reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

reklama
przeczytalam ten artykul od poczatku do konca dwa razy i zlapalam niezlego nerwa, bo w sumie to dlaczego mi szczepia dziecko ??? biora sobie i szczepia w szpitalu a ja co? nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie???? Nikt sie nawet nie zapyta.
Oj chyba bedzie ciezko z nami, ale co tam moge sobie powalczyc. A potem mi beda kity w ciskac ze pewnie jak w ciazy bylam to sie za duzo denerwowalam a ze mi dziecko nafaszerowali rtecia jak termometr stary to nic nie zrobilo :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: w sumie nie od parady sie wzielo powiedzenie "co za duzo to i swinia nie chce"
Cos mi sie wydaje ze szykuje mi sie niezla praca zanim zaszczepie Maksia, bo musze odrobic niezly kawal literatury i pewnie nie tylko fachowej z medycyny :-( szkoda ze czasu wolnego mam teraz tak malo albo w ogole jakbym wiedziala przed porodem to bym juz miala odrobiona prace domowa ze szczepionek
Ashika - dla mnie to też strasznie trudny temat. Znajoma podsunęła mi dużo linków, może masz ochotę poczytać - ale uprzedzam może się zrobić mętlik w głowie - dziewczyny jeśli nie chcecie mieć wątpliwości, to lepiej tego nie czytajcie:
Szczepienia i powiklania poszczepienne - u niemowlat i malych dzieci >
Rodzaje szczepionek dla dzieci < dziecko | DZIECI SĄ WAŻNE
negatywne skutki szczepienia niemowląt < dziecko | DZIECI SĄ WAŻNE
[FONT=&quot]http://www.pomagamyzosi.pl/?p=2654[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://www.pomagamyzosi.pl/?page_id=1248 (odłożenie szczepienia w czasie)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://waldek1984.wordpress.com/2009/07/12/toksyczne-szczepionki/ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://znakiczasu.pl/wywiad/157-szczepionki-ukrywane-fakty[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Jest jeszcze forum http://szczepienia.org.pl/ - tam też jest dużo porad. Ja cały czas nie wiem co robić...[/FONT]
 
Ostatnia edycja:
U nas na nic czasu nie ma-zakupy,sprzątanie ,a wieczorem znajomi wpadają-kolezanka jest w 9 miesiącu i za 2 tyg ma termin-popatrzy na Julkę to jej się dzieci odechce hehehe.Mała coś dzisiaj marudna,zresztą ja tez.Pogoda do niczego-tylko spac się chce,a tu syf i brud w mieszakniu i trzeba się za to zabrać.

Vanilka moja je 750-800 ml na dobę-tak po 100-120 w 7 porcjach-to jest chyba mało?co dziewczyny?Na opakowaniu pisze ,że powinna jesc 900 ml.Ale przybiera dobrze.....
Tez bujam małą nogą teraz na lezaczku hihi
Anetka milej imprezki!!
 
Ashika - dla mnie to też strasznie trudny temat. Znajoma podsunęła mi dużo linków, może masz ochotę poczytać - ale uprzedzam może się zrobić mętlik w głowie - dziewczyny jeśli nie chcecie mieć wątpliwości, to lepiej tego nie czytajcie:
Szczepienia i powiklania poszczepienne - u niemowlat i malych dzieci >
Rodzaje szczepionek dla dzieci < dziecko | DZIECI SĄ WAŻNE
negatywne skutki szczepienia niemowląt < dziecko | DZIECI SĄ WAŻNE
[FONT=&quot]http://www.pomagamyzosi.pl/?p=2654[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://www.pomagamyzosi.pl/?page_id=1248 (odłożenie szczepienia w czasie)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://waldek1984.wordpress.com/2009/07/12/toksyczne-szczepionki/ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]http://znakiczasu.pl/wywiad/157-szczepionki-ukrywane-fakty[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Jest jeszcze forum nie szczepimy :: - tam też jest dużo porad. Ja cały czas nie wiem co robić...[/FONT]


Na chwile obecna zdecydowalam NIE SZCZEPIE doksztalce sie poczytam moze porozmawiam z jakimis lekarzami jeszcze, w chwili obecnej boje sie potwornie tych szczepien :-(
dzieki za linki czesc z nich juz przeczytalam i nawet zadzwonilam do m mu powiedziec a on na to ze i ja i on i Mati szczepieni i nic sie nie dzieje, no nic tylko Mati nadpobudliwy a jak wpadnie w szal to ciezko bardzo uspokoic i kto mi da gwarancje ze to nie rtec wlasnie????? mowia ze niespokojna ciaza byla, jak porownam z ta to byla zdecydowanie spokojniejsza.
Bardzo mnie wkurza fakt ze nic o tym nie mowia a przeciez skoro ja jestem odpowiedzialna za dziecko to powinni mnie poinformowac co mu podaja :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
ewelad daliśmy fachmanom wcześniej turystyczną, a tu powiedzieliśmy że kuchni nie chcemy uruchamiać teraz (bo za moment się zacznie płyta, piekarnik itp), tym bardziej, że kupiliśmy nowego grilla z którego korzystali i dla mnie nie poszanowali go tzn. jak byl deszcz nawet go nie schowali ani nie posprzątali, a co do łazienki no chyba nie moge im powiedzieć - nie korzystajcie. Jedynie na czym mi zależy to nie używanie deski sedesowej.
agatka co do buraków to wiem, że ten sok działa cuda moja mama jak zachorowała i warunkiem zaaplikowania chemii była właśnie dobra morfologia i piła sok z buraków i miała świetne wyniki. Póki co daję to żelazo a daję jej do popicia herbatkę ułatwiającą trawienie i ten sab zobaczymy jak będzie. A jak twój znosił ten kwas???
mruczka ja się obczytałam i jak bym miała kupować to zdecydowanie hoppendiza
tweenie no to ogromne gratki
cynamonka teraz nie podam ci nazwy ale chyba coś na 'l' często się je podaje. 5 dni i podziałało. robiliśmy badanie jakoś jak mała skończyła miesiąc i było 9 a po czopkach 4 i już dalej nie robiliśmy
gregorka ja zaczęłam czytać dopiero, więc póki co niewiele mogę powiedzieć
ashika no z tymi szczepieniami to można dostać bóli głowy
ewa to naturalne ż zmienia się ilość kup. U nas było 10, potem 6 a teraz 1


Mała cyca, więc klikam jednym palcem. Pogoda trochę lepsza, ale ni zdążę na spacer, bo akcja fryzjer mnie czeka.
 
Hejka. Mała wstała o 8ej, pospała przed chwilą 10 min i już gumiaka drze:dry::-p Wczoraj M miał mnóstwo pracy wieczorem więc ja z nią non stop, choć się starał robić z małą na kolanach ale nie szło. Więc padłam na pyska, jak wstała na jedzenie o 5ej ja myślałam że to jeszcze 2ga a ona zasnąć nie może:-D A potem wstała nadprogramowo na cycanie o 6ej:baffled: ale powitała mnie takim usmiechem że jej wybaczyłam:sorry2::-)
14ta, może teraz poczytam bo sie laski drą jak pomylone i budzą małą:wściekła/y: Śpi od 12ej z przerwami a najdłużej na mojej klacie spała. Za te wszystkie trudy M mi ma kupić bigmaca:-D

I chyba moja ma takie mini kolki od 17-20ej bo po 20ej jak ręką odjął przestaje się prężyć, myślałam że to dlatego że się wykrzyczy w kąpieli i wymęczy a wczoraj był poślizg z kąpielą do 21ej a ona po 20ej zero kopania nóżkami i nastrój rewelka:baffled: Ale jak to kolki to delikatne bo w sumie noszenie w pionie na płacz pomaga więc nie jest źle no i się nie "zanosi". A w łazience włączyliśmy farelke przed i po kąpieli i nie krzyczała, nawet ją całą balsamem dałam radę wysmarować:-D ja się topiłam co prawda w bieliźnie ale jej widać było dobrze choć wcześniej u nas też było ciepło 25-27 stopni ale też chyba szum farelki tak działał bo jak się wyłączyła to płacz a jak włączyła znów luzik:-p a wy grzejecie pomieszczenia do kąpieli?

louise no witaj biedulko umęczona, rzeczywiście wymagające to twoje małe chłopię;-) Kochana trzymam więc kciuki żeby przegroda w serduszku Stasia sama się domknie a ćwiczenia na nózki pomogły! Brakuje tu Ciebie:-(

mammi tablety tak czasem działają i co z tego że mozna jak się nie chce:-D No malutka niexle przybrała, może masz mleko "wypasione 3%":-D

dzamena no jawa że tęskniłyśmy, co za głupie pytanie:-D 7kg, no ładnie:tak:


justaa to żeby wyniki malutkiej były juz dobre a kici sie poprawiło. O czytam że masz wyniki, nie wiem niestety czy to dużo bo Nadia nie miała wcale tzn. jak badała lekarka przy mnie tym aparacikiem przez skórę to było 1 własnie i powiedziała że nie ma żółtaczki choć w książeczce ma wpisane że miała ale ja miałam tez wpisane nie wadomo skąd w karcie że mi pierwsze dziecko zmarło:szok: Musiałam prostować sprawę ale sama ta myśl mnie strasznie poraziła jak zapytali dlaczego:dry:

Vanilka gratki za męstwo dla Gabrysia;-) To zbieraj siły na sobotę;-) Kochany dla Ciebie ten Dawidek, rozpieszcza Cię:-D

ashika aaa juz kumam, ale ona odda dobrowolnie w końcu? Mnie powiedziała pediatra że tą 6w1 dzieci źle znoszą, jest bolesna przez wzw no i trzeba juz potem nia do końca szczepić więc płacimy i podajemy dziecku jakoś 2 dawki wzw dodatkowo niepotrzebnie. Dlatego my 5w1 zdecydowaliśmy. Jeszcze może coś lecieć myslę w tym czasie, ja nie plamię już tak wcale wcale od tygodnia gdzieś dopiero.
emih współczuję, ja ma dwie duże dziewczyny a harmider robia jak całe przedszkole:dry:

jasia a bepanthenem maścią smarowałaś? super z przedszkolem;-)

tiffi nie są te wyniki chyba bardzo złe jak na moje laickie oko i hemoglobina oki:baffled: Emi brała żelazo ale nie pamiętam wyników niestety:no:

ashika moja też lubi na klacie, myślę że bicie serducha i ciepło je tak nyna:tak:

ewcik to dobrze że sobie Marcello ulżył:-)

tiffi myślę że spoko można zamrozić, czytałam że po tym czasie kiedy można trzymać w lodówce właśnie albo zużyż albo wylać albo zamrozic . Ajak się myli fachowcy dotychczas? napisz jak fryz:-)

mruczka a może kozie? Ja też leki na łyżeczce daję.

tweenie to super że się zaprzyjaźniła z cycusiem:-) Jeszcze zdąrzymy je przyzwyczaić do łóżeczka, spoko, co z tego że zaparcie będziemy latać i odkładać jak człowiek będzie zombi w ciągu dnia:-p

Vanilka my własnie chcemy hustawkę z leżaczkiem a ciagle nam sie nie udaje wylicytować a końcu się wpienie i kupie nową bo wymiękam:-p to wy sobie cycacie jeszcze, fajnie to pogodziłaś bo dziecię zadowolone a to najważniejsze;-) w czasie jedzenia chyba może pulsować tak mi się zdaje:baffled: a daleko do szkoły będziecie mieli?

gregorka moja zasypia prawie od razu ale ciut też popłakuje za to budzi sie w drodze i ryczy czasem mi mo że sucha i nakarmiona ale na spacerach przyjmuje smoczek więc ciumka, zasypia i jeżdzimy dalej;-)

Dobra, puszczam bo mi się skasuje i zemdleje chyba:-D
 
Ewa81 moja też dostala Euvax. :wściekła/y:
Ashika ja szczepię, bo do żłobka muszę oddać, ale też mam stresa wielkiego...:baffled:

Kurcze przyszła moja śliczna chusta kółkowa, obejrzałam film instruktażowy wiele razy, wlożyłam, a Mała w ryk:-( Ona chyba nie lubi mieć skrępowanych nożek..
Wypiorę jeszcze ze dwa razy, może miękką polubi.
DSCF1880.jpg
 
witamy po spacerku:-)

w czasie spacerku poczyniłyśmy takie zakupy, że ledwo wózek pchałam pod górkę:-D

Maruśka już spieszę z odpowiedzią, oto dane z dzienniczka posiłkowo-stolcowego Lilki od zeszłego piątku: 660, 670,590, 670, 570, 680, 650
Anetka imprezowiczko szalona, co będziesz na kompie siedzieć, jak Ty taka zabawowa:-D
jedyneczka ja na początku też się tak zawiesiłam w nocy, ze nie wiedziałam co mam z małą robić-kupa, siki, czy karmić, a jak tak to ile:-Dja nie grzeję, niech się hartuje mała, poza tym chłód przedłuza młodość:-D błąd w książeczce-makabryczny i niedopuszczalny:no:
 
reklama
Do góry