reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

reklama
Dzięki Nianiu za odpowiedź :cool2: Ale Maks pije tylko piciu, prawda?
Ponawiam pytanie do reszty: CZY KTÓREŚ Z DZIECI PIJE W NOCY MLEKO ALBO SIĘ GO DOMAGA?
Witam, witam...
Moje dziecko nie pije mleka w nocy (i nigdy nie piło samego mleka modyfikowanego, bo nie lubi). Za to pije wodę kilka razy podczas snu. Natomiast daję jej na kolację (ok. 18:30) 210 ml kaszy takiej gęstej, a jak rano wstaje ok 7:30 to nie ma zlituj, tylko ją ubieram i schodzimy na śniadanko bo jest już głodna - też kasza.
 
Witam, witam...
Moje dziecko nie pije mleka w nocy (i nigdy nie piło samego mleka modyfikowanego, bo nie lubi). Za to pije wodę kilka razy podczas snu. Natomiast daję jej na kolację (ok. 18:30) 210 ml kaszy takiej gęstej, a jak rano wstaje ok 7:30 to nie ma zlituj, tylko ją ubieram i schodzimy na śniadanko bo jest już głodna - też kasza.


hm... a Maciek je ok. 19tej kasze zrobbioną na 280 ml wody i czyli w sumie samej kaszy ma ponad 300 ml :eek: Jak ja mam Mu wiec dawac wiecej jeść na kolację? Chyba wzgogacę po prostu resztę posiłków, żeby jakoś dobowo nie zmieniala się dawka Jego jedzonka.
 
nic nie pomaga :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y:


tylko bb mi działa :-p :cool2:

przeznaczenie:cool2:

rozbierz go powycieraj i odłóż niech wyschnie

włącz dopiero za jakich czas i pewnie ruszy bez problemu

tylko nie na kaloryfer:laugh2:

oby, bo to stacjonarny :baffled:
:-D

hm... a Maciek je ok. 19tej kasze zrobbioną na 280 ml wody i czyli w sumie samej kaszy ma ponad 300 ml :eek: Jak ja mam Mu wiec dawac wiecej jeść na kolację? Chyba wzgogacę po prostu resztę posiłków, żeby jakoś dobowo nie zmieniala się dawka Jego jedzonka.

a jaki jest jego dzienny plan karmienia (godziny, posiłki)?
 
a jaki jest jego dzienny plan karmienia (godziny, posiłki)?

- 4-6 - kasza półpłynna ryżowa w butli (na 180 wody)
- 9 - sniadanko (bulka, a do tego do wyboru parówka, danonek, twarozek, żemik)
- 11-12 - 2gie sniadanko - banan lub danonek lub inny owoc
- 14-15- obiad (gesta zupka z miesem [spora miska] albo drugie danie)
- 16-17 - podwieczorek (kisielek albo owocki albo ciacha)
- 19 - kasza b. gęsta manna na 260 ml wody


w zasadzie to co mogę zrobić to chyba na śniadanie dawac kaszę tą nocną, a na 2gie sniadanko kanapki?
 
Dzięki za info! Niekóre z Was trochę mnie pocieszyły (Gazelka :cool2: ), ale w sumie chyba powinna podejść do tematu odobnie, jak elfik (chwilowe rozregulowanie po chorobie :eek: ). Bo my też nie pijemy mleka już od dawna, więc nie ma chyba sensu go do tego przyzwyczajać? :baffled: Po prostu będę musiała go przestawić i pomęczyć się. Picie u nas nie wchodzi w grę, on rzuca niekapkiem o ścianę :eek: , chce mleko i już. Ale damy radę :-p A kolację je o 18, chyba mu przestawię na 19-tą i musze pokombinowac, żeby była bardziej syta..
Iwon ja daje Kubie jesc 30 minut przed położeniem spac ...czyli 21,30 ostanio:dry:..no ale spi 3 godziny w dzien. moze tak spróbuj(w sensie te 30 minut, a nie 3 h w dzień ;-) ) ???
 
Iwonka ja tez daje Kubie kasze jakies poł h przed spaniem, jedzonko, zabki i spanie....
moze zrob narazie mniejsze odstepy miedzy kolacja a spaniem......
albo dawaj Kornelkowi bardziej syty podwieczorek, musisz kochana pokombinować!!!!!metoda prob i błedow bedzie tutaj chyba najwłaściwsza!:-)
 
reklama
Jasko je miedzy 5-6 cieple mleczko i jeszcze spi do 8.

Czesc tak po za tym:-)

Czesc :-)
- 4-6 - kasza półpłynna ryżowa w butli (na 180 wody)
- 9 - sniadanko (bulka, a do tego do wyboru parówka, danonek, twarozek, żemik)
- 11-12 - 2gie sniadanko - banan lub danonek lub inny owoc
- 14-15- obiad (gesta zupka z miesem [spora miska] albo drugie danie)
- 16-17 - podwieczorek (kisielek albo owocki albo ciacha)
- 19 - kasza b. gęsta manna na 260 ml wody


w zasadzie to co mogę zrobić to chyba na śniadanie dawac kaszę tą nocną, a na 2gie sniadanko kanapki?

Gdybym ja była Tobą :cool2: to przesunełabym tą kaszkę z 4-6 rano no na 7.00 i zamieniła na gętą kaszkę jedzoną łyżeczką:tak:
Jest szansa, ze Macio bedzie spał wtedy jednym ciagiem.
W sumie Macio nie je mało jak na moje oko. U mnie te posiłki pomiedzy głownym są trochę wieksze i wyglada to mnie wiecej tak:

7.15 kaszka manna ( z dwóch szklanek mleka:szok: )
10.00 drugie śniadanie - jajeczko , kanapka, parówka, serek, danonki to wyobry do koloru:-p
13.00 obiadek - jakas zupa, jemu juz wiele zupek

15-16 drugie danie - zwykle jakieś miesko, ziemniaki etc. ale to tez nie zawsze, czasem kiedy nie ma drugiego dania:cool2: jest tu jakiś inny posiłek z listy drugiego śniadania, jakieś owoce w miedzyczasie, ciasteczka

19.00 kolacja - kaszka na gesto 250ml wody +10 łyzek kaszki

i juz:-p
 
Do góry