reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki polecają - wszystko dla dziecka i mamy.

A ja mam pytanie jaki jest orientacyjny koszt pierwszej wyprawki dodam że nie mam kompletnie nic? Patrze rzeczy po mału niewiem do końca co warto kupić co nie, co się sprawdza co niekoniecznie .... ja wogole nie wiem jak się za to zabrać ... może zrobimy jakaś taka mala listę dla mam co będą miały pierwsze dzidzi bo ja naprawdę nie wiem jak się za to zabrać ....
 
reklama
APTECZKA
· - PARACETAMOL 50 mg (czopki dla niemowląt)
· - VITAK (Wit. K) - profilaktyka choroby krwotocznej noworodków karmionych piersią przez 3 msc
· - VITAD (Wit. D)
· - CEBION (krople vit C)
· - ESPUTICON/ ESPUMISAN (krople) - na brzuszek i wzdęcia
· - HERBATKA DLA KOBIET KARMIĄCYCH
· - GAZIKI JAŁOWE - dużo sztuk
· - SPIRYTUS 70% lub LEKO lub Octaniscept
· - SÓL FIZJOLOGICZNA -dużo ampułek
· - PIELUSZKI NEWBORN 2 – 5 kg (na początku schodzi dużo, ale szybko w 2 przeszliśmy
· - CHUSTECZKI DO PUPY (duże paki)
· - FRIDA DO NOSA / MARIMER
· -TERMOMETR
· -pojemnik na mocz/ woreczki na mocz
Podróżowanie:
· - NOSIDŁO/FOTELIK SAMOCHODOWY
· - WÓZEK
· - KOCYK I POKROWIEC NA WÓZEK
· - TORBA DO WÓZKA
· -SPIWOREK DO WÓZKA (na zime)
Pielęgnacja:
· - PRZEWIJAK
· - POKRYCIE PRZEWIJAKA (2 sztuki)
· - PODKŁADY NP. BABYDREAM ROSSMAN/ BELLA DLA DZIECKA I PODCZAS POŁOGU
· - RĘCZNIK DZIECIĘCY Z KAPTURKIEM/ DUŻY RĘCZNIK (2 sztuki)
· - SZAMPON I ŻEL DO MYCIA 2w1/ lub olilantum
· - OLIWKA BAMBINO (mała)/ MLECZKO NAWIŻAJĄCE
· - WANIENKA (ewnetulny stojak by się nie schylać)
· - CĄZKI/ NOŻYCZKI /PILNICZEK
· - SZCOTKA Z MIĘKKIEGO WŁOSIA
· - PROSZEK I PŁYN DO PRANIA DZIECIĘCY
· - PATYCZKI DO USZU Z OGRANICZNIKIEM
· - NIANIA ELKTRYCZNA
· - CZYSTA LANOLINA NA BRODAWKI
· - KREM OCHRONNY DO BUZI
· - SZCOTECZKA NA PALEC DO MYCIA BUZI
· - PAKLANKI- WORECZKI NA PIELUSZKI
· - 25 sztuk pieluszek tetrowych
· -kilka sztuk flanelowych
· -termometr do wody (można użyć łokcia lub termometra bezdotyowego)
· -linomag zielony (ewentulnie inny krem do pupy - choć linomag jest super)
spanie:
· - ŁÓŻECZKO
· - MATERACYK
· - ŚPIWOREK (nie każde dziecko chce w nim spać)
· - KOCYK
· - LEŻACZEK z regulacją odchylenia oparcia
· -mata edukacyjna (dziecko zaczyna się nią interesować około 4 miesiąca życia)
· -karuzela do łóżeczka (z delikatną pozytywką, fajna na pilota)
· -pościel do łóżeczka,
· -2xprześcieradło na gumkę
· -ochraniacz na materac nie przemakalny (fajny jest firmy matherhood, bawełniany, bo te z folii strasznie szeleszczą pod prześcieradłem, ale równie dobrze sprawdzą się podkłady belli do przewijania, albo podkład seni 90x60)
· -kołderka
· -ochraniacz na szczebelki
· -rożek
· -kocyk (2 sztuki)
UBRANIA:: (kilka szt. 56, z zasady dziecko po tygodniu/2 wyrasta z 56 wiec warto mieć kilka sztuk a reszta 62)
· -3xkaftaniki
· 3xbody z długim rękawem , 3 x z krótkim
· -7xpajacyki lub śpioszki - (zdecydowane nie!!! dla zapinanych na plecach, na jednej nodze, na boku, tudzież inne dziwaczne kombinacje, dziecko połamiesz, a w to nie wciśniesz
· -4xskarpetki
· -2xgrubsze bamboszki czy skarpety
· -2xbawełniane czapeczki po kąpieli rozm 36-38
· -sweterek, 2xgrubsze bluzeczki, koniecznie z rozpięciem przy główce, bo inaczej nie da się tego założyć, albo rozciągane jak body z zakładkami, ale dużo bym tego nie kupowała, bo chyba najlepiej sprawdzają się zestawy body z krótkim rękawem + pajac oraz body z długim rękawem + śpioch taki bez rąk, zapinany na ramionach
· -kombinezon polarowy, na chłody
· -czapka na dwór
· -rękawiczki / niedrapki
· -wiosenny kombinezonik
· -ślinaczek
KARMIENIE:
· LAKTATOR
· STERYLIZATOR
· - PODGRZEWACZ DO BUTELEK
· - SMOCZKI 0 – 3
· - BUTELKA PRZEZROCZYSTA 0+ (2 sztuki)
· - POJEMNIKI DO PRZECHOWYWANIA/MROŻENIA MLEKA - tu patent z pojemnikami na mocz :)
· -butelka mała 150ml
· -szczotka do mycia butelek i do smoczków ciężko je umyć bez tego
· -piepetka do podwania lekasrtw/mleka
· -rogal do karmienia
· DLA MAMY:
· -majtki nie te z flizeliny a te z siateczki na okres połogu (pobytu w szpitalu)
· -wkłady poporodowe bella (3-4 paczki)
· -wkładki do biustonosza/ laktacyjne (tanie i super są z rossmana babydreem, przetestowałam masę innych i te sprawdzały się najlepiej)
· biustonosz dla karmiących 2 szt -(polecam alessmama, nie wyglądają jak dla babci)
· -tantum rosa saszetki 5szt. +butelka z dziubkiem do podmywania
· -płyn do higieny intymnej
· -duże podpaski
· -podkłady na łóżko (paczka)
· -maść na obolałe brodawki Bepanthen, i czysta lanolina na brodawki
· -kora dębu do łagodzenia bólu krocza po porodzie (działa ściągająco i przeciwzapalnie)
· -herbatka z liści malin (od 38 tygodnia do porodu tylko, nie wcześniej)
· -osłonka na piersi do karmienia, podczas podrażnienia jak by sie okazalo ze dziecko pogryzie sutki
· -koszula do karmienia, szlafrok i kapcie do szpitala
 
Ostatnia edycja:
Sarka na temat stokke się nie wypowiem bo go nie miałam. Przy starszych dzieciach były inne modele wózków, nie było takich " nowoczesnych". Przy najmłodszej miałam też teutonie cosmo, bo dużo jeźdźe samochodem i musiałam mieć do samochodu drugi wózek ( tylko spacerówkę) i jak dla mnie to nie był fajny, płytki i wywrotny. Miałam też Maclarena i to też jest super wózek, tylko wiadomo, już dla większych dzieci.
 
reklama
hahahah;) no właśnie, mamy które mają dzieci mają jakieś pojęcie/ doswiadczenie wiedza co sie przydaje a co nie ;) ja nie mam kompletnie nic...chciałabym juz po mału coś kupować aby rozłożyć koszty... czytam listy w internecie i nie wiem która jest całkiem ok a która to kosmos... ja czytam torbę do porodu to maskra na jednej liście byko 10 par majtek i nie wiem czy aż tyle mi potrzeba bo przecież mąż codziennie będzie przychodził i świeża bieliznę może mi przynieść ....
 
Do góry