reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

reklama
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę bo u mnie pierwsze dziecko, ale w 2023 były zmiany, więc po zmianach na pewno nikt nie brał.
Opcje są 3:
Macierzyński płatny 100%
Macierzyński płatny 100% + rodzicielski 60%
Macierzyński + rodzicielski razem płatne 81.5% albo 80%
Nie licząc dokładnie wydaje mi się że zastanawiając się między opcją 2 a 3 lepiej zdecydować się na 3, bo nie masz przeskoku w zarobkach ze 100 na 60%, a poza tym rodzicielski jest dłuższy więc finansowo też tak lepiej wychodzi
Tak, chyba ta trzecia opcja jest najczęściej wybierana przez mamy :)
 
To już się boję że mój groszek już jak się urodzi chyba będzie mówił 😂
A tak na serio to strasznie mnie męczy, wczoraj na zakupach w galerii to już myślałam do którego kosza podbiec bo bałam się że do toalety nie zdążę, potrafię wymiotować nawet kilka razy dziennie. Moja Pani doktor przepisała mi Xonnvea ale przy jaskrze niestety nie można jej brać więc musiałam odstawić 🤦‍♀️ jak tak dalej pójdzie to będzie ciekawie…
Wczoraj też byłam już na USG piersi i jak to znajomy lekarz powiedział będę “dojna krowa” 😂 podobno dawno nie widział aż tak dużo i mocno rozwiniętych gruczołów mlekowych więc to dobrze ale mam wrażenie że u mnie wszystko na Maxa 🙈
 
To już się boję że mój groszek już jak się urodzi chyba będzie mówił 😂
A tak na serio to strasznie mnie męczy, wczoraj na zakupach w galerii to już myślałam do którego kosza podbiec bo bałam się że do toalety nie zdążę, potrafię wymiotować nawet kilka razy dziennie. Moja Pani doktor przepisała mi Xonnvea ale przy jaskrze niestety nie można jej brać więc musiałam odstawić 🤦‍♀️ jak tak dalej pójdzie to będzie ciekawie…
Wczoraj też byłam już na USG piersi i jak to znajomy lekarz powiedział będę “dojna krowa” 😂 podobno dawno nie widział aż tak dużo i mocno rozwiniętych gruczołów mlekowych więc to dobrze ale mam wrażenie że u mnie wszystko na Maxa 🙈
ja to samo, mam wrażenie że poprzednie 2 ciąże to była czysta przyjemność, teraz makabra od rana do wieczora nudności, na wymioty xonvea mi pomaga, ale przez nią jeszcze bardziej chce mi się spać a nie chcę zwiększać dawki bo jak potem zejdę z tego skoro one podobno uzależniają
 
ja to samo, mam wrażenie że poprzednie 2 ciąże to była czysta przyjemność, teraz makabra od rana do wieczora nudności, na wymioty xonvea mi pomaga, ale przez nią jeszcze bardziej chce mi się spać a nie chcę zwiększać dawki bo jak potem zejdę z tego skoro one podobno uzależniają
tak źle i tak niedobrze, ja w poprzednich ciążach na tym etapie rowniez już miałam okropne mdłości, od rana do nocy, wyjście na zakupy to było mega wyzwanie, jeszcze te zapachy w tych sklepach tragedia... teraz mdli mnie tylko jak nie jem, więc ciągle coś miele w tej gębie 😂 tak max co godzinę bo czuję jakbym rok nie jadła 🤭
 
reklama
Do góry