reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny a myślicie ile wcześniej trzeba pisać się na prenatalne na nfz? Dzwonić już czy przesada? Ja 8 tydzień, tzn 7+1 dziś i skierowanie już mam, w poprzednich ciążach byłam prywatnie na prenatalnch to wiadomo że termin znajdą zawsze🙂
 
Wszystkie miałyście badane TSH? Ja chociaż jestem tutaj jedna z najdłużej w ciąży to na razie żadnego skierowania nie mam na pół badań. Raz w życiu miałam TSH robione w kwietniu i było 1,75. Ale chyba nie panikuje / zrobię w pakiecie do 10 tyg jak piszą, ale widzę ze wiele z Was pisze, chyba ze problemy z tarczyca miałyście przed ciąża??🧐 miłego dnia!!!
Ja kilka lat temu miałam idealne. W poprzedniej ciąży również. Zrobiłam w tym roku, przed staraniami tak profilaktycznie. Siostra mnie namówiła bo sama ma problemy. I dlatego potem badałam jeszcze kilka razy. Ginekolog od razu dał mi skierowanie do endo, bo powiedział że za wysokie tsh na ciążę.
 
Dziewczyny a myślicie ile wcześniej trzeba pisać się na prenatalne na nfz? Dzwonić już czy przesada? Ja 8 tydzień, tzn 7+1 dziś i skierowanie już mam, w poprzednich ciążach byłam prywatnie na prenatalnch to wiadomo że termin znajdą zawsze🙂
Ja bym chyba już próbowała się umawiać jeśli masz skierowanie:)
Na NFZ to nigdy nic nie wiadomo lepiej wcześniej probowac :)
 
Wszystkie miałyście badane TSH? Ja chociaż jestem tutaj jedna z najdłużej w ciąży to na razie żadnego skierowania nie mam na pół badań. Raz w życiu miałam TSH robione w kwietniu i było 1,75. Ale chyba nie panikuje / zrobię w pakiecie do 10 tyg jak piszą, ale widzę ze wiele z Was pisze, chyba ze problemy z tarczyca miałyście przed ciąża??🧐 miłego dnia!!!
Ja się leczę 8 lat chyba (już straciłam rachubę).
 
Wszystkie miałyście badane TSH? Ja chociaż jestem tutaj jedna z najdłużej w ciąży to na razie żadnego skierowania nie mam na pół badań. Raz w życiu miałam TSH robione w kwietniu i było 1,75. Ale chyba nie panikuje / zrobię w pakiecie do 10 tyg jak piszą, ale widzę ze wiele z Was pisze, chyba ze problemy z tarczyca miałyście przed ciąża??🧐 miłego dnia!!!
ja jeszcze nie byłam na wizycie, ale mój lekarz mi napisał smsa żebym sobie zrobiła drugi raz bhcg, progesteron i tsh. To chyba taka podstawa
 
U mnie tsh w sobotę 4,07 brałam do tej pory letrox 100, w sobotę umówiłam przez PZU teleporadę z endokrynologiem i już mam od niedzieli zwiększony letrox do 125/150 na przemian.
U mnie wynosi 4,24 [emoji51]
Korzystam z aplikacji, ale chyba stara wersja - pobrałem ja w 2019r a jak chciałam ją zaktualizować to się nie dało, tylko pobrało mi dodatkowo nowa to wygląda zupełnie inaczej...

Kłucia nie czuje na razie, ale pamiętam to uczucie z poprzedniej. Ogólnie każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na hormony - to że ktoś ma wodnisty śluz, nie oznacza, że wszyscy musimy go mieć [emoji6]

Bądźmy dobrej myśli [emoji3526]

Trzymam kciuki za wszystkie wizytujace [emoji3590]
 
Dziewczyny a myślicie ile wcześniej trzeba pisać się na prenatalne na nfz? Dzwonić już czy przesada? Ja 8 tydzień, tzn 7+1 dziś i skierowanie już mam, w poprzednich ciążach byłam prywatnie na prenatalnch to wiadomo że termin znajdą zawsze🙂

Przy pierwszej ciąży dostałam skierowanie w 10tc i juz ciężko bylo z terminem. Pani w rejestracji mówiła, ze najlepiej w 8tc już się zapisywać z więc śmiało dzwoń i sie rejestruj
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie mi co byście zrobiły…
W pęcherzyku nie widac jeszxze zarodka, a Pani doktor skierowała mnie już na toxo, różyczkę HIV itp.
Zastanawiam się czy robić już te badania bo to spory koszt czy poczekać te 2 tyg aż będzie potwierdzone ze jest zarodek…
 
Do góry