reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Witajcie,
Trochę liczę na Wasze podpowiedzi, bo mądrość tkwi w wielu głowach.
No to po kolei. Ostatnia miesiączka 15.10, więc licząc według "ich -lekarskiego" liczenia jestem w 6 tygodniu. Dzień poczęcia może być 31.10 ;-)
Umówiona jestem z lekarzem na 8.12 dopiero.
Póki co czuję nabrzmiałe piersi i tyle, czasem mi się coś "odbija", ale jakiś większych mdłości nie mam.
Generalnie według wyliczeń lekarskich termin mam na 22.lipca, ale ja miałam drugie cykle (32-34), dlatego myślę, że mogę być sierpniówką. Co sądzicie?
A teraz moje wątpliwości:
1. Ja wiem, że to bez sensu, ale same wiecie myśli same przychodzą do głowy. Moje przyjaciółki/koleżanki poroniły i z reguły wtedy gdy się czuły dobrze, żadnych mdłości. Kiedy zachodziły w ciążę po raz drugi (urodziły już) to miały mdłości. Więc już znacie moje myśli
2. Jestem aktywna zawodowo i bardzo dużo wyjeżdżam, ciągle na walizkach po różnych miastach i hotelach no i trochę się martwię, żeby wszystko było ok. Nie chcę rezygnować z pracy i nie chcę nikomu mówić do końca roku.
3. Czuję jakieś delikatne bóle w okolicach jajników
4. Niestety mam zaparcia (zawsze miałam).
Mam nadzieję, że napiszecie mi co sądzicie z "fachowego oka".
Pozdrawiam Was ;-)
 
reklama
i ja się witam w sobotni porane!!
Niestety muszę siedzieć dziś w pracy, ale obiecałm sobie że od przyszłego roku ani jednej soboty!!!
U mnie samopoczucie dziś na plusie chociaż problemy były z wstaneim przed 6:00 ale jak mus to mus!! Poza tym ok: czasami mdłości!! A dziś obudziłam się z bólem piersi. Też tak macie że najbardziej bolą Was po boku?? Czasami czuję że robią się takie strasznie twarde.

No to witaj w klubie! Ja kazda sobote i tez niedziele jestem w pracy, czyli 7 dni w tygodniu non stop, a z tymi mdlosciami to naprawde uciazliwe.Tez nic jesc nie moge, nawet herbata juz mi obrzydla, o kawie nie wspominajac.Na szczescie dzis jestem sama to nikt mnie nie bedzie wkurzal,a z Wami to milo sie pracuje:tak:No a piersi tez daja popalic, twarde jak kamienie a bola niemilosiernie.
Milego dnia zycze!!!
 
Witajcie,
Trochę liczę na Wasze podpowiedzi, bo mądrość tkwi w wielu głowach.
No to po kolei. Ostatnia miesiączka 15.10, więc licząc według "ich -lekarskiego" liczenia jestem w 6 tygodniu. Dzień poczęcia może być 31.10 ;-)
Umówiona jestem z lekarzem na 8.12 dopiero.
Póki co czuję nabrzmiałe piersi i tyle, czasem mi się coś "odbija", ale jakiś większych mdłości nie mam.
Generalnie według wyliczeń lekarskich termin mam na 22.lipca, ale ja miałam drugie cykle (32-34), dlatego myślę, że mogę być sierpniówką. Co sądzicie?
A teraz moje wątpliwości:
1. Ja wiem, że to bez sensu, ale same wiecie myśli same przychodzą do głowy. Moje przyjaciółki/koleżanki poroniły i z reguły wtedy gdy się czuły dobrze, żadnych mdłości. Kiedy zachodziły w ciążę po raz drugi (urodziły już) to miały mdłości. Więc już znacie moje myśli
2. Jestem aktywna zawodowo i bardzo dużo wyjeżdżam, ciągle na walizkach po różnych miastach i hotelach no i trochę się martwię, żeby wszystko było ok. Nie chcę rezygnować z pracy i nie chcę nikomu mówić do końca roku.
3. Czuję jakieś delikatne bóle w okolicach jajników
4. Niestety mam zaparcia (zawsze miałam).
Mam nadzieję, że napiszecie mi co sądzicie z "fachowego oka".
Pozdrawiam Was ;-)

Ja może fachowcem nie jestem ale postaram się napisać to co wiem.
Mi z obliczeń wyszło przy ostatniej miesiączce 15.10 i przy 32 dniowym cyklu - przewidywany termin porodu na 25 lipca 2010.
Co do mdłości to trudno stwierdzić jedne kobiety je mają inne nie. Podobno mówi się że jesśli występują to hormony odpowiednie wzrastają - głównie estrogen. Moje zdanie jest takie że powinnaś zrobić badanie beta HCG - koszt ok 25 zł - dopkłądnie wyjdzie jaki masz poziom i który to tydzień. A tymi mdłościami to bym się na razie nie martwiła, przyjda w odpowiednim czasie albo i ie!!
Jeżeli coś by było nie tak musiałabyś mnieć plamienia, krwawienie, albo silne bóle brzucha!!!
Bóle jajników i zaparcia jak najbardziej w ciąży sa uzasadnione!
Co do pracy zawodowej. Takie wyjazdy to duże obciązenie dla organizmu kobiety, ciągle na walzkach i w drodze. Z punktu widzenia kodeksu pracy możesz podróżowac służbowo w ciąży jeśli sama na to wyrazisz zgodę - pracodawca nie moze Cię zmusić! Ale wszytkie doskonale wiemy życie sobie a pracodawca sobie!!
Ja osobiście nie ryzykowałabym tak częstych wyjazdów!! Twoje zdrowie i maleństwa teraz jest najważniejsze, a te pierwsze 3 miesiace naprawdę wymagają odpoczynku i spokoju!!:-) Ale zrobisz oczywiście jak uważasz!:-)
I nie martw się bo napewno wszytko jest ok!!
 
Witam sobotnie, dziś dzień pełen wrażeń, zamierzam podzielić się nowiną z rodzicami :-), poza tym obiad imieninowy u taty, a wieczorem imprezka urodzinowa u znajomych :tak:, to oznacza, że mamy z małżem wychodne :cool2:, a młodym zajmie się moja mama :-):-):-).

Tiffi z kalkulatorów wychodzi, że twój termin to 26-28 lipca :tak:. Co do mdłości się nie zgodzę :no:, ja pierwszą ciążę przeszłam bez nich i było wszystko ok :tak:, teraz też ich nie mam, ale poczekamy zobaczymy ;-).
 
Witam sobotnie, dziś dzień pełen wrażeń, zamierzam podzielić się nowiną z rodzicami :-), poza tym obiad imieninowy u taty, a wieczorem imprezka urodzinowa u znajomych :tak:, to oznacza, że mamy z małżem wychodne :cool2:, a młodym zajmie się moja mama :-):-):-).

Geperty - napewno rodzice się ucieszą !! że znów zostaną dziadkami.
 
Tiffi z kalkulatorów wychodzi, że twój termin to 26-28 lipca :tak:. Co do mdłości się nie zgodzę :no:, ja pierwszą ciążę przeszłam bez nich i było wszystko ok :tak:, teraz też ich nie mam, ale poczekamy zobaczymy ;-).
Tiffi, tak wychodzi z kalkulatora (jak pisze geperty), zobacz sama: Ciąża - BabyBoom
A co do mdłosci również podzielam zdanie poprzedniczki. W poprzedniej ciąży prawie nie miałam, teraz przyszły dopiero z początkiem 6tyg ale na maxa. I na tych objawach utraty tak bym się nie wzorowała- gdy utraciłam aniołka- mdłości nie maiłam, ale piersi i brzuch bolały mnie od samego początku...
A wyjazdy?- w poprzedniej ciąży jeździłam sporo, ale w I trymestrze troszkę trzeba uważać bo ciężary (walizka) a to impreza z klientami, ktos popchnie itp a przemęczać sie nie powinnaś (a ile masz lat jak można wiedzieć?) II trymest jak nic sie nie dzieje- można jeździć do woli, a w III już sie nie ma na to siły :cool2:
 
Witam Was dziewczyny!:-)
Chyba tu powinnam sie przywitac-dzis zrobilam 5-ty juz test i w koncu wyszedl pozytywny:-):-):-)
Mam juz poltoraroczna Majeczke,ale marzylam juz o drugim dziecku i to wlasnie z 2-letnia roznica wieku.
W wolnym czasie musze nadrobic te Wasze ponad 120 stron,aby Was lepiej poznac:-)
Pozdrawiam:-)
 
Witam Was dziewczyny!:-)
Chyba tu powinnam sie przywitac-dzis zrobilam 5-ty juz test i w koncu wyszedl pozytywny:-):-):-)
Mam juz poltoraroczna Majeczke,ale marzylam juz o drugim dziecku i to wlasnie z 2-letnia roznica wieku.
W wolnym czasie musze nadrobic te Wasze ponad 120 stron,aby Was lepiej poznac:-)
Pozdrawiam:-)
Gratuluje i witam w naszym gronie :happy2:Oj bedziesz miala co czytac :tak:
Czasami ciezko za nami nadazyc! Jak samopoczucie?
 
reklama
Witam Was dziewczyny!:-)
Chyba tu powinnam sie przywitac-dzis zrobilam 5-ty juz test i w koncu wyszedl pozytywny:-):-):-)
Mam juz poltoraroczna Majeczke,ale marzylam juz o drugim dziecku i to wlasnie z 2-letnia roznica wieku.
W wolnym czasie musze nadrobic te Wasze ponad 120 stron,aby Was lepiej poznac:-)
Pozdrawiam:-)

Witamy w naszym gronie! Miło jak przybywa nowa przyszła mama!!
Tak, koniecznie musisz nadrobić te 120 stron!!:-)
 
Do góry