reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

@Justyna85.12 ... nie wierzysz ? Przykład sprzed... Moja kuzynka urodziła 3 tygodnie temu. Czyli sytuacja sprzed chwili.
Babcia razem z jej mamą poradziły jej...( uważaj 😏😏😏) żeby przy drzwiach wyjściowych postawiła miotłę i powiesiła na niej pieluszkę tetrową do której mała wcześniej nasiusia. Odstrasza to złe uroki.
 
reklama
Mi też się dzisiaj pierwsze kropelki pojawily [emoji33] 4+5 dzisiaj u mnie. Mega dziwne dla mnie, bo w ciąży z synem nie miałam pokarmu chyba aż do porodu (a nawet po porodzie pojawił się na 2 czy 3 dobę dopiero) syn karmiony tylko mm był.

Na tej zasadzie nie miałam pokarmu ani w ciąży, ani po ale karmiłam młodsze 3 lata :D
 
Jeżeli chodziło Ci o to, że syn był tylko na mm - to nie dlatego, że nie miałam na początku pokarmu, z przyczyn u mnie "medycznych" nie mogłam go karmić swoim mlekiem.

Nie. Chodziło mi o to, że siara w ciąży nie musi świadczyć o powodzeniu w karmieniu :) (a raczej jej brak)
Moje pierwsze dziecko było też dokarmianie mm
 
Nie nastawiam się na karmienie. Chciałabym, ale jak nie będę znów mogła to też ok. Z tą siara po prostu zdziwiłam się, że pojawiła się na tak wczesnym etapie.
Nie, chodziło mi o to, że siara w ciąży nie musi świadczyć o powodzeniu w karmieniu :)
Moje pierwsze dziecko było też dokarmianie mm
 
Dziewczyny, a mogę zapytać dlaczego tak wiele z Was wykonuje progesteron? Widzę, ze często robicie go razem z betą, a mnie lekarz nie zlecił progesteronu w ogóle nawet z tym całym pakietem ciążowym mimo, że jestem 7+5.
ja sprawdzałam wszystko jak leci i jak zobaczyłam, że dziewczyny polecają to why not. Zapłaciłam 45zł i dobrze, bo okazało się, że jestem przy samej dolnej granicy. Dostałam duphaston, a i tak jak robiłam z ciekawości w tym tygodniu to wiele nie podskoczyło... lepiej dmuchać na zimne, jeśli komuś mocno nie nadszarpną kieszeni badania to czemu by ich nie zrobić.

No i betę zrobiłam z ciekawości i we wtorek (7+0) było już ponad 72k :)
 
Było serduszko ??? Ja jutro idę to będzie 6t0d i zastanawiam się co tam będziesz pę

Wszystko już widoczne na usg? 🙂
Za chwilę będę się stresować, że zostaję w tyle za wami 🙄 mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu ujrzę coś więcej niż tylko sam pęcherzyk...
Tak wszystko już było widoczne . Pan doktor powiedział zobaczy Pani jak tu jest ta malutka dzidzia i jej ❤
 
SEABAND_Opaski_akupresurowe_przeciw_mdlosc.jpg

Dziewczyny, które mają mdłości. Polecam te opaski, testuję od wczoraj i jest drastyczna różnica. Nie mdli mnie już tak, a koszt to tylko około 35zł. Tylko od dłuższego noszenia boli miejsce w którym uciska, więc co jakiś czas wywracam je sobie na drugą stronę na chwilę.
Działa to na zasadzie akupresury, uciska jakiś tam punkt, dzięki któremu nie jest tak mdło - czy to od ciąży, choroby lokomocyjnej czy chemioterapii.
 
reklama
Mnie się wydaje, że progesteron robią kontrolnie te kobietki, które mają za sobą poronienie lub bardzo długo się starały.
Dokładnie tak, ja mam za sobą 16 nieudanych cykli, dlatego mój ginekolog dmucha na zimne i już po owulacji stymulowanej brałam duphaston. Progesteron jak badałam na początku miałam 51,47, więc nawet trochę ponad normę dla I trymestru, ale ufam mojemu lekarzowi 😉
 
Do góry