reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

Iwonka ja tez daje Kubie kasze jakies poł h przed spaniem, jedzonko, zabki i spanie....
moze zrob narazie mniejsze odstepy miedzy kolacja a spaniem......
albo dawaj Kornelkowi bardziej syty podwieczorek, musisz kochana pokombinować!!!!!metoda prob i błedow bedzie tutaj chyba najwłaściwsza!:-)

Będę kombinować, będę :cool2:

A z innej beczki, dzisiaj Kornel ma ostatni zastrzyk i bardzo się z tego cieszę. To masakra patrzeć, jak dziecko płacze z bólu i stresu :-( I tak był bardzo dzielny, nie bał się wchodzić do gabinetu, płakał dopiero, jak go rozbierałam i wiedział już co go czeka, a zaraz po fakcie znowu się śmiał i broił, czarując pielęgniarki :cool2: Ale i tak, przeżywam to jak głupia...:-( :zawstydzona/y:
 
reklama
Naniu, muszę to jakoś przemysleć. Od dziś w każdym razie zaczynam. Cały czas wlasnie odwlekalam dwie sprawy - odzwyczajanie od smoka i od nocnego jedzenia. No i zostalam właśnie zmobilizowana do wyrzucenia nocnego jedzenia :cool2:

A ze smokiem poczekam do czasu, kiedy Mu naprawde nie będzie potrzebny. Założyłam, że ten moment nastąpi gdy przestanie ząbkować. Teraz po prostu musze mieć szybki uciszacz w nocy, bo i tak chodzę niewyspana.
 
Czesc :-)


Gdybym ja była Tobą :cool2: to przesunełabym tą kaszkę z 4-6 rano no na 7.00 i zamieniła na gętą kaszkę jedzoną łyżeczką:tak:
Jest szansa, ze Macio bedzie spał wtedy jednym ciagiem.
W sumie Macio nie je mało jak na moje oko. U mnie te posiłki pomiedzy głownym są trochę wieksze i wyglada to mnie wiecej tak:

7.15 kaszka manna ( z dwóch szklanek mleka:szok: )
10.00 drugie śniadanie - jajeczko , kanapka, parówka, serek, danonki to wyobry do koloru:-p
13.00 obiadek - jakas zupa, jemu juz wiele zupek

15-16 drugie danie - zwykle jakieś miesko, ziemniaki etc. ale to tez nie zawsze, czasem kiedy nie ma drugiego dania:cool2: jest tu jakiś inny posiłek z listy drugiego śniadania, jakieś owoce w miedzyczasie, ciasteczka

19.00 kolacja - kaszka na gesto 250ml wody +10 łyzek kaszki

i juz:-p

Nianiu, u nas jest podobny jadłospis ... u nas podstawą jest obiad z dwóch dań: zupa (ok.13:30) i drugie danie (ok.15:30). Wtedy wiem że dziecko się na pewno najada:tak: :tak:
 
A ze smokiem poczekam do czasu, kiedy Mu naprawde nie będzie potrzebny. Założyłam, że ten moment nastąpi gdy przestanie ząbkować. Teraz po prostu musze mieć szybki uciszacz w nocy, bo i tak chodzę niewyspana.
..czyli jak będzie miał 18 lat i wąsy :-D :-D :-D :-D
Nianiu, u nas jest podobny jadłospis ... u nas podstawą jest obiad z dwóch dań: zupa (ok.13:30) i drugie danie (ok.15:30). Wtedy wiem że dziecko się na pewno najada:tak: :tak:

o tak ja tez mam wieczną obsesję, ze on się nie najadł :-p
 
Gazelko u nas opcja suchego powietrza odpada, mieszkamy w starym domu na parterze i wciąz walczymy z wilgocią
mam nawet takie urządzenie do mierzenia poziomu wilgoci w danym pomieszczeniu i pilnujemy zeby było w normie
Wapno tez podaje
no i Weronike smaruje rzadko, raz w tygodniu albo wcale.Nadal zwykła parafiną
proszek do prania używamy ten sam od 8 miesiąca zycia Weroniki wiec raczej tez odpada uczulenie
no nic, zapisąłam nas do dermatologa dziecięcego a narazie odstawiłam te cytrusy i zobaczymy

A NAM NA TAKIE RÓŻNE UCZULENIA- WYSYPKI POMOGŁA EMULSJA DO MYCIA "EMOLIUM" A PO MYCIU SMAROWAŁAM GABRYŚKĘ KREMEM EMOLIUM... POLECAM WAM TO. MYŚLĘ, ŻE WARTO SPRÓBOWAC, JA TEŻ RÓŻNYCH SPECYFIKÓW PRÓBOWAŁAM I NIC....... A TO JEDNAK POMOGŁO......, I NARAZIE ODPUKAC NIC SIE NIE POKAZUJE , ŻADNE ŚWIŃSTWO .........
A TO EMOLIUM MOŻNA KUPIC BEZ RECEPTY...
 
mi tez się podoba :-) I u Elfika i Melllci tez superowo

Teraz czekamy na Alkę ;-) :cool2:

:elvis: :elvis: :elvis:
a własnie babule prosze o rade
kupiłam gazetke i znalazłam fryzure w której sie zakochałam. Ona jest idealna do mojego typu włosów, musiałabym rano tylko rozczesac i wgnieśc troche pianki
jak bym w tym wygladała? Zobaczcie i doradzajcie
fotka niewyrazna bo robiłam zdjecie zdjecia z gazety
fryzapv5.jpg
 
ok a teraz zmykam bo sprzątam :cool2:
bede wieczorkiem
miałam nie zagladac zeby sie w sprzątaniu nie rozpraszc ale mnie ta fryzura strasznie podrajcowała i musze znac Wasze zdanie

Dodam tylko ,ze łosiowi sie bardzo podoba :cool2:
ale on sie nie zna wiec czekam na rady :tak:
pa
 
reklama
:elvis: :elvis: :elvis:
a własnie babule prosze o rade
kupiłam gazetke i znalazłam fryzure w której sie zakochałam. Ona jest idealna do mojego typu włosów, musiałabym rano tylko rozczesac i wgnieśc troche pianki
jak bym w tym wygladała? Zobaczcie i doradzajcie
fotka niewyrazna bo robiłam zdjecie zdjecia z gazety
fryzapv5.jpg
elfiku super fryzurka!!!
jesli tylko Ty uwazasz, ze bedzie dla Ciebie idealna to ja bym sie nie zastanawiała!!!!!
Ta babeczka nawet troche do Ciebie podobna!!!
 
Do góry