reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Hello :happy:
David usypia w lezaczku -noga Go bujam :tak:
Chwala temu kto wymyslil te lezaczki :-D
nocka srednia bo maly wiercil sie kupsko go meczylo i dopiero niedawno co je zrobil !!
Widze,ze wiekszosc dzieci wstaje o 7 -my tez zazwyczaj o tej godzinie zaczynamy dzien:tak:

Ashika ja tez biore malego na klate jak sie wierci nad ranem i odrazu zasypia!!
i nie wiem o co chodzi czy to wlasnie o ta bliskosc ,zapach ??
Oj te dzieciaki niedlugo polowa dzieci forumowych bedzie nad ranem spala u mamusiek na klacie :-D
tweenie normalnie masz to samo z Ola co ja mialam z Davidem .z tym ,ze po ok miesiacu nam tak sie zaczelo na widok cyca nagle byl placz :baffled:Oj co ja sie nameczylam fizycznie ,psychicznie .....juz bylam zadowolona ,ze ladnie zaczol z cyca jesc a tu na nastepny dzien znowu jazda ...no i takim sposobem karmilam ok 1,5 miecha bo juz sil nie mialam do dalszej walki ja sie meczylam on biedny ryczal ...i tak naprawde do dzisiaj nie wiem co bylo tego przyczyna :baffled:z butli pieknie jadl ,a jak go przystawialam wrzask ..teraz jest na butli caly dzien tylko wieczorem sobie cycamy przed snem i pieknie cyca !!spokojnie tak jak powinien ...zero darcia ,prezenia !!
zycze Tobie wytrwalosci i miejmy nadzieje ,ze Ola pokocha cycusia :tak:

ewelad u nas tez pulsuje ciemiaczko podczas jedzenia ..ale chyba to normalne??bo ja juz nie pamietam :baffled:

dziewczyny moze zalozymy nowy temat o chustach ??
ja tez musze kupic niedlugo bo bede prowadzac zaraz Gabiego do szkoly ,a Davida szybko do chusty "wrzuce"i w droge ;-)Ale tyle tego jest ,ze ja juz sie gubie ktora dobra ktora nie ..mam ta kolkowa ale jakos mi nie pasi :baffled:albo to ja nie potrafie dobrze jej wykorzystac ...

no i mam pytanie do butelkowych mam ...ile jedza Wasze maluszki ml ??
 
reklama
Vanilka Lilka je między 90-120, jak zje mniej niż 90, to niedługo pośpi i muszę dokarmic, 2 razy przed snem zdarzyło się 150 ml
 
Cześć Dziewczyny!

My też już powoli łapiemy rytm, ale cały czas łatwo nie jest, bo kolki nas nawiedzają. Zawsze o tej porze jesteśmy na spacerku, ale dziś pogoda do bani, więc zostałyśmy w domku. Kurcze, właśnie pomyślałam, że lato nam się powoli kończy, a tak fajnie było chodzić na spacerki w ładną pogodę, no ale cóż jesień nam się zbliża :( Chociaż moja mała cały czas jak wsadzam ją do wózeczka to płacze i dopiero za jakieś 5-10 minut się uspokaja i zasypia.
Ashika - moja też lubi jak ją się nosi w pionie, jak leży u nas na brzuszku. Zakupiliśmy maskotkę imitującą bijące serduszko i bardzo się sprawdza, zwłaszcza czy zasypianiu, więc ja polecam.
Tiffi - no masakra jakaś z tymi lekami, biedna malutka, że tak męczy ją brzuchol
Jedyneczka - kurcze, nigdy nie wiemy co Ci rówieśnicy będą uczyć nasze dzieci, też mam wrażenie, że za naszych czasów było piękniej
Vanilka, dżamena - super waga, moja też niekiepsko, po skończonym 7 tygodniu miała 5400 (urodzeniowa 3500)

Dziewczyny dołączam do grona polecających książkę "Język niemowląt" - dopiero teraz jak mała jest na świecie docierają do mnie pewne sygnały. Staram się wdrażać rady, nie zawsze się udaje, ale jak się nie przegapi odpowiedniego momentu i właściwie rozpozna płacz to działa.
Miłego dnia wszystkim życzę!!!
 
witam podczytuje...ale ciezko mi sie wbic...
krotko, bo jedna reka ..mlody cyckuje...
chste wlasnie musze kupic, albo cos by go di siebie przywiazac;)...bo tu na brzuchu cycach mu naj;/...i NOBEL!dla tego co wymysli bujak eletryczny!..
wczoraj wyj. mielismy przevhlapany wieczor...pokusilam sie troche na sos sweet chilli ...i Gracek ostro gazowal:O..i czytamy o spaniu na klacie- TYLKO TO WOWCZAS POMAGA:)
zmykamy na spacer..pogoda sie poprawila...wiiidze slooonce:O
 
Witam dziewczynki! ja tylko na chwile bo mykamy na spacerek poki nie pada ale mam do was pytanko.
udalo mi sie sciaganc dzisiaj 120ml z jednej pierci mleko reczni i teraz chcialabym to wsadzic do lodowki ile mozna trzymac w lodowce?? i czy np potem moge zamrozic jesli okaze sie nie potrzebne czy mrozic trzeba zaraz po sciagneciu?? i jeszcze jedno czy jak stoi w pokoju to tez trzeba podgrzewac???

jak wrocimy ze spacerku to nadrobie i poodpisuje. pozdrawiam
 
Vanilka, je od 80 do 160 ml - tyle to po 9 godzinach nocki. a dziennie ok 500 ml, kiedts jadł wiecej - 600-700, nie wiem czemu teraz tak. je jakies 5-6 razy dziennie, kiedys do 9, no ale teraz przesypia. myslałam, ze zwiekszy pozerane posiłki, ale tylko sniadanie jest takie obfite. ewelad, ile Twój zjada dziennie (spójrzno do dzienniczka:-) )
 
przeczytalam ten artykul od poczatku do konca dwa razy i zlapalam niezlego nerwa, bo w sumie to dlaczego mi szczepia dziecko ??? biora sobie i szczepia w szpitalu a ja co? nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie???? Nikt sie nawet nie zapyta.
Oj chyba bedzie ciezko z nami, ale co tam moge sobie powalczyc. A potem mi beda kity w ciskac ze pewnie jak w ciazy bylam to sie za duzo denerwowalam a ze mi dziecko nafaszerowali rtecia jak termometr stary to nic nie zrobilo :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: w sumie nie od parady sie wzielo powiedzenie "co za duzo to i swinia nie chce"
Cos mi sie wydaje ze szykuje mi sie niezla praca zanim zaszczepie Maksia, bo musze odrobic niezly kawal literatury i pewnie nie tylko fachowej z medycyny :-( szkoda ze czasu wolnego mam teraz tak malo albo w ogole jakbym wiedziala przed porodem to bym juz miala odrobiona prace domowa ze szczepionek
 
Hello
u nas nocka piękna pobudka o 24 i 4. Teraz już po ćwiczeniach Franio śpi.
Ja podaję sab simplex i biogaja na smoczku zanim cyca podam.
Martwię się bo Franuś do tej pory 6 kup dziennie sadził a od wtorku nie ma ani jednej nawet kleksika nic... tylko bąki takie śmierdzące. Brzuszek ma miękki i nie stęka tak jak by chciał a nie mógł po prostu kupa znikła. Miała któraś taką sytuację??
I ponawiam pytanie która traktowała siusiaka oktaniseptem?? i czy pomogło??
 
hejka
ja dzis tylko o sobie,przepraszam ale znów nie mam czasu na kompa, wczoraj byli u nas znojomi co byliśmu u nich na weselu w ten weekend,lecą na podróż poślubną do Egiptu do tego samego hotelu co my byliśmy w podróży poślubnej wiec opowiadaliśmy im co i jak

teraz szykujemy sie na zakupy z małym,biore go w foteliku,potem na stelaż i jedziem do reala a wieczorkiem na imprezke urodzinową do kuzynki,teraz praktycznie co weekend mamy jakieś imprezy urodzinowe,rocznicowe otp

mały w miare grzeczny,słodko sie usmiecha do nas i jest taka przylepa z niego,lubi na rączkach i jak ktoś się nim zajmuje
miłego dnia
 
reklama
Tiffi i Kacperek - mleko sciagniete nie moze stac w temperaturze pokojowej lepiej schowac do lodowki. Mleko z lodowki powinno byc skarmione do 24 h. Najlepiej jest mrozic ja tak robie mam zapasy chyba z 1L pozniej wyciagam i rozmrazam w mikrofali choc niby traci jakies wartosci odzywcze jak kazde jedzenie z mikrofali ale nie mam podgrzewacza i juz nie oplaca mi sie kupowac bo lece do PL niedlugo.

tutaj info od jedyneczki kiedys pisala o tym moj pediatra to potwierdzil


- mleko w lodówce przechowujemy do 48h,
- w zamrażalniku do 3 miesięcy a po rozmrożeniu powinno byc zuzyte do 24h
- nie dodawaj mleka do wcześniej ściągniętego i zamrożonego pokarmu! Jeśli
zbierasz mleko z całego dnia przechowując je w lodówce - dodawaj tylko mleko
które zostało sciągniete do sterylnego pojemnika i ochłodzone przez kilka minut
pod zimna wodą. Mleko może być przechowywane w ten sposób max do 48 h od
pierwszego ściągnięcia.
 
Do góry