reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

Laski! Poproszę Was o opinie i ocenę Waszych lekarzy.
Czy jest to normalne zjawisko? Będąc u lekarza potwierdzając ciąże 4+4 (widoczna kropka - ciąża zagnieżdżona prawidłowo) (wizyta wczesna z racji wcześniejszego poronienia), dostałam duphaston oraz !!! Absolutnie odstawić dodatkowe suplementy typu kwas foliowy i inne wit i minerały, twierdząc, że jesteśmy kobiety przewrażliwione.
Czy to normalne ???
Wg mnie mega dziwne. Kwas foliowy to podstawa nawet 3 miesiące przed staraniem o ciążę. Ja biorę vita-miner prenatal i omega med dha pregna (z alg). W poprzedniej ciąży brałam też acard i na wizycie zapytam o niego też, czułabym się pewniej go biorąc.
 
reklama
Rejestrowała się któraś z Was w synevo? Wypełniałam dzisiaj druk przy okazji pobrania krwi i dostałam plakietke z loginem i haslem i nie mogę się zalogować 🤷
 
Hej Mamusie, wzystkim Wam gratuluję. Witam się, ale pewnie niedługo będę się z Wami żegnać. :( Z ostatniej miesiączki, termin wychodzi na 20 lipca. Natomiast prawdopodobnie ciąża nie rozwija się u mnie prawidłowo. Czytam o Waszych poziomach bety i zazdroszczę. U mnie beta dzień po spodziewanej miesiączce 80. 4 dni później 239. Do tego plamienia. Biorę Duphaston. Przyrost bety niby w graniach normy, ale sam jej poziom niski. Dzisiaj zrobilam kolejną betę, czekam na wynik.

Ja swoja ciążę też spisałam na straty na samym początku. Zaczynałam od bety 42 (po 24h wzrosła tylko do 53, później się rozkręciła). Głowa do góry!
 
Wg mnie mega dziwne. Kwas foliowy to podstawa nawet 3 miesiące przed staraniem o ciążę. Ja biorę vita-miner prenatal i omega med dha pregna (z alg). W poprzedniej ciąży brałam też acard i na wizycie zapytam o niego też, czułabym się pewniej go biorąc.
Dokładnie. Moj lekarz po pierwszym poronieniu kazal mi od razu brać kwas foliowy mimo, ze miałam sie zacząć starać po 3 miesiącach
 
Laski! Poproszę Was o opinie i ocenę Waszych lekarzy.
Czy jest to normalne zjawisko? Będąc u lekarza potwierdzając ciąże 4+4 (widoczna kropka - ciąża zagnieżdżona prawidłowo) (wizyta wczesna z racji wcześniejszego poronienia), dostałam duphaston oraz !!! Absolutnie odstawić dodatkowe suplementy typu kwas foliowy i inne wit i minerały, twierdząc, że jesteśmy kobiety przewrażliwione.
Czy to normalne ???
Wg mnie głupota. Suplementy powinno się brać przez całe życie, (bo niestety z pożywieniem ktore mamy, nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie wystarczających witamin, mi areałów itd) tym bardziej starając się i będąc w ciąży
 
Laski! Poproszę Was o opinie i ocenę Waszych lekarzy.
Czy jest to normalne zjawisko? Będąc u lekarza potwierdzając ciąże 4+4 (widoczna kropka - ciąża zagnieżdżona prawidłowo) (wizyta wczesna z racji wcześniejszego poronienia), dostałam duphaston oraz !!! Absolutnie odstawić dodatkowe suplementy typu kwas foliowy i inne wit i minerały, twierdząc, że jesteśmy kobiety przewrażliwione.
Czy to normalne ???

Ja bym chyba pomyślała o innym lekarzu, bo jeszcze nie słyszałam, żeby ktokolwiek kiedykolwiek powiedział, żeby nie brać kwasu foliowego w ciąży [emoji2962]
 
Wg mnie głupota. Suplementy powinno się brać przez całe życie, (bo niestety z pożywieniem ktore mamy, nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie wystarczających witamin, mi areałów itd) tym bardziej starając się i będąc w ciąży
Kwas foliowy oczywiście. Ale reszta to już zależy od naszej diety. Ja np na chwilę obecną nie muszę nic brać.
Rok temu zimą miałam kompleksowe badania i wyszło mi wszystko w normie, żelazo, potas, wit D B H itp, a wtedy jeszcze nie za bardzo dbałam o dietę.
A teraz gdy całkiem wszystko zmieniłam to nie wierzę, żebym miała mieć aż tak straszne braki.

Mój gin kazał brać kwas ( i tak zaczęłam brać wcześniej ) ale reszty witamin mam " nie dokarmiać " suplementami , chyba że badania później wskażą braki w żelazie.
 
reklama
Do góry