reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2024

Od lipca 2002 roku.

Nie ma przepisów zakazujących przedłużenia umowy pracownicy będącej przed 12 tygodniem ciąży, ale nie ma takiego obowiązku. Co więcej jeżeli umowa faktycznie została przedłużona do porodu a Twoja znajoma nie dostała zasiłku macierzyńskiego to ktoś ją wprowadził w błąd.
Chyba że to nie było przedłużenie tylko L4 po ustaniu zatrudnienia.

Co do przedłużenia umowy na czas nieokreślony nie sądzę aby jakikolwiek pracodawca na to poszedł bo owszem za L4 zwróci ZUS ale potem za macierzyński/wychowawczy już nie. Dla pracodawcy to tylko koszt i to podwójny bo trzeba zatrudnić kogoś na zastępstwo
Dlaczego urlop macierzyński miałby być kosztem pracodawcy? Jedyny koszt to koszt 5 minutowej pracy pracownika kadr, który naliczy zasiłek/wypłaci go (oczywiście tak jest w przypadku zatrudnienia co najmniej 20 osób). Później pracodawca dostaje zwrot tej kasy z ZUS.

Po co kogoś dodatkowo stresować, że żaden pracodawca na to nie pójdzie? Każda sytuacja jest inna, warto rozmawiać, nie znamy pracodawcy ani sytuacji dokładnie, więc chyba bez sensu prorokować ;) Ja trzymam kciuki, żeby udało się dogadać z pracodawcą :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A skoro już poruszamy takie kwestie to zastanawiałyście się jaki wariant macierzyńskiego wybierzecie? Bo jest kilka a ja w poprzednich ciążach nie pracowałam więc się nie znam, który jest najkorzystniejszy?
 
A skoro już poruszamy takie kwestie to zastanawiałyście się jaki wariant macierzyńskiego wybierzecie? Bo jest kilka a ja w poprzednich ciążach nie pracowałam więc się nie znam, który jest najkorzystniejszy?
Ja po raz pierwszy jestem w ciąży, więc tym samym po raz pierwszy będę korzystała z macierzyńskiego. Dla mnie najkorzystniejszy jest roczny urlop macierzyński płatny 80% i taki też będę chciała mieć 🙂
 
A skoro już poruszamy takie kwestie to zastanawiałyście się jaki wariant macierzyńskiego wybierzecie? Bo jest kilka a ja w poprzednich ciążach nie pracowałam więc się nie znam, który jest najkorzystniejszy?
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę bo u mnie pierwsze dziecko, ale w 2023 były zmiany, więc po zmianach na pewno nikt nie brał.
Opcje są 3:
Macierzyński płatny 100%
Macierzyński płatny 100% + rodzicielski 60%
Macierzyński + rodzicielski razem płatne 81.5% albo 80%
Nie licząc dokładnie wydaje mi się że zastanawiając się między opcją 2 a 3 lepiej zdecydować się na 3, bo nie masz przeskoku w zarobkach ze 100 na 60%, a poza tym rodzicielski jest dłuższy więc finansowo też tak lepiej wychodzi
 
Dziewczyny wczoraj jak wróciłam do domu po około 2 h zauważyłam przy podcieraniu się krew była jasnoróżowa i tylko wtedy potem i cała noc nic się nie działo. W pon miałam wizyte pęcherzyk i w środku zarodek jest czekamy na serduszko. Mam też nadżerkę . Nie chcę panikować ale nie oszukujmy zmartwiłam się trochę krew to raczej nigdy coś dobrego jak myślicie najlepiej uważać na siebie jeszcze bardziej ? Jakieś rady?
 
Dziewczyny wczoraj jak wróciłam do domu po około 2 h zauważyłam przy podcieraniu się krew była jasnoróżowa i tylko wtedy potem i cała noc nic się nie działo. W pon miałam wizyte pęcherzyk i w środku zarodek jest czekamy na serduszko. Mam też nadżerkę . Nie chcę panikować ale nie oszukujmy zmartwiłam się trochę krew to raczej nigdy coś dobrego jak myślicie najlepiej uważać na siebie jeszcze bardziej ? Jakieś rady?
A kiedy masz wizytę? Ja bym starała się jak najszybciej, gdyby nie było innej opcji umówiłabym się do kogoś innego lub pojechała na sor
 
A skoro już poruszamy takie kwestie to zastanawiałyście się jaki wariant macierzyńskiego wybierzecie? Bo jest kilka a ja w poprzednich ciążach nie pracowałam więc się nie znam, który jest najkorzystniejszy?
W pierwszej ciąży wzięłam 80procent na rok w tej tak samo. Bo zdecydowanie chce być z dzidziusiem przez rok
 
reklama
Czekam na szefowa . Z tą dziewczyną też chce porozmawiać. Planuje powiedzieć o ciąży i jakoś się dogadać.. stres jest :( A do tego ja jestem dość nieśmiała może być problem..
Wiem że to łatwo mówić, ale nie stresuj się. Będzie co ma być, a Ty powinnaś teraz unikać stresu. Trzymam kciuki, napisz jak będziesz po 😊
 
Do góry