reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Wyskoczę teraz jak Filip z konopii,ale powiedzcie mi,czy jecie może pasztet? 😅 Straszna mam ochotę na pasztety ostatnio, takie pieczone z foremki (z miarę dobrego sklepu mięsnego.. ). Ale z necie różnie piszą z tym pasztetem w ciąży. 🙄
 
reklama
Tak to już jest z lekarzami. Moim zdaniem lekarz często po prostu musi podpasować pacjentowi, może być dobrym specjalista, ale nie będziesz się dobrze czuła z jakiegoś powodu. A komuś innemu on podpasuje.
Ja tez kiedyś poleciłam komuś stomatologa, bo byłam bardzo zadowolona, jak dla mnie profesjonalnie itp, a ta osoba powiedziała, ze więcej tam nie pójdzie, bo tylko kasę ściagają z człowieka. No ale ta osoba miała zrobiona tomografie zęba i pełen przegląd, tomografia jest dużo droższa od zwykłego rtg, ale tez o wiele dokładniejsza.
tutaj zaś z podejścia każdy zadowolony jedynie z wykonania nie bo albo plomby im wylatują albo naprawione żeby za chwilę i tak bolą 😱 a ja do tej pory nic takiego nie miałam
 
Ja do tej pory biorę urlop na każde urodziny 😂 żeby mieć poczucie, ze nie marnuje życia w pracy, a jestem z sierpnia to zazwyczaj jest piękna pogoda i można coś porobić ;-)

Trzymam mocno kciuki za prenatalne! 🍀🍀 daj znać po :-)

A propos mycia zębów, żaliłam się tu kiedyś, ze nie moge być zębów, bo tak mnie ciągnie na wymioty…. Poradzilyscie mi pastę dziecięca i taka tez kupiłam…. Ale niestety u mnie działa jakiś inny mechanizm i jak tylko coś mam dłużej w buzi czego nie połykam (np sama szczoteczkę do zębów) to już mam zryw na wymioty :-/ masakrę z tym mam, więcej płuczę zeby teraz płynem, a mycie zębów to próby po 10 sek 🤦‍♀️🤦‍♀️ Nie chce wiedzieć co porobi mi się z zębami 🤦‍♀️

Ja tez budżetówka, a spodziewam się obrazy szefowej, bo u mnie niestety jest bardzo osobiste podejście do pracy ;-)
Ja też urlop na urodziny biorę i jeszcze mężowi nakazuje żeby też wziął bo chce być od rana księżniczką 😂😂😂
 
Ja do tej pory biorę urlop na każde urodziny 😂 żeby mieć poczucie, ze nie marnuje życia w pracy, a jestem z sierpnia to zazwyczaj jest piękna pogoda i można coś porobić ;-)

Trzymam mocno kciuki za prenatalne! 🍀🍀 daj znać po :-)

A propos mycia zębów, żaliłam się tu kiedyś, ze nie moge być zębów, bo tak mnie ciągnie na wymioty…. Poradzilyscie mi pastę dziecięca i taka tez kupiłam…. Ale niestety u mnie działa jakiś inny mechanizm i jak tylko coś mam dłużej w buzi czego nie połykam (np sama szczoteczkę do zębów) to już mam zryw na wymioty :-/ masakrę z tym mam, więcej płuczę zeby teraz płynem, a mycie zębów to próby po 10 sek 🤦‍♀️🤦‍♀️ Nie chce wiedzieć co porobi mi się z zębami 🤦‍♀️

Ja tez budżetówka, a spodziewam się obrazy szefowej, bo u mnie niestety jest bardzo osobiste podejście do pracy ;-)
Rownież jestem z sierpnia i też mi się zdarzało w urodziny brać urlop 😆 Tylko u nas to najbardziej oblegany miesiąc jeśli chodzi o urlopy i czasem ciężko jest dostać.
 
Dziewczyny nie było mnie cały wczorajszy dzień nie nadrobie 30 stron, ale chciałam opisać moją historię żebyście wiedziały co może się zdarzyć..
Miałam prenatalne 10.01 pisałam wam że wszystko ok, wykonywał na nfz mój lekarz prowadzący. (09.01 otrzymałam wynik nifty który bez żadnych wskazań zdecydowałam się zrobić zaraz po 10 tygodniu, wyniki bardzo dobre wszystkie zespoły 1:87654321). Wczoraj o 13 telefon przyszły wyniki krwi pappa które mi pobierali przed zrobieniem usg prenatalnego i informacja że pilnie mam jeszcze dziś przyjechać na konsultacje (mój lekarz jest tam raz w tygodniu więc inny mnie przyjmował w ramach nfz) I przekazuje mi wyniki trisomia 18 i 13 prawdopodobieństwo 1:100.. kieruje do genetyka i na amnio..
Gdyby nie fakt że mam wyniki nifty chyba bym już padła z nerwów. Zaraz po pojechałam do swojego lekarza prowadzącego prywatnie. Na szczęście wytłumaczył mi wszystko i uspokoił. Ale moje wczorajsze popołudnie i wieczór to jakiś dramat. Te badania pappa naprawę moga straszyć. Najgorsze że teraz zostaje mi jakieś ziarnko niepewności.. masakra
to ja tej pappy chyba naprawdę nie robię...😏 Wizyta już w poniedziałek, powoli łapie stres 🙈
 
Wygląda na to, że dziś zaczynam 2 trymestr. No i od wczoraj przeszłam na Puerię Duo, bo we wtorek skończyłam Uno. Badania i wizyta dopiero w przyszłym tygodniu, więc już się trochę dłuży.
Powodzenia na wizytach.
Właśnie jak to liczycie? Mi każda apka inaczej pokazuje. Jestem 13+5, czy ten tydzień to już 2 trymestr czy od 14+1?
 
reklama
Do góry