reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Tweenie ja wczoraj dostalam rachunek za wizyte, gdzie Pan doktor popatrzyl na mala i zrobil usg bioderek. Nic wiecej. 122 euro. Az sie boje kolejnej wizyty, bo wtedy dojda szczepienia. MAm wszystkie platne. Zaplace z 300. Juz sie boje. Oni tu maja nie pokolei w glowie z cennikiem lekarskim.
 
reklama
Cynamonka my musimy iść do ortopedy prywanie, bo na fundusz koniec października albo i dalej. Sama wizyta 100+usg drugie tyle:crazy:

ale jestem padnięta. Mała nie śpi ostatnio. Teraz udaje, że śpi, ale dopóki ją bujam. W nocy spała 3 godziny. Zaraz na twarz padnę...
Wypadałoby coś zjeść, ale nie mam pojęcia co... Wiem, że to już były - dziewczyny na diecie skazowej - co można jeść? Bo chyba jednak nie wyżyję na samej miłości do Malutkiej
 
Tweenie ja wczoraj dostalam rachunek za wizyte, gdzie Pan doktor popatrzyl na mala i zrobil usg bioderek. Nic wiecej. 122 euro. Az sie boje kolejnej wizyty, bo wtedy dojda szczepienia. MAm wszystkie platne. Zaplace z 300. Juz sie boje. Oni tu maja nie pokolei w glowie z cennikiem lekarskim.

Cynamonka, a gdzie ty mieszkasz ze musisz za wszystko placic??:szok:


Twennie poczytaj to moze ci pomoze

http://www.erodzina.com/index.php?id=33,1205,0,0,1,0
 
Ostatnia edycja:
ninia dzięki za linka. Przeczytałam i mam wątpliwości - piszą, że można kalafiora, w przy cycu nie wolno, bo wzdęcia u dziecka. Nie wolno też soi, bo hamuje laktację. A z rzeczy zakazanych - ogórek i pomidor, są dozwolone przecież. Oszaleć można, wszędzie inne dane.
 
Witam. Ja szybko bo Emi zaraz wraca z rozpoczęcia i mi kompa zabierze:-p

justaa przesadziła pediatra, kto to wysyła po jednokrotnym badaniu do szpitala, tylko stres dla was niepotrzebny:dry: dobrze że bakterii nie ma i oby bilirubina spadła i byście nie musiały po szpitalach krążyć. Cicia biedna, ale czytam że na razie nie jest źle, to dobrze:tak:


nadia moja płaczliwa i śpiąca ale bez gorączki , pediatra powiedziała że gorączka rzadko się pojawia po pierwszej dawce, po kolejnych się pojawia czasem:baffled: no i budziła się w nocy co 2h bidulka. Dziś na razie spokojna i się uśmiecha, apetyt dopisuje więc może już po bólu. A jak u was dziś?

tiffi myślałam że M ją dam ale koniec końców nie mogłam jej opuścić jakoś:sorry2: ja jem te chińskie z kurczaczkiem i ryżem , to warzywka same przecie tylko nie przyprawiam ostro. Są tam niby jakieś grzybki mun czy cuś ale ich jak na lekarstwo;-) Łał 3 pokoje, fajowo:tak:

ewcik
ja mam baby-ono i dałam do reklamacji bo na rtęciowym miałam 38,5 a na tym kolejno 36,8 po kilku minutach 37,2 a za chwilę 36,9:baffled: jednym słowem do bani. Za drugim razem jak miałam gorączke 38 było to samo.

ewelad
ja jak kocham moje autko tak mało go ostatnio nie skopałam tylko byłam w klapkach:-D przegrzewa się zołza i muszę do warsztatu z nią a chciałam vichy pod gały sobie kupić:crazy: wiem jak z tymi objawami i netem, moja szła wczoraj z grzybicą poopy, pleśniawkami (jak pisałam na pilęgnacyjnym) i wygięciem w c a wyszła zdrowa jak rydz:-D Macie akwarium? super, zawsze prawie miałam, dopiera zlikwidowałam z 5 lat temu jak przejęłam kwiaciarnie od byłej teściowej bo czasa mi brakowało i eksowi też. Ale marzy mi się jak będę miała kiedyś miejsce:blink:

justaa no patrz a mnie wpisali że Nadia miała a nie miała:no: pewnie po wyglądzie nam jakaś wpisała a po badaniu nie skorygowały a badanie było i to przy mnie, co za jełopy w tej służbie zdrowia:crazy:

jasia super że z malutkiej główką oki:-)

tiffi a Nadii lekarka powiedziała że do 3 miesięcy nie zbija się samemu gorączki lekami tylko jak się pojawi to do lekarza:baffled: taaaa im się jakoś dziwnie ta moc szybko kończy wieczorami:-p mój wczoraj się pomylił w zamówieniu i dawaj jechać na siebie i że on rezygnuje z firmy, on nie darady itd., taka gałązka z niego krucha a ja nie mogłam mieć i nie mogę takich chwil słabości, ja zawsze "przesadzam" i "wymyślam sobie":dry: tylko że ja zawsze ale to zawsze go wspieram i pocieszam a on ignoruje moje słabości. Wypomne mu wczorajsze zachowanie następnym razem jak się mnie doczepi:-p

perla to będzie piwnooka widać, moja też takie ma:tak:

ewcik Emi miała takie i ma teraz piękne niebieskie:tak:

rusia moja lubi mielone ale bez czosnku:-D

tweenie mogłaś jej powiedzieć że może kocykiem a może na solarim za długo z nią byłaś, bo na taki kretynizm tylko chyba tak można odpowiedzieć:crazy: masakra ta lekarka:baffled:
zrób małej odpłatnie może ieg takie ogólne jak będziesz robiła badania krwi. Każdy pisze co innego. Ja nie jem cebuli surowej i czosnku oraz "mocnego" nabiału na razie czyli mleka (ciutke do kawy czy naleśników tylko) i serów topionych oraz żółtych. A pomidorka surowego co jakiś czas jadam. Zupy za to warzywne, także z kalafiorem czy brukselką jadam od początku i jest oki. Bigosu bym jeszcze nie zjadła. Spróbuj kefir albo actimel jak malutkiej przejdzie trochę. I mleko bym dała dla alergików, nie zaszkodzi a może pomóc myślę, kurcze lekarka powinna Cię poprowadzić a nie żebyś musiała szukać na forum co robić:crazy: Wdodatku sama jej podsuwasz co może zrobić/zmienić a ta jak wół z tą kawą i czekoladą:baffled:


A mój eks zabrał o 9ej Emi do szkoły a tu się okazało że na 11tą:-D nie wiem co mi się tak uroiło, zawsze na 9tą było, Emi też nie wiedziała i na nią zgoniłam że 4ta klasa a nie wie:-D
 
jedyneczka mamy akwarium i też zawsze mieliśmy, bo D kocha rybki, tylko przed remontem było małe-60l, a teraz po remoncie spełniłam jego marzenie i zrobiliśmy 250l-nawet drzwi przesuwaliśmy w zw z tym, ale warto, bo fanie wygląda i uspakaja bardzo:-) co do wspierania i 'twardości' M-ów, a raczej jej braku-mój ma podobnie, ja wg niego panikuje np w kwestii Lilki-jako mamuśka tak już mam po prostu, ale jak jest jakiś inny problem, to ja musze jego uspakajać-wczoraj z samochodem panikuje, a ja mówię-to tylko rzecz, nie ma co przezywać-takie te chłopy czasami, z gidziną rozpoczęcia wietrzę podstęp- w końcu to zaskutkowało dłuższym dostępem mamusi do lapka:-D

a gdzie się towarzystwo podziewa-Mysza, Ashika, Ewcik, madzik, anetka, louise? bo się martwić zaczynam
 
tweenie jakos sie da na tej bezmlecznej tylko ostrzegam uwazaj bo mleko jest nieomal wszedzie zapomnij o ciastkach i ciasteczkach i na chleb tez czasami trzeba uwazac o czym sie przekonalam na "wlasnej" skorze :-(
ZMIEN PEDIATRE ta baba jakas niepowazna, oczywiscie ze jak odstawiasz nabial to mala powinna mleko bez bialka krowiego dostawac i ona powinna ci bez szemrania recepte wypisac :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: bo jak dokarmiasz to twoja zmiana diety niewiele zmieni


ewcik mnie tez po porodzie dawali ketonal i karmilam przy tym, a co do termometru to on strasznie czuly jest i jak sprawdzisz od strony co maly byl przytulony do ciebie pokaze wyzsza zaklamana wartosc


justaa wspolczuje zycze szybkiego konca nerow i problemow


tiffi to praca wre w domku fajnie pewnei juz niewiele wam zostalo. Z tymi facetami ehh szkoda slow, chociaz moj m po ostatniej awanturze troszke zmienil podejscie dzis nawet sam wstal ok 6 do malego, ale tego sposobu nie polecam bo do dzis mam kaca po tym :-(


ewelad nie robilam, ale juz zapisani jestesmy na barska :tak::tak: i tylko czekamy az dzien nadejdzie.
Akwarium boska sprawa a mnie jak sie przeprowadzalismy kazali oddac a ja sie glupia zgodzilam :-( coz zrobie sobie kiedys w salonie takie doopne ze im galy na wierzch wyjda i najlepiej slonowodne, ale to jak z jakims armatorem romans strzele chyba :-D. Pisalas chyba gdzies ze pasja twojego d to fotografia, moj dziadek mial kiedys ciemnie tzn jet nadal ale przerobiona na graciarnie ;-) i mam jeszcze troche sprzetu tylko to stare jest ze 30 lat ma jak nic, jakis powiekszalnik jakby byl zainteresowany to kukne co to dokladnie jest i bym ci dala znac bo u mnei sie po strychu wala a on moze by mial pozytek tylko wiesz nie chce wyjsc na glupa wiem ze wiek cyfrowek mamy :-)


jasia b z tym biustonoszem to jakies nieporozumienie kompletne


perla to dawaj znac jakie oczeta bedzie miala ta nasza forumowa pierwsza corcia :-)







Wczoraj byl ciezki dzien, ale glownie dla synka starszego bo zero bajek i grania na komputerze, ale jaki pomocny byl za to pranie ze mna wieszal o co poprosilam wszystko robil. Dzisiaj rano pozwolilam ogladac bajke bo dziecko czekajace na szkole wstalo mi o 6:10 a mlodszy brat kimal. Niestety przed wyjsciem na rozpoczecie roku zaczal dawac czadu wiec zagrozilam zakazem bajkowym bo po nich robi sie niegrzeczny. Na rozpoczeciu nawet jakos prababcia z Maksiem dali sobie rady, ale mlody blysnal. Pani na koniec tych cudow pyta dzieci czy jeszce cos by chcialy wiedziec o cos zapytac i zglasza sie Mati "chcialbym wiedziec skad sie biora elektrony?" :-D no konkretny facet poszedl w koncu do szkoly to nie bedzie marnowal czasu na kolory blokow :-D Tyle u nas w sumiie w ekstra skrocie leje potwornie a musimy do sklepu szurnac sie dokupic jakies duperele do szkoly do teczki z przyborami :-( Na innych frontach kiepskawo i zimno :-(

Milego dzionka

ewelad mowisz i masz czyli od razu sie pojawilam ;-)
 
Ostatnia edycja:
Hejka mamuśki :happy:

Ala wczoraj cały dzień jakaś niespokojna była od 5 rano ciągle się wierciła nie mogła zasnąć troszke stękała i marudziła, czasem jej się udało przysnąć na 15 min i znow sie budziła. Dopiero po 22 usnęła. Dziś już spokojna jest, śpi sobie, w lodówce pustka, wiec nie mam z czego zrobic obiadu, dopiero po poludniu na zakupy idziemy, no i w końcu mam troszkę wolnego :happy:.

tiffi na ostatnim badaniu w szpitalu bilirubina wyszła 5,92. Karty wypisowej ze szpitala nie mam, tylko mój wypis dostałam a Ali nie. Co do morfologii to dziwne to wszystko, bo widze że u Was całkiem inne normy niż u mnie
Wyniki Zuzi
Krwinki białe (WBC) 8,24 G/l 5,00 - 19,50 Krwinki czerwone (RBC) 3,33 T/l 3,80 - 5,50 Hemoglobina 10,5 g/dl 10,5 - 14,0 Hematokryt 28,3 % 32,0 - 42,0 MCV 85,0 fl 72,0 - 88,0 MCH 31,5 pg 24,0 - 30,0 MCHC 37,1 g/dl 31,0 - 35,0 Płytki krwi 407 G/l 150 - 450 RDW-CV 14,9 % 11,5 - 14,5 MPV 9,8 fl 9,0 - 12,6 % neutrocytów 16,4 % 30,0 - 50,0 % limfocytów 71,6 % 35,0 - 90,0 % monocytów 7,6 % 2,0 - 7,0 % eozynocytów 4,2 % < 5,0 % bazocytów 0,2 % < 1,0 Liczba neutrocytów 1,34 G/l 1,50 - 8,50 Liczba limfocytów 5,90 G/l 4,00 - 10,50 Liczba monocytów 0,63 G/l 0,05 - 1,10 Liczba eozynocytów 0,35 G/l 0,05 - 0,70 Liczba bazocytów 0,02 G/l <0,2 Rozmaz mikroskopowy Granulocyty segmentowane: 19 % Granulocyty kwasochłonne: 5 % Granulocyty zasadochłonne: 1 % Limfocyty: 70 % Monocyty: 5 %

U Alicji jest tak Krwinki czerwone 3,32 norma 3,9-5,30; Hemoglobina 10 norma 13,5-16,5; Hematokryt 30,6 norma 41-48.
Napisałam tylko te najważniejsze. W sumie nie wiem jak to z ta morfologia nie kazali nam brać żadnych leków mimo że jeden lekarz stwierdził że kiepskie wyniki a drugi że według niego sa dobre, obaj siedzieli w jednym pokoju i rozmawiali miedzy sobą. Nie weim co myśleć. :baffled:

tweenie ci lekarze to wszyscy sa do kitu:angry:, trafić na dobreog lekarza to jakiś cud.Bidulka z tej Twojej Oleńki. Moja Alicja też ma śluz w kupie nie powiedziała ci przypadkiem od czego to może być ? Bo moja jak do niej o tym mówiłam w ogóle nie dotarło do niej nie odpowiedziała mi.

ewelad marzy mi sie własnie takie wielkie akwarium już parę lat ale na razie się nie zapowiada bo wynajmuję mieszkanie malutkie bardzo, a najbardziej to mi się marzy morskie akwarium ale to kuuuuupę kasy kosztuje moze kiedyś :happy2:

Ashika mały naukowiec ci rośnie, pytanie rewelacja, w sam raz na rozpoczęcie roku hehe:-D
 
reklama
justaa to mi powiedziała - jakaś alergia :/ Teraz trzeba eliminować na co...



jakas alergia z tego co piszesz najprawdopodobniej skaza bialkowa, niestety jak odstaiwsz mleko to efekty widoczne sa po kilku - kilkunastu dniach ja u swojego teraz widze poprawe a minely prawie 2 tyg odkad odstawilam nabial. Nie masz jakiejsc zaufanej apteki zeby ci to mleko sprzedaly na skaze a recepte doniesiesz???

a takie eliminacje wg tej pani tzn co??? na samej wodzie jechac ze 2 tyg zeby ocjawy ustapily????? a potem to po jednej rzeczy na tydzien wprowadzac????? co za babsko durne kompletnie
 
Do góry