reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Laski, jaki miałam dziś sen! Aż mną trzęsie. Śniło mi się, że musiałam w wannie wykąpać jakiegoś małego chłopca (to nie było moje dziecko) i on mnie tak irytował, że szok! Strasznie był niegrzeczny i wredny. Nie wytrzymałam i normalnie go spoliczkowałam, tak mocno!!! Że młody wpadł do wody, stracił przytomność i z ucha zaczęła mu lecieć krew. Obudziłam się z płaczem i kołataniem serca. Jak mogłam być tak okrutna??? Jestem przerażona że będę okropną mamą...
 
reklama
Laski, jaki miałam dziś sen! Aż mną trzęsie. Śniło mi się, że musiałam w wannie wykąpać jakiegoś małego chłopca (to nie było moje dziecko) i on mnie tak irytował, że szok! Strasznie był niegrzeczny i wredny. Nie wytrzymałam i normalnie go spoliczkowałam, tak mocno!!! Że młody wpadł do wody, stracił przytomność i z ucha zaczęła mu lecieć krew. Obudziłam się z płaczem i kołataniem serca. Jak mogłam być tak okrutna??? Jestem przerażona że będę okropną mamą...
To tylko sen, ja też dzis miałam bardzo zły sen chce o nim jak Najszybciej zapomnieć, będzie wszystko dobrze ☺☺
 
Leczyć się powinno. Natomiast jeśli chodzi o znieczulenie to tylko w 2 trymestrze jest najbezpieczniej podać. Ja już nie pamiętam co się robi w takiej sytuacji (z zawodu jestem higienistką stomatologiczną i 2 lata jedynie pracowałam w zawodzie), ale trutki chyba nie można zostawiać na tak długi okres czasu.

A co z usuwaniem kamienia? Wybierałam sie od dwóch msc do dentysty i teraz sie zastanawiam czy moge w ogóle
 
Też się zastanawiam jak to będzie spanie u nas wyglądało. Ale tak jak muwicie nie ma co planować. Bo wszystko wyjdzie w praniu😁. Jak córka była malutka to nigdy z nami nie spala A teraz jej się czasami zdąży ma 7 lat . Ale za to synek śpi praktycznie pół nocy w łóżeczku A pół nocy że mną i tak jest od początku ma już prawie 16mc i jeszcze cyca ciaga😁😁😁😁
 
Wy się zastanawiacie nas kwestią spania, a ja się zastanawiam co będzie z karmieniem. Jeżeli się uda chciałabym lipcowego malucha karmić piersią lub odciągać i karmic z butli. Syn nigdy nie był karmiony piersią, ale jak zobaczy, że dzidzia je mleko z piersi, to on może też będzie chciał... I co wtedy? Dać mu czy nie dać... Aktualnie pije mleko owsiane 2 razy dziennie. Jak się małych urodzi Młody będzie miał 2 lata 3 miesiące. Jakie macie podejście?
 
A co z usuwaniem kamienia? Wybierałam sie od dwóch msc do dentysty i teraz sie zastanawiam czy moge w ogóle
Wszelkie zabiegi najlepiej wykonywać w 2 trymestrze. Idź na przegląd i zobaczysz co Ci lekarz powie. Ja się tak uczyłam właśnie, że 2 trymestr to jest najlepszy czas na zabiegi (leczenie, scaling, ekstrakcje).
 
Wy się zastanawiacie nas kwestią spania, a ja się zastanawiam co będzie z karmieniem. Jeżeli się uda chciałabym lipcowego malucha karmić piersią lub odciągać i karmic z butli. Syn nigdy nie był karmiony piersią, ale jak zobaczy, że dzidzia je mleko z piersi, to on może też będzie chciał... I co wtedy? Dać mu czy nie dać... Aktualnie pije mleko owsiane 2 razy dziennie. Jak się małych urodzi Młody będzie miał 2 lata 3 miesiące. Jakie macie podejście?
Z doświadczenia moich koleżanek takie smyki spróbowały i później już zlewały temat. Ja bym dała, ale to dlatego, że dla mnie normalna sprawa karmienie dziecka piersią powyżej 2 r.ż. Ważne by kobiecie i dziecku pasowało. Jeśli jednak Ty masz się z tym czuć nieswojo to możesz tłumaczyć maluchowi, że to dla dzidziusia itd. Najważniejsze byś Ty się z tym dobrze czuła. Jak napisałam wyżej, ja nie widzę w tym nic złego, a zalecenia WHO mówią by karmić piersią do 2 r.ż.
 
reklama
Wy się zastanawiacie nas kwestią spania, a ja się zastanawiam co będzie z karmieniem. Jeżeli się uda chciałabym lipcowego malucha karmić piersią lub odciągać i karmic z butli. Syn nigdy nie był karmiony piersią, ale jak zobaczy, że dzidzia je mleko z piersi, to on może też będzie chciał... I co wtedy? Dać mu czy nie dać... Aktualnie pije mleko owsiane 2 razy dziennie. Jak się małych urodzi Młody będzie miał 2 lata 3 miesiące. Jakie macie podejście?
Moja siostra ma 2 młodszych córek, różnica 2,5r. Obie karmione piersią były. Jednak kiedy urodziła się najmłodsza to ta starsza już była dawno odstawiona i nie chciała 😉 mimo że widziała.
 
Do góry