reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Na 19 lipca ale 2 tyg temu usłyszałam że mam się oszczędzać ponieważ szyjka miękka i krótka a młody dobija się do kanału rodnego. Mam wizytę 22 zobaczymy jak sprawa się rozwija.
Ja mam termin na 4-5 lipca i w sumie od 2 tygodni też mam nakazane żeby się oszczędzać bo szyjka tak samo się mocno skróciła i też lekarz mówił że w środku wszystko miękkie już gotowe do porodu.
Tylko że młody tym swoim małym chudym tyłkiem wsiadł się w te zagłębienie miednicy i siedzi tam jak na topki 🙈 przez co jego szanse na obrócenie się są niemal zerowe a do tego miednica dostaje w kość bo spojenie to boli non stop.
 
A macie jakas apteczke dla dziecka skompletowana? Bo sie zastanawiam co powinnam kupic zeby miec chociaz na poczatek.
Moja apteczka dla dziecka sklada się z soli fizjologicznej i jałowych gazików, termometr.
Na kolki mam na razie termofor z pestek.
Zasypki , maść na odparzenia.
I w sumie z aptecznych rzeczy to wszystko 🤔
W razie jakiejś goraczki czy zaparć mam do apteki dosłownie 500m więc ...
A w podawanie probiotyków czy witamin bez uprzedniej rozmowy z lekarzem się nie bawię, więc na razie nic z takich rzeczy nie mam.
 
Moja apteczka dla dziecka sklada się z soli fizjologicznej i jałowych gazików, termometr.
Na kolki mam na razie termofor z pestek.
Zasypki , maść na odparzenia.
I w sumie z aptecznych rzeczy to wszystko 🤔
W razie jakiejś goraczki czy zaparć mam do apteki dosłownie 500m więc ...
A w podawanie probiotyków czy witamin bez uprzedniej rozmowy z lekarzem się nie bawię, więc na razie nic z takich rzeczy nie mam.
Cześć witajcie lepiej późno niż wcale ... jestem z terminem na 28.07.
Mną pytanie o termofor z pestek...
 
Hej. Ja mam termin na 22 lipca ale w piątek jadę zapisać się na termin CC, pewnie ok 15 lipca. Lekarz już straszy, że mogę urodzić wcześniej, bo mały to już kawał klocka i mocno napiera główką na szyjkę, że zaczyna się robić rozwarcie. Małego czuje już baaardzo nisko, jakby za chwilę miał wypaść. Staram się oszczędzać ale przy mojej zbuntowanej 3 latce to nie lada wyczyn...Noce to koszmar bo trudno znaleźć dobrą pozycję do snu, wszystko już mnie boli. Na dodatek mąż przyniósł do domu jakieś przeziębienie i wszyscy mamy katar i ból gardła. Ogólnie ledwo żyję.
Co do apteczki to warto mieć coś do pielęgnacj pupki ( polecam bepanthen), octanisept do pielęgnacji kikuta pępowiny, sól fizjo, pedicetamol, jałowe gaziki, probiotyk i Wit d ( najlepiej z kwasami dha)
 
Ja mam termin na 4-5 lipca i w sumie od 2 tygodni też mam nakazane żeby się oszczędzać bo szyjka tak samo się mocno skróciła i też lekarz mówił że w środku wszystko miękkie już gotowe do porodu.
Tylko że młody tym swoim małym chudym tyłkiem wsiadł się w te zagłębienie miednicy i siedzi tam jak na topki 🙈 przez co jego szanse na obrócenie się są niemal zerowe a do tego miednica dostaje w kość bo spojenie to boli non stop.
Może jeszcze się obróci, na szkole rodzenia mamy parę której się udało. Jeśli nie, też nie szkodzi przynajmniej wiesz gdzie i kiedy. Na pewno wszystko będzie dobrze
 
reklama
Hej. Ja mam termin na 22 lipca ale w piątek jadę zapisać się na termin CC, pewnie ok 15 lipca. Lekarz już straszy, że mogę urodzić wcześniej, bo mały to już kawał klocka i mocno napiera główką na szyjkę, że zaczyna się robić rozwarcie. Małego czuje już baaardzo nisko, jakby za chwilę miał wypaść. Staram się oszczędzać ale przy mojej zbuntowanej 3 latce to nie lada wyczyn...Noce to koszmar bo trudno znaleźć dobrą pozycję do snu, wszystko już mnie boli. Na dodatek mąż przyniósł do domu jakieś przeziębienie i wszyscy mamy katar i ból gardła. Ogólnie ledwo żyję.
Co do apteczki to warto mieć coś do pielęgnacj pupki ( polecam bepanthen), octanisept do pielęgnacji kikuta pępowiny, sól fizjo, pedicetamol, jałowe gaziki, probiotyk i Wit d ( najlepiej z kwasami dha)
Dlaczego CC w Twoim przypadku? Pytam bo wszystko o czym piszesz dotyczy też mnie i młodego (duża waga dziecka, napiera na szyjkę itp.). Termin mam na 19 lipiec ale wątpię że doczekamy
 
Do góry