reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Są jednak tematy z którymi trzeba sie pożegnać dla naszego dobra. Na całym forum jest co najmniej kilka osobnych tematów gdzie jest dyskusja o szczepieniach.
Szczepienia - preferowany kanał informacyjny - polityka = te tematy prędzej czy później doprowadzają do cholernie wielkich kłótni.

Nie róbmy sobie krzywdy bo jesteśmy fajną zgraną ekipą, początkującą ale już widać że trzymamy się razem.
Jestem za jeden temat którego możemy unikać bo ten te.ar zawsze doprowadza do klótni
 
reklama
Dziewczyny te z terminem z pierwszej połowy lipca 🤣 którego grudnia macie prenatalne? (Ja mam 22 grudnia)
Tak zaczęłam się zastanawiać.... kiedy zabieracie ojca maleństwa 🙂 na USG?
To moja pierwsza ciąża i nie mam doświadczenia. Myślałam że to się idzie razem jak już ciąża jest mocno zaawansowana, może połówkowe czy coś.... a teraz mignęło mi gdzieś w necie, że prenatalne to się robi przez brzuch i że wtedy pierwszy raz ojciec może zobaczyć też dzidzie.
Co myślicie?
Ja mam 22grudnia 👍 miałam mieć 23 ale lekarze mają urlop.
Ja chciałam swojego na prenatalne oczywiście zabrać ze sobą do gabinetu ale teraz wszystko jest pod rygorem i raczej go nie wpuszczą.
 
Dziewczyny te z terminem z pierwszej połowy lipca 🤣 którego grudnia macie prenatalne? (Ja mam 22 grudnia)
Tak zaczęłam się zastanawiać.... kiedy zabieracie ojca maleństwa 🙂 na USG?
To moja pierwsza ciąża i nie mam doświadczenia. Myślałam że to się idzie razem jak już ciąża jest mocno zaawansowana, może połówkowe czy coś.... a teraz mignęło mi gdzieś w necie, że prenatalne to się robi przez brzuch i że wtedy pierwszy raz ojciec może zobaczyć też dzidzie.
Co myślicie?
To chyba zależy od lekarza czy pozwala. Ja mam zawsze badanie na fotelu "ręczne", później USG przez pochwę a na końcu USG przez brzuch i partner może być cały czas ze mną jak chce, ale są lekarza, którzy przez pandemię nie pozwalają w ogóle przyprowadzać ojców na USG. Ale myślę że jak by się twój lekarz zgodził to fajnie widać dziecko na prenatalnych.
 
To ja w sumie wywołałam wilka z lasu z tym covidem 🙋‍♀️ ja wcześniej chcialam tylko większej ilości opinii co mysla Wasi lekarze. Wytłumaczę się- kiedyś miałam zupełnie inne zdanie na temat szczepienia, ale niestety gdy problem jest za blisko w naszym środowisku to zaczęłam się bać oraz czytać, czytać, czytać i pytać.. jesteśmy na tym samym etapie i chcialam poznać zdanie przede wszystkim większej liczby lekarzy oraz wasze co mnie osobiście jeszcze bardziej przekonało, że wybieram szczepienie. Temat, który wywołuje spory, ok, ale dla mnie ważny do poruszenia. Dziękuję też za wszystkie Wasze odpowiedzi i za informacje, że tu jest jeden temat dotyczący właśnie szczepienia:) Myślę, że warto zawsze rozmawiać nawet na kontrowersyjne tematy i słuchać co ludzie mają do powiedzenia. Dziewczyny mają obawy o objawy, o to czy ciaza się rozwija, chca szybciej na wizytę a moim problemem jest strach o zachorowanie i chce właśnie cos zrobić żeby się mniej bać i dlatego czytam (nawiazujac do zapytania po co to czytam... )Kończę ;)
 
Ja mam 22grudnia 👍 miałam mieć 23 ale lekarze mają urlop.
Ja chciałam swojego na prenatalne oczywiście zabrać ze sobą do gabinetu ale teraz wszystko jest pod rygorem i raczej go nie wpuszczą.
Super!!!! Cieszę się że mamy tego samego dnia 🙂 jestem bardzo ciekawa tych prenatalnych!
Mi w poniedziałek lekarz próbował robić USG przez brzuch, ale nic nie było widać!
 
Dziewczyny te z terminem z pierwszej połowy lipca 🤣 którego grudnia macie prenatalne? (Ja mam 22 grudnia)
Tak zaczęłam się zastanawiać.... kiedy zabieracie ojca maleństwa 🙂 na USG?
To moja pierwsza ciąża i nie mam doświadczenia. Myślałam że to się idzie razem jak już ciąża jest mocno zaawansowana, może połówkowe czy coś.... a teraz mignęło mi gdzieś w necie, że prenatalne to się robi przez brzuch i że wtedy pierwszy raz ojciec może zobaczyć też dzidzie.
Co myślicie?
Ja mam jutro, ale zabieramy starszaka, bo nie mamy go z kim zostawić i raczej nie wpuszczą:( ogólnie u mojego lekarza jest kartka, że przez pandemie jedynie pacjentka wchodzi :(
 
Zapytam z czystej ciekawości : czemu nie chcecie aby Wasi mężowie/ partnerzy byli jak USG jest dopochowowe? Koleżanki/ ciotki / ojca / matki nie wzięłabym na USG dopochwowe, ale nie mam najmniejszego problemu z obecnością męża.
Ja chcę ale raczej nie wpuszczą. Twraz wszędzie pojedyńczo i żeby jaknajmniej ludzi było. Niemniej ja zapytam czy mąż może ale ...
Super!!!! Cieszę się że mamy tego samego dnia 🙂 jestem bardzo ciekawa tych prenatalnych!
Mi w poniedziałek lekarz próbował robić USG przez brzuch, ale nic nie było widać!
Jezus Maria !!! Ja sobie dopiero teraz zdałam sprawę że to już za ... 6dni ???
 
Kartka, kartka a życie życiem [emoji6] w przychodni w której byłam w poniedziałek też może wejść oficjalnie tylko pacjent - a faktycznie każda kobieta była ze swoim partnerem a my dodatkowo mieliśmy jeszcze naszego młodego ze sobą [emoji6] i do gabinetu do lekarza (prowadził moja ciążę z młodym - cudowny człowiek) weszliśmy cała trójka - no w sumie to czwórka [emoji28]
Ja mam jutro, ale zabieramy starszaka, bo nie mamy go z kim zostawić i raczej nie wpuszczą:( ogólnie u mojego lekarza jest kartka, że przez pandemie jedynie pacjentka wchodzi :(
 
reklama
Ja mam jutro, ale zabieramy starszaka, bo nie mamy go z kim zostawić i raczej nie wpuszczą:( ogólnie u mojego lekarza jest kartka, że przez pandemie jedynie pacjentka wchodzi :(
O kurcze dzięki za podzielenie się.
Może faktycznie warto zadzwonić i zapytać czy można czy nie.
Mój akurat pracuje, ale może i mógłby pokombinować i zrobić sobie wolne. Nie wiem tylko czy nie lepiej poczekać jak dzidzia będzie większa. Taki 4D to musi być super. Ja do tej pory miałam tylko 2D, prywatnie u lekarza też. Pewnie zależy od sprzętu.
 
Do góry