reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki polecają - wszystko dla dziecka i mamy.

hahahah;) no właśnie, mamy które mają dzieci mają jakieś pojęcie/ doswiadczenie wiedza co sie przydaje a co nie ;) ja nie mam kompletnie nic...chciałabym juz po mału coś kupować aby rozłożyć koszty... czytam listy w internecie i nie wiem która jest całkiem ok a która to kosmos... ja czytam torbę do porodu to maskra na jednej liście byko 10 par majtek i nie wiem czy aż tyle mi potrzeba bo przecież mąż codziennie będzie przychodził i świeża bieliznę może mi przynieść ....
Po porodzie przydają się siateczkowe majtki a te raczej idą zresztą miejsca mało zajmuja:)
 
reklama
Ewelina a co jest z kosmosu. Bo ja większość rzeczy miałam i nie wyobrażam sobie by tego nie miec. Wiadomo podgrzewacz, laktator czy cześć rzeczy mozna kupic po narodzinach dziecka. Ale większość jednak sie sprawdziła. @julita1212 i tych majtek poszło sporo. Ja po cc nie miałam sił tego prac i szło do śmieci przy zmianie podpaski.
 
Rozdziel sobie na kilka rzutów. Ja mam 2 hurtownie z artykułami dziecięcymi w pobliżu i polowałam na różne okazje. Miałam taką listę i plan, że co miesiąc od 6miesiąca będe jechała po wyplacie i przeznaczała 200-300zł. Niestety udało mi się zaliczyć tylko dwa takie wypady ;) Trochę rzeczy u nich zamówiłam przez internet jak leżałam na patologii jeszcze. Resztę kupowała moja mama. Teraz się zastanawiam kiedy zacząć żebym znów nie była zdziwiona ;)
Chyba po połówkowym zacznę, płeć mam nadzieję będzie już mi znana.
 
Ja się zakochałam w lini xlanderów 2016 :D ale gdzie tam ..mogę pomarzyć...
Ta lista sporo za długa co wkleiłyście :D choć co mama lista potzrebnych rzeczy inna...
 
NIE UZYWAJCIE nic do smarowania niemowląt jak jest wszystko ok ze skora bo zaburzacie proces by skora sama potrafiła się nawilzyc.. ani olilantum nie uzywajcie!

Pamiętajcie patyczka do ucha NIE WOLNO wkladac!

Krem ochronny do buzi tylko jak jest zima i dziecko ma buzie narażona na wiatr...

25 pieliszek tetrowych to sporo jak dla mnie..

Pupe smarujemy tylko jak jest taka potrzeba.

Unikajcie ochraniaczy na szczebelki dziecko moze sobie krzywde zrobic..

Co do ubran to i mnie np rozmiar 56 byl w użytku jakies 2 miesiące takze i mnie kilka sztuk to bylo zdecydowanie za malo!
Kaftaniki dla mnie bez sensu wynalazek

Pajacyki/spioszki rozpinane po calosci polecam :)

Nie kupujcie laktatora jak nie wiecie czy będzie Wam potrzebny (niepotrzebnie wydane pieniądze)

Na brodawki tez nic nie kupujcie (najwyzej maz badz partner kupi w aptece jak bedziecie potrzebowac) ja nie pptrzebowalam w ogole.

Osłonki itp tez narazie nie kupujcie

Do polewania krocza zeby usmierzyc bol ppmogla mi zwykla woda w butelce z dziubkiem.

:)
 
No właśnie , każda mama ma swoje przyzwyczajenia i wie co jej potrzebne co nie.
Ja jak bym miała po raz pierwszy zostać mamą kupiłabym minimum, potem ew.dokupiła po porodzie w miarę potrzeb. Ja z kolei nie potrzebowałam żadnych butelek, laktatorów itp, karmiłam piersią i tym będę Was terroryzować haha :-D, bo to najlepsze co poza miłością oczywiście mama może dać swojemu dziecku. Będę Was do tego gorąco zachęcać :)
Fazerka ja niczego do smarowania też nie używałam, żadnych oliwek, balsamów etc i tez uważam, ze nie ma takiej potrzeby, jeżeli oczywiście maluch nie ma problemów skórnych. Jedynie młodsza córcia miała ciemieniuchę to kupiłam szampon mustella -przeszła po pierwszym użyciu :) Pupci tez nie smarowałam, chyba, ze czerwona była:-) :).
 
Hope ja tez zadnych butelek, laktatorow, itp nie potrzebowałam bo karmilam piersią i nie potrafilam ściągnąć a i nawet ściąganie nie bylo potrzebne.
Widze ze podobna mamy teorie używania kosmetykow :)
 
Ja też do smarowania nic nie używałam, żadnych oliwek itp. Kupiłam tylko zwykłą zasypkę ( puder w aptece) Alantan chyba i zasypywałan nieraz pupcie. Do mycia miałam żel do mycia Mustelli i teraz też kupię bo jest rewelacyjny. Drogi ale na długo starcza.
 
@Hope ja tez karmilam piersia i to jest najcudowniejsze co mozna dac, przy Mieszku to byla dlyga droga, ale bylo warta. mam nadzieje, ze teraz tez bede karmic. Laktator wiem, ze bedzie mi potrzebny, by wlasnie sciagnac mleczko, jak bede musiala wyjsc a by bylo w domu mleczko dla malego Babelka.

@fazerkamm super, fajnie jak podyskutujemy, wiadomo kazda z doswiadczonych mam ma swoje hity i porazki calkowite. a ciagle pojawia sie cos nowego, ze czlowiek nie nadarza.Też ostatnio sie naczytałam, że ochraniacze do łóżeczka są niebezpieczne i chyba nie bede wogole zakladala teraz,

liste mialam przy Patryku, potem ja zmodyfikowalam, dopisalam ponizje swoje komentarze, jak ktoras z was ma jakis super hicior to swietnie jak bedziemy się dzielic. Dla doswiadczonych mam zawsze moze wpadnie cos nowego, a dla mam co rodza pierwszy raz, to i tak bede bezcenne rade, wiem jak bylam w pierwszej ciazy to calosc byla dla mnie czarna magia.
 
reklama
wiec moje komentarze ponizej:)

APTECZKA
· - PARACETAMOL 50 mg (czopki dla niemowląt) - na wszelki wypadek by byly w domu. nie wyobrazam sobie biec do apteki w srodku nocy gdy pojawilaby sie temperatura u dziecka a po szczepieniu to juz mus by je miec.
· - VITAK (Wit. K) - profilaktyka choroby krwotocznej noworodków karmionych piersią przez 3 msc
· - VITAD (Wit. D)
· - CEBION (krople vit C) - nie kupowałabym ich teraz, rodziłam w czasie infekcji i miałam w domu na wszelki wypadek, termin mamy na lipiec, wiec wykreslam
· - ESPUTICON/ ESPUMISAN (krople) - na brzuszek i wzdęcia. moze byc dziecko bezkolkowie, ale moze go bolec brzuszek, naprzyklad po tym co zjemy. nie wyobrazam sobie biec do apteki w srodku nocy again
jedna butelke napewno kupie aby byla w razie co w domowej apteczce. Przy Mieszku używałam DELICOL. bo wyszła mu nietolerancja laktozy.
niektórzy pediatrzy przy bólach brzuszka zalecają by podawać priobiotyk dla dziecka,
ale delicol i priobiotyk kupie w razie gdyby byla taka potrzeba
· - HERBATKA DLA KOBIET KARMIĄCYCH - uzywalam fermatikier, by rozbudzic laktacje, bardzo mi pomagal. przychodzi czasem kryzys lakatacyjny. można kupić w razie potrzeby potem.
· - GAZIKI JAŁOWE - dużo sztuk - do przemywania buzi, dziasel i oczek.
· - SPIRYTUS 70% lub LEKO lub Octaniscept - używałam roztworu spirytusu do przemywania pepka, u nas pepuszek sie babral
· - SÓL FIZJOLOGICZNA - do przemywania oczek, toalety noska
· - PIELUSZKI NEWBORN 2 – 5 kg (na początku schodzi dużo, ale szybko w 2 przeszliśmy
· - CHUSTECZKI DO PUPY (duże paki) - niektorzy nie uzywaja, przemywaja woda przy zmianie pieluszki ja sobie nie wyobrazam zyc bez nich.
· - FRIDA DO NOSA / MARIMER - do toalety noska, bez tego nie sciagnie sie gilunów z nosa
· -TERMOMETR
· -pojemnik na mocz/ woreczek na mocz - na badanie moczu dziecka
Podróżowanie:
· - NOSIDŁO/FOTELIK SAMOCHODOWY
· - WÓZEK
· - KOCYK I POKROWIEC PRZECIWDESZCZOWY NA WÓZEK
· - TORBA DO WÓZKA
· -SPIWOREK DO WÓZKA (na zime) -zima daleka wiec mamy czas :)
Pielęgnacja:
· - PRZEWIJAK - ja mam tak 2w1 cebe razem z wanienka i bardzo jestem z niego zadowolona
· - POKRYCIE PRZEWIJAKA (2 sztuki) - można podłożyć tetre, bo na golej ceratce przewiajaka dziecku nieprzyjemnie.
· - PODKŁADY NP. BABYDREAM ROSSMAN/ BELLA DLA DZIECKA I PODCZAS POŁOGU -na czas połogu dla nas,wszelkie wysjcia do lekarzy, na szczepienia, badania. mozna kupic wielorazowy
· - RĘCZNIK DZIECIĘCY Z KAPTURKIEM/ DUŻY RĘCZNIK (2 sztuki) - mozna wycierac dziecko domowy, ja tam lubie te z kapturkiem
· - SZAMPON I ŻEL DO MYCIA 2w1/ lub olilantum - jest orgom produktow na rynku, dobry i tani jest z rosmmanna
· - OLIWKA BAMBINO (mała)/ MLECZKO NAWIŻAJĄCE - mozna kupic w drugiej kolejnosci, my mielsimy przesuszona skore, na stupkach i lokciach i akurat smarowalam ale nie oliwka, bo oliwka podobno wysusza
· - WANIENKA (ewnetulny stojak by się nie schylać)
· - CĄZKI/ NOŻYCZKI /PILNICZEK
· - SZCZOTKA Z MIĘKKIEGO WŁOSIA
· - PROSZEK I PŁYN DO PRANIA DZIECIĘCY

· - PATYCZKI DO USZU Z OGRANICZNIKIEM - do przemywania pepka i malzowiny usznej, ale nie wkladalam do srodka uszka, bo tego sie nie powinno robic. dlatego z ogranicznikiem, by nie krocilo ;)
· - NIANIA ELKTRYCZNA
· - CZYSTA LANOLINA NA BRODAWKI - uzuwalam i nie wyobrazam sobie ich braku, mi tam zawsze pekaly brodawki jak nie posmarowałam sie po karmieniu, lanonilny nie trzeba zmywac, wiec jest bezpieczna dla dziecka
· - KREM OCHRONNY DO BUZI - na zime, u nas ochroony z filtrem na slonce.
· - SZCOTECZKA NA PALEC DO MYCIA BUZI - mozna po 4-5 miesiacu, do masowania dziasel, super sie sprawdzala
· - PAKLANKI- WORECZKI NA PIELUSZKI -u mnie w przychodni np. trzeba zabrac swoje pieluszki po przebraniu, wiec warto miec w co je wlozyc.
· - 25 sztuk pieluszek tetrowych -mimo, ze mialam ich duzo, to ciagle ich brakowalo, to w wozku, ta w torbie, pod glowke w lozeczku, jeszcze owijalam pieluszka mlodego, taki kokon jak otulacz, bo to uwielbial i sie uspokajal ( swoja droga gotowe otulacze to wydatek zbedny, mozna otulic dziecko kocykiem, lub wlasnie tetra.
· -kilka sztuk flanelowych - bedzie lato jako kocyk
· -termometr do wody (można użyć łokcia lub termometra bezdotyowego)
· -linomag zielony (ewentulnie inny krem do pupy - choć linomag jest super) smarowalam co drugie przewijanie by nie bylo odprarzen. lato, goraco, raczej nie bede z tego rezygnowac. nie chce miec potem odparzonej pupy do naprawy
spanie:
· - ŁÓŻECZKO
· - MATERACYK

· - ŚPIWOREK (nie każde dziecko chce w nim spać)
· - KOCYK
· - LEŻACZEK z regulacją odchylenia oparcia - mozna kupic pozniej, a przyda sie chocby na pierwsze posilki
· -mata edukacyjna (dziecko zaczyna się nią interesować około 4 miesiąca życia)
· -karuzela do łóżeczka (z delikatną pozytywką, fajna na pilota)
· -pościel do łóżeczka,
· -2xprześcieradło na gumkę

· -ochraniacz na materac nieprzemakalny (fajny jest firmy matherhood, bawełniany, bo te z folii strasznie szeleszczą pod prześcieradłem, ale równie dobrze sprawdzą się podkłady belli do przewijania, albo podkład seni 90x60) by nie przesikac materaca
· -kołderka
· -ochraniacz na szczebelki - teraz sie odradza, z racji by dziecko sie nie udusiło
· -rożek - jak nie ma sie pewnosci jak dobrze zlapac dziecko, to jest bardzo pomocny. u nas dziadkowie tylko w rozku brali malego na rece
UBRANIA::
tu akurat przykladowy zestaw, bo i tak pewnie kazda z nas bedzie miala tego o wiele za duzo. nie kupowalabym duzo 56, bo zazwyczaj dzieci szybko wyrastaja w 62 (sa rozne przypadki), ja kupie jeszcze 50, bo my rodzimy wczesniej, przy bluzeczkach zwrocilabym uwage by były.koniecznie z rozpięciem przy główce, bo inaczej nie da się tego założyć, albo rozciągane jak body z zakładkami, ale dużo bym tego nie kupowała, bo chyba najlepiej sprawdzają się zestawy body z krótkim rękawem + pajac rozpinany
stanowcze nie dla zapiec na plecach, na jednej nodze, na boku, tudzież inne dziwaczne kombinacje, dziecko połamiesz, a w to nie wciśniesz.
jeansy czy tez buty dla malych dzieci wygladaj super, ale tez sa niepraktyczne. wogole wszystkie spodnie, spodnice co maja sciskajaca gumke na brzuszku sa bleee.

a i niedrpaki napewno (mozna zalozyc skarpetki na raczki) by dziecko nie podrapalo sobie buzi pazurkami.


(kilka szt. 56, z zasady dziecko po tygodniu/2 wyrasta z 56 wiec warto mieć kilka sztuk a reszta 62)
·· 3xbody z długim rękawem , 3 x z krótkim
· -7xpajacyki lub śpioszki - (zdecydowane nie!!! dla zapinanych na plecach, na jednej nodze, na boku, tudzież inne dziwaczne kombinacje, dziecko połamiesz, a w to nie wciśniesz
· -4xskarpetki
· -2xgrubsze bamboszki czy skarpety
· -2xbawełniane czapeczki po kąpieli rozm 36-38
· -sweterek, 2xgrubsze bluzeczki, koniecznie z rozpięciem przy główce, bo inaczej nie da się tego założyć, albo rozciągane jak body z zakładkami, ale dużo bym tego nie kupowała, bo chyba najlepiej sprawdzają się zestawy body z krótkim rękawem + pajac oraz body z długim rękawem + śpioch taki bez rąk, zapinany na ramionach
· -kombinezon polarowy, na chłody
· -czapka na dwór
· -rękawiczki / niedrapki
· -wiosenny kombinezonik
· -ślinaczek
KARMIENIE:

tu zalezy, czy chcemy karmic piersia, czy wiemy, ze bedzie butelka.

· LAKTATOR -karmiłam piersia, ale bardzo dlugo musialam sciagac mleko, mrozic itd. tak samo jak chcialam by bylo mleko gdy musialam wyjsc a maluszek zostawal pod opieka babci czy taty - mam medela swing i polecam, bo ze jest super, kosztuje sporo, zawsze mozna kupic gdy bedzie taka koniecznosc.
· STERYLIZATOR -
· - PODGRZEWACZ DO BUTELEK
· - SMOCZKI 0 – 3 - moje dzieci nie uzywaly, ale dwa roznej firmy na wszelki wypadek warto miec.
· - BUTELKA PRZEZROCZYSTA 0+ (2 sztuki)
· - POJEMNIKI DO PRZECHOWYWANIA/MROŻENIA MLEKA - tu patent z pojemnikami na mocz :)
· -szczotka do mycia butelek i do smoczków ciężko je umyć bez tego
· -piepetka do podwania lekasrtw/mleka
· -rogal do karmienia - bardzo ulatwia utrzymanie dziecka podczas karmienia,
· DLA MAMY:
· -majtki nie te z flizeliny a te z siateczki na okres połogu (pobytu w szpitalu)
· -wkłady poporodowe bella (3-4 paczki)
· -wkładki do biustonosza/ laktacyjne (tanie i super są z rossmana babydreem, przetestowałam masę innych i te sprawdzały się najlepiej) nie wszystkim leci mleko jak z kranu, ale na okres nawalu napewno jedna paczka sie przyda. by nie smierdziec skislym mlekiem
· biustonosz dla karmiących 2 szt -(polecam alessmama, nie wyglądają jak dla babci) mam wiecej, bo do spania, ale na poczatek nie kupowalabym duzo. bo pytanie czy bedziecie karmic.
· -tantum rosa saszetki 5szt. +butelka z dziubkiem do podmywania - bardzo lagodzil krocze, ja mialam naciecie. nie pieklo po tym, jak sie ma cc to nie jest potrzebne
· -płyn do higieny intymnej
· -duże podpaski
· -podkłady na łóżko (paczka)
na czas pologu, by lozko bylo czyste
· -kora dębu do łagodzenia bólu krocza po porodzie (działa ściągająco i przeciwzapalnie) akurat nie mialam, ale dziewczyny sobie chwalily, te po porodzie SN
· -herbatka z liści malin (od 38 tygodnia do porodu tylko, nie wcześniej)
· -osłonka na piersi do karmienia, podczas podrażnienia jak by sie okazalo ze dziecko pogryzie sutki
· -koszula do karmienia, szlafrok i kapcie do szpitala
 
Ostatnia edycja:
Do góry