reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2023

Ja przytyłam w 1 ciąży tylko 2 kg bo miałam wykrytą cukrzycę i byłam na diecie😉
Jednak cukrzyca ciążowa ma jakieś plusy😉
U mnie duży wpływ na zmiany wagi w ciąży miał przyjmowany długo progesteron...nie było wyjścia. Na pocieszenie w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg i schudłam w rok prawie do wyjściowej wagi, po prostu bez leków i tylko spacerując z Malutká...
 
reklama
U mnie duży wpływ na zmiany wagi w ciąży miał przyjmowany długo progesteron...nie było wyjścia. Na pocieszenie w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg i schudłam w rok prawie do wyjściowej wagi, po prostu bez leków i tylko spacerując z Malutká...
Teraz na starcie waga była w normie ale progesteron i encorton już dały plus pięć ...od wczoraj odstawione już mogłam na szczęście..dochodzi cukrzyca i dieta zobaczę ale nie Dzidzia najważniejsza na ten moment, jak trzeba, przytyje znowu🫡
 
Ja przytyłam w 1 ciąży tylko 2 kg bo miałam wykrytą cukrzycę i byłam na diecie😉
Jednak cukrzyca ciążowa ma jakieś plusy😉
Ja jutro zaczynam 16 tydzień i nadal jestem -1 kg do wagi sprzed ciąży. Trochę mnie to martwi bo mdłości mi przeszły, jem w miarę normalnie (nie mam apetytu, ale staram się zjadać wszystkie posiłki, na słodycze chipsy itp o dziwo nie mam w ogóle ochoty wręcz mi nie smakują, jedynie lody). To moja pierwsza ciąża i trochę się martwię, czy taka waga jest okej i czy dziecko może zdrowo rosnąć w takiej sytuacji. :)
 
Ja jutro zaczynam 16 tydzień i nadal jestem -1 kg do wagi sprzed ciąży. Trochę mnie to martwi bo mdłości mi przeszły, jem w miarę normalnie (nie mam apetytu, ale staram się zjadać wszystkie posiłki, na słodycze chipsy itp o dziwo nie mam w ogóle ochoty wręcz mi nie smakują, jedynie lody). To moja pierwsza ciąża i trochę się martwię, czy taka waga jest okej i czy dziecko może zdrowo rosnąć w takiej sytuacji. :)
To wiesz jest bardzo różnie, zależy nawet od indywidualnych skłonności do zatrzymania wody w organizmie...nie ma reguły z tego co widzę, ważne że starasz się jeść , wątpliwości można zawsze omówić z lekarzem
 
To ciekawe🤔 a byłaś na diecie?
Mi diabetolog powiedziała że pewnie w 24 tygodniu mi już wyjdzie cukrzyca🙄
W poprzedniej ciąży też nie miałam przekroczeń ale byłam na diecie od krzywej już do końca.
Na początku mocno trzymałam dietę ale zauważyłam że nawet jak zdarzy się zjeść coś zakazanego to nie mam skoku cukru... Nie zanotowałam ani jednego skoku bez względu na to co jadłam. Wiec w pewnym momencie odpuściłam dietę (tzn jadłam dość zdrowo ale nie trzymałam diety cukrzycowej czyt np jadłam pieczywo pszenne its)
 
Na początku mocno trzymałam dietę ale zauważyłam że nawet jak zdarzy się zjeść coś zakazanego to nie mam skoku cukru... Nie zanotowałam ani jednego skoku bez względu na to co jadłam. Wiec w pewnym momencie odpuściłam dietę (tzn jadłam dość zdrowo ale nie trzymałam diety cukrzycowej czyt np jadłam pieczywo pszenne its)
Pocieszasz trochę..
 
Ja jutro zaczynam 16 tydzień i nadal jestem -1 kg do wagi sprzed ciąży. Trochę mnie to martwi bo mdłości mi przeszły, jem w miarę normalnie (nie mam apetytu, ale staram się zjadać wszystkie posiłki, na słodycze chipsy itp o dziwo nie mam w ogóle ochoty wręcz mi nie smakują, jedynie lody). To moja pierwsza ciąża i trochę się martwię, czy taka waga jest okej i czy dziecko może zdrowo rosnąć w takiej sytuacji. :)

A ile ważysz ?
Ja jutro zaczynam 14tc i moja waga to jakieś 6kg na minusie.
Pytałam lekarza, powiedział, ze ciąża rozwija się prawidłowo, dzidzia rośnie tek jak powinno i wszystko jest dobrze. Zauwazylam, ze i tak więcej jem niż na początku bo na początku głównie paluszki słone, płatki na mleku, kisiel, jakiś owoc. Nawet po wodzie było mi niedobrze. Mdłości nadal mam, jednak o wiele wiele mniejsze. Dalej dużo rzeczy mi śmierdzi i nadal nie jem rzeczy, które przed ciąża uwielbiałam.
A co do wody, wiem ze dla niektórych woda to woda, nieważne czy Żywiec czy biedronkowa czy z kranu przefiltrowana. Mi posmakowała Primavera a ta z kranu przefiltrowana jakoś mi nie idzie
 
Ja przytyłam w 1 ciąży tylko 2 kg bo miałam wykrytą cukrzycę i byłam na diecie😉
Jednak cukrzyca ciążowa ma jakieś plusy😉
zazdroszczę,ja w poprzedniej ciąży trzymała dietę cukrzycowa a przytyłam 8 kg . Ciekawe jak teraz będzie 🙈 w poniedziałek mam diabetyka zobaczę co mi powie ,bo mimo ,że trzymam dietę to cukry na pograniczu normy i dużo wyższe niż w poprzedniej
 
reklama
Hej, widzę że temat wagi wjechał dziś. Ja w poprzedniej ciąży przytyłam ok 20 kg, miałam w sobie takie ilości wody, że po wyjściu ze szpitala było już -13 kg. Kolejne 3 kg zleciały szybko, ale te 4 ostatnie bardzo po woli szło. Mimo, że całkiem dobrze jadłam to mało się ruszałam, bo ciagle spałam, a od 34 tc rwa kulszowa ścięła mnie z nóg.
Teraz zaczynam z wagą mniejsza niż przed ciąża poprzednią. Brzuch będzie mi szybko rósł i się pokazywał bo mam rozejście mięśnia prostego na prawie palec 😕
Pamiętajcie, że dziecko, łożysko, wody itd. swoje ważą i mało kto nie tyje nic. Często osoby, które nie tyją po prostu ze względu na cukrzyce albo samą ciąże lepiej się odżywiają. Moja przyjaciółka też nie tyła długo, a po prostu rzuciła codzienne jedzenie chipsów, fast foodów, alkohol…
 
Do góry