reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Ewcik wszystkiego najlepszego i wielu wspolnych, zgodnych lat. KOchajcie sie i szanujcie.
Wiem, ze ciezko jest zostawic takiego maluszka. Mama z pewnoscia by sobie poradzila. Nie da co prawda cyca ale utuli i ponosi. Jednak nie namawiam Cie, bo siedzenie w knajpie i myslenie w kolko o dzieciatku to zadna rozrywka. Ja nie zostawialam mojego Kuby i malej tez nie chce, zwlaszcza wieczorem, gdzie mamy swoje rytualy, kapiele, noszenie, cycanie. Co innego w ciagu dnia na godzinke, max dwie do kosmetyczki, na zakupy.

Moj maz wczoraj wieczorem wrocil. Najpierw stal dobre 5 minut pod drzwiami, bo szukal klucza w torbie. Mamy szklane drzwi, wiec go widzialam ale udalam, ze nie widze. Potem tez go nie zauwazalam, a po 20.00 razem z dziecmi poszlam spac. Najwieksza niespodzianka czekala go jak przyszedl do sypialni. Okazalo sie, ze zony nie ma. Wyprowadzilam sie do goscinnego spac. Chce byc sam to niech bedzie. Nie odpuszcze tym razem.
 
reklama
dziewczyny, ja się zastrzelę. Moja Mała ma coraz większe problemy ze sobą, wczoraj wyła od 14 do 24, z krótką przerwą na spacer. Brzuch ją boli ewidentnie, pręży się, bąki puszcza, itp. Podawałam jej espumisan, ale było gorzej, teraz dostaje sab simplex i też nie powiem, żeby było lepiej. Zastanawiam się teraz, czy Mała nie ma czasem skazy. Nagle ją odparzyło, ale nie tak, że jakieś krostki, ale pupa ogniście czerwona, mimo że ciągle tak samo pielęgnujemy, a całą główkę (pod włoskami) ma w takich czerwonych, odstających plamach.
A jeszcze ostatnio pojawiły się jakieś problemy ze spaniem - Mała jest ewidentnie zmęczona, oczy sine i spuchnięte, ziewa i marudzi, ale nie może zasnąć, a jak już jej się uda, to budzi się po 5 min z rykiem i nie można jej uspokoić. Próbowałam nosić, przytulać, bujać, zostawić samą, włączyć kołysanki itp, itd, ale nic nie pomaga. Już nie wiem, co mam robić z nią i ze sobą.
Aż dziw, że sąsiedzi jeszcze policji nie wezwali...

Tiffi
, no to się M postarał. Kiedy na masowanko się wybierzesz?
 
tweenie tak pupa odparzona może być od kupy albo za długo była w mokrej pieluszce. Dodaj do wieczornej kąpieli nadmanganian potasu.

tiffi fajny prezent M sprawił.

Ewcik wszystkiego najlepszego. Ewcik podrzuć Marcelk babci, po to jest ta instytucja :)

jedyneczka ja mam prawo jazdy od 14 lat. Jeżdżę non-stop. Jak mam coś do załatwienia mały do fotelika i jazda :) a on ma to po mamie i też lubi jeździć samochodem, od razu idzie w kimę :-D

U mnie noc do tyłu. Andrzej budził się od 1.30 co 40 min z krzykiem i z piąstkami w buzi. Pojadł 10 min i dalej szedł spać i tak w kółko do 8.00. Ja ledwo na oczy patrzę a on jest w świetnej formie i ani mu się śni iść spać.
 
Tweenie u nas tez tak dopiero w 4 tygodniu po urodzinach zaczelay sie koleczki, prezenia, stekania. Smaruj pupe sudokremem i wietrz choc przez chwilke jak sie da. Ja to po kazdym podmyciu osuszalam pupke dodatkowo ciepla suszarka oczywiscie z odleglosci zeby nie poparzyc malca. Nie uzywaj chusteczek tylko cieplej wody do mycia pupci. Wygoi sie. A krostki to moze byc tradzik niemowlecy. U nas tez pojawil sie dopiero na poczatku drugiego miesiaca. Odetchnij gleboko i nie zamartwiaj sie na zapas.
 
Witam wpochmurny i deszczowy dzien:-(
Tiffi spoznione ale szczere zyczenia Urodzinowe. wszytskiego najlepszego szczesciaduzo milosci pociechy z Zuz oby nie dawalamamie mocno w kosc i zdrowo rosla.
Ewcik tobie tez zycze wszytskiego najlepszego z okazji 2 rocznicy slubu.Duzo milosci i szczescia dogadywania sie i wspolnie spedzenia kolejnych pieknych lat:-)
Mysza musisz wyrobil malej paszport koszt wynosi 30zl (tak bynajmniej jest u mnie) czeka sie 2tygodnie bo to tymczasowy na rok czasu chyba zedo Kanady bedziesz sie wybierac to musisz jej ten biometralny wyrobic i tez koszt 30zl rok czasu i czeka sie miesiac.

Moja malaspi a ja mam chwile dla siebie synek gra a ja zamaist porzadki robic to na bb usiadlam:-)coz uzalezniona jestem od was i pogawedek :-D.
Powrocilam do karmienia juz bez nakladek troche boli jeszcze ale moja chcec karmienia jej jest sliniejsza od bolu tylko boje sie zeby i na nowo nie porobila ran:-(
ale w nocy sama ja karmilam i sie najadala narazie jej dokarmiac nie bede.
Tylko zastanawia mnie jedno dlaczego ona tak dluzo je a wasze tak krotko czyzby sie nie najadala fakt pokarmdopiero powraca na nowo wiec musze jeszcze poczekac ale jeszcze wypije herbatke z pare dni na laktacje.
Tweenie dzieki za prady pomogly przystawiam ja czesto kupilam sokijablkowe i karmi(ale dlamnie ochyda) i musze sie zmobilizowac na picie duzo tej wody bo teraz chlodniej to i mniej sie chce pic:-).
A dopajasz ja mlekiem swoim czy sztucznym??Bo ja wczoraj musialam podac kilka razy malej sztuczne i miala taki problem z kupa ze hej i tez placzaca byla ale wkoncu udalo sie i zrobila i odrazu lepsza byla.
Jedyneczka nie poddalam sie jeszcze i nie zamierzam fajnego masz tego M
Cynamonka wiem co czujesz tyle ze ja to miala z pierwszym dzieckiem teraz jest odwrotnie obrocil sie o 360 stopi i nie poznaje go choc czasem nie ma sil ale jest dzielny. Pewnie musal dorosnac bo mlody jest ale ciesze sie jeszcze tylko wejsc w rytm a bedzie super. Musisz porozmawiac z nim powaznie. Wiadomo od czasu do czasu mozna pozwolic wyjsc bo wiadomo praca dom i tak wkolko zeby sie rozerwal ale cos za cos my tez chcialbysmy wyjsc i rozerwac sie od codziennych obowiazkow.

A mam jeszcze jedno pytanko czy mozna dziecko przekarmic??bo wczoraj co ona wyczynialato masakra jakas wiecznie by chciala jesc.
Mojej malej na raczce wyszla straszna golka i lekarzmowi zeto po szczepieniu w szpitalu czy wasz maluszki tez maja takie goleczki na raczce??dodam zewyszlo dopiero po 3 tygodniach prawie i nie wiem co to est a polozna w srode.

Kurcze zostaly dwa dni wakacji i zacznie sie batalia to poranne wstawanie bo synek do przedszkola przeraza mnie strasznie alecoz trzeba dac sobie rade ale za to figure bede miec dobra haha
No nic uceiakm poki mala spi cos porobic weny na obiad brak balagan w domu to fakt a prasowanie czeka od tygodnia i nie ma kiedy bo mala zawsze cos. ah te nasze dzieci. Ale wiem jedno jesli ktos sie mnie zapyta o porod czy wychowanie odpowiem zeby nie nastawiac sie ze bedzie tak jak z pierwszym(kolorowo lub nie fajnie) bo ja tak tez zrobila i teraz mam mega rozczarowanie a z tego powodu lekkiego dolka.
 
kacperek i fasolka jesli chodzi o przekarmienie to tak jak z doroslym. My tez sie czasem przezeramy :)
A co do raczki to wlasnie wczoraj czytalam, ze po tej cholernej szczepionce na gruzlice taki cos moze sie pokazac na ramieniu. W kazdym razie nic z tym robic specjalnie nie trzeba. O innych szczepieniach nie czytalam.
 
kacperek nie ma za co :) Jak Mała pozwoli to gotuję kompot jabłkowy, jest taniej i więcej ;)
Też piję karmi, jest paskudne jak dla mnie. Najlepsze już jest do klasyczne, bo malinowe albo kawowe mi przez gardło nie przechodzą.
Staram się dopajać moim, wczoraj po raz pierwszy od wtorku dostała 30 sztucznego.

A co do szczepionek - jeszcze w szpitalu mówili, że po tej na gruźlicę może coś urosnąć, ale nic się z tym nie robi

cynamonka
wietrzę i smaruję sudocremem.
 
tweenie, odwiedzcie lekarza, być moze własnie ma skaze, biedna Mała. co do tyłka, mieliśmy podobnie - pomogła zmiana Huggiesów na pampersy i wyeliminowanie chuseczek - waciki Dzidziuś i woda. Nawet nie zawsze ciepła, niech się dupsko hartuje!
Ewcik - nejlepszego! duzo miłosci!
cynamonka, współczuje sytuacjii... mam nadzieje, ze stary pójdzie po rozum do glowy i wszystko sobie wyjasnicie i bedzie jak trzeba, trzymam kciuki!

u nas nocka super, młody zasnał o 20, wstał o 7, 11 godzin snu! matko, jak pięknie!! odkąd je nutramigen nie mamy żadnych problemów z brzuchem, kupą, kolką, jest super. wczoraj bylismy u mojej przyjaciółki na obiedzie, młody zjadł swoją butlę, pouśmiechał się pięknie do dziewczyn i poszedł w kimę na 3 godziny. cudo.
 
reklama
Do góry