycu ładnie rośnie to jeszcze odczekamy troche ze słoiczkami myśle

dobranoc i kolorowych snów
 
reklama
aneta od 4 m-ca to znaczy, że jak skończy 4 m-c. Ja się zastanawiam czy to nie za wcześnie 4 m-c, może bliżej 5 lub 6. Kiedy wracasz do pracy?

No i rezultat taki: M powiedział, że nie ma siły, więc ja przejęłam małą, a że zaczęło mi kapać z cyca to ją dostawiłam, oczywiście nie wzgardziła i pociągnęła czym utwierdziła mnie w przekonaniu, że to łakomczuch jest. Potem odłożyłam ją do koszyka i zasnęła przy dźwiękach suszarki, a godzina była 23.40 - więc wszystko nadal w standardzie ;-)
Moje dziecię nie zamierza wcześnie chodzić spać. No dobra a ja powinnam iść już spać. Dobrej nocy i miłej niedzieli
 
Witam z rana bo potem czasu moze nie byc.
Chlopaki spia jeszcze i moje dziecie najmniejsze tez a co najlepsze(najgorsze) ze ona spi tak juz od 20 a na dobre od 22 i wogole sie nie budzila w nocy. Obudzila sie po 7 przebralam ja w polozylam ja do swojego lozka bo wc mnie wzywalo wchodze do pokoju z mysla ze zaraz cyca wyciage i co widze moze dzieci sspi nadal. Fajnie ale troche sie zaczynam zastanawiac czy oby napewno wszystko z nia wporzadku?? o 2 musialam pokarm sciagnac bo juz go mialam i wsumie sciagnelam ponad 100 z jednego a drugiego nie cale 50 i zamrozilam. Nie wiem czemu ale moj prawy cycek jest pelniejszy od lewego tez tak macie??

Anetka udanych chrzcin oby Michas sie spiasal i byl dzielny i grzeczniutki
Mysza i jak Ninka noc przespala???lepiej na modyfikowanym?? To podaj jakiegos linka moze cos upatrze albo kolezanka:-)
Ewcik mam nadzieje ze z M topor zakopany??
Ewelad moj M tez ma swira na punkcie Martynki az w szoku jestem porownujac Kacpra a Ja to niebo a ziemia ale zapewne to efekt ze dorosl. No i corcia
Ewcik Ewland i ja tez bym tam z mila checia wpadla ale coz zapewne dalekooo:-(czemu tak jest ze jak sie poznaje fajne osobki to one z daleka sa???:eek:
Mysza ja tez daje D i K
Jedyneczka masz racje K sie podaje do konca 3 miesiaca D dluzej
Tiffi widocznie za dzo zjadla moja tez tak juz nie raz zrobila. Ja tak mysle ze jak skonczy 4 miesiace zaczne jej dawac jakies jabuszko. Moj syn jak dostal w tym miesiacu juz zeby to jadal ze mna ziemniaki i rosolek
Mysza jesli tak mowisz to zobacz zaobserwuj i sie okaze. No ja tez nie zamierzam byc tak zdesperowana
Tiffi moja w ciagu dnia super je cyca a wieczorem to dostaje po kompieli albo jednego albo dwa zasypia po czym za chwile sie budzi wierci nogami i rekami wiec ja biore daje znowu cyca jednego odkladam spi chwile i znowu zaczyna wiercic wiec ja biore znowu na cyca pocycya i wkoncu zasypia moze warto tak sprobowac??

Dziewczynki mam pytanie do mam coreczek i ktore sa juz po chrzcinach kupowalyscie moze jakies ciuszki na chrzciny??jesli macie je chec sprzedac to dajcie linka na allgro albo swoje fotki moze akurat cos mi sie spodoba to bym odkupila od was:-)

A mnie cos od wczoraj gardlo boli mlody mnie zarazil byle by mala sie nie zarazila. ale herbatka z cytrynka pomaga wiec powoli juz moge przelykac sline i az tak nie boli.
No nic uciekam to moja core obudzic bo cycki mi zaraz odpadna:-D
Wlasnie M moj ja wybudza
Milej niedzieli
 
witam:-)

u nas nocka ok, Mały spał ładnie, do 4.20, co prawda o 2 strzelił kupala, bo słyszałam, ale nawet się nie obudził więc strwierdziłam, że nie będę go wybudzać. Za to ja ostatnio mam kłopoty ze spaniem, nie wiem, czemu...

ktoś pytał o wit.D-ja podaje Vita K+D. Wczoraj kupiłam też Cebion Multi, bo coś Mały kicha i kaszle. Co Wy podawałyście na przeziębienie?wiem, że było o tym pisane:zawstydzona/y:

tiffi ja się tak wczoraj zastanawiałam, czy nie kupić Małemu soku z marchewki i dać ze 3 łyżeczki..czytałam ostatnio poradnik dla Mam z lat 90 i tam było napisane, że od 2-ego m-ca życia należy wprowadzać marchew.. dlatego się dziwię, czemu teraz dopiero od 4 każą..
 
no więc z małą na cycu !! jedną ręką napiszę moje obserwacje :-D
poszła spać o 19:30 wstała o 0:00 dostała 120 ml mm i następne karmienie 7:20. Z tym małym faktem, że mroki sypialni i fakt, że mała nie jest na cycu gorzej podziałał na mnie. W dzień to luz, ale w nocy aż mi się płakać chciało. No więc skłamałam wczoraj nieświadomie, twierdząc, że te prawie 3 m-ce cycania były bez znaczenia... Przywykłam i chyba polubiałam... Po pierwszym karmieniu o północy przystawiłam ją jeszcze do cyca, bardziej,żeby uspokoić siebie, o 7:20 już był cyc. Teraz czekam na efekty wczorajszego kebaba i tony czekolady :-)

Miłego dnia,
Pati - głos oddany ;-)
 
Ostatnia edycja:
hej laski

U mnie wczoraj były kolezanki-mała grzeczna ,waliła usmiechami na prawo i lewo,ale nie chciała,żeby ja nosić,ona woli leżaczek lub hustawę od rączek :)O 21 zjadła -położyłam do łozeczk i w 15 minut juz spała az do 5 :)
M przyszedł koło 2 w nocy w stanie wskazującym i jeszcze śpi,ale ma już dzisiaj zapowiedziane ,że idzie z Julką na spacer ,a ja musze poprasować.
Pati zagłosowane!!
Tiffi ja już podaje jabłuszko od 4 dni i mała zachwycona-ładnei połyka i widać,że jej smakuje-lekarka pwoiedziała mi ,że dobrze jest zacząc od jabłka bo jest najmniej uczulające i powoli raz na parę dni wprowadzać nowości-my od jutra damy marchewkę :)a tak za 2 tygodnie będe dodawać kleik ryżowy do mleka na noc.
Mysza ja daję witaminy D tylko przy karmieniu MM
Ewcik na przeziębienie to bardziej Cebion niz Cebion Multi-ja podaje Cebion 3 razy po 6 kropli przy przeziębieniu,a Cebion multi to cały czas razy dziennie 5 kropli...
Popołudniu podjadę na zakupy bo jakieś buty by się przydały :)))
 
Hello :happy:

Kurde tak czytam i widze ,ze polowa dzieci juz przesypia noce :eek:
a moj je 2 razy nadal :cool:glodoroma mam czy co ?

tiffi z tego co mi wiadomo to dzieci ktore sa karmione piersia do 6 miesiaca tylko na cycu sa potem wprowadzanie .

madzik a Ty ciagle zakupy :-D

u nas pogoda do baniiiiiiiiiiii..............
wczoraj pieknie ,a dzis leje :sorry:
 
Ello


ja sem zombie na maksa :sad:
mlody nie moze spac i ja tez jeszcze dolozyl sie zoladek chyba mi ryz szkodzi :baffled: Mam juz z diety wyeliminowane wszystko oprocz konserwantow wiec nie jem prawie nic a ten dalej sluz sadzi :sad: i znowu go cos wysypalo na buzi :confused2: chyba skonczymy na mieszankach sztucznych. Ja to odbieram jako swoja porazke i czuje sie winna, ale m pociesza ze to nie moja wina a na razie to malemu zle a ze mna coraz gorzej bo nic konkretnego nie moge zjesc ani nie spie :-( to tyle o sobie od wczoraj koszmar jest nie spalam plecy mnie bola od noszenia i chol.rnego wyrka, nawet m sie juz poddaje bo cos tam sie przesunelo i okazalo sie ze jemu tez juz jest niewygodnie



ewcik eh te chlopy chcialoby sie powiedziec ale bez nich tez zle


ewelad tylko nie bardzo wiem gdzie takiej nianki szukac bo obcej babie strach dac takie malenstwo sasiedzi maja taka dziewczynke co moze by i chciala ma jakos ok 13 lat to pospacerowac by mogla, ale znowu jak mlody zacznie pokazywac focha to co ona biedna zrobi :sorry:


mysza ja wlasnie mam taki metlik chcialabym karmic, ale moze sie to okazac niemozliwe w przyszlym tygodniu ide na badania i zobaczymy, ale 10 lat to choroba psychiczna dla mnie


kacperek i fasolka mnie tez sie wydawalo ze prawy pelniejszy ale doszlam do wniosku ze to moja glowa po ostatnich dniach nei mam pojecia bo maly ciagle wisi :-(


pati zaglosowane
 
reklama
hej dziewczynki,

M mnie jakoś wkurza w ten weekend, niech już do roboty idzie, jak mam być szczera, to jakoś najlepiej się organizuję jak sama z dziewczynami jestem.

Nocka słaba, Hanys 2 h usypiała wieczorem, już spała, potem smok wypadał wybudzała się i kwękanie od nowa, najgorsze, że w nocy jak się obudziła o 3 na cyca i ja odłożyłam to było to samo. Macie na to jakąś radę? Już śpi, ale smoczek wypada i się przebudza.

Jedyneczka, rzeczywiście z opisu ta przyszła chrzestna wygląda na barwną osobę

Tiffi, wejdź sobie na Snajper Allegro, eBay - Snajper.net zakładasz konto, wklejasz potem tylko nr aukcji, którą chcesz licytować, ustalasz max kwotę jaka jesteś w stanie zapłacić za tą rzecz i czas licytacji, np 3 sek przed końcem aukcji i za ciebie licytuje automat.

Ewcik, Ewelad i inne kobitki ja też uważam, że pomysł spotkania byłby rewelacyjny, znamy się w zasadzie niejednokrotnie lepiej niż w realu. Najlepiej gdzieś pośrodku czyli w PL centralnej:-)

Madzik ty to rzeczywiście taka imprezowa kobita, ja tez kiedyś taka byłam, ale przy dzieciach mi przeszło:-( trochę tego żałuję, ale cały czas sądzę, że sobie odbiję jak podrosną.

Tiffi, ja planuję tak ok. grudnia coś podać, jak skończy 5 miesięcy, jakąś kaszkę, marchewkę itp, nastawiam się na słoiczki, zupki i przecierki to nie są moje mocne strony.

Anetka, ale to chyba musi być skończone 4 miesiące, bo na słoiczkach sa teraz napisy: po 4 (itd) miesiącu. kiedyś (jak Maja była młodsza) to pisali od 4 miesiąca, ale to pewnie budziło jakieś niejasności.

Ewcik, ja tylko Cebion Multi tak na wszelki podaję i oczywiście vit K i D. Teraz takie pogody jesienne i okres przeziębieniowy, że wolę profilaktycznie podać cebion, choć generalnie nie jestem za tego typu wspomagaczami sztucznymi.

Mysza
, ja myślę, że to cycanie tak bardzo tkwi w naszej podświadomości i emocjach, że nawet sobie tego nie wyobrażamy.

Vanillka, coś ty moja przesypiała od urodzenia do teraz, z jednym cycaniem. A teraz budzi się na cycanie, a potem znowu maraton zasypiania. Więc jest gorzej niż na początku:-( co bardzo, bardzo mnie załamuje.
 
Do góry