reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2021

A no wiesz... Miałam mdłości okropne przez 5 dni, testy pozytywne, mega senność, wrażliwe sutki i nagle w jeden dzień wszystko ustąpiło. Mimo brania dhupastonu znowu plamienia, testy już nie wychodzą.
Super, że będziesz miała bliźniaki, będziesz miała co robić! [emoji7]
To w takim razie trzymam kciuki i czekam razem z Toba na badanie i wyniki . I naprawdę mam nadzieję, że beta poszybowala w kosmos a dzidzia postanowila Ciebie nie męczyć dolegliwościami (jeszcze ❤ )
 
reklama
Tak, odstawiłam zupełnie cukier i slodkosci, co było nie lada wyzwaniem. Ale to tylko dlatego, że w poprzedniej ciąży miałam cukrzyce ciążowa a i w tej już zmierzyłam sobie z ciekawosci cukier i na czczo lekkie przekroczenia.
Ginekolog każe czekać do 10 tygodnia z krzywa cukrowa i ew działaniem.

Poza tym robię sobie codziennie smoothie na drugie śniadanie z dawka kwasu foliowego :) zazwyczaj z bananem, szpinakiem i tym co akurat w domu.

I staram sie jeść i gotować zdrowo aby wspomóc zdrowy rozwoj dzieciątka.
Na szczęście nie mam mdłości w 3ciej juz ciąży :)

A wy?
Ja ogólnie nie słodzę, do słodyczy mnie nie ciągnie - bardziej jest problem z regularnością jedzenia. Ogólnie należę do tej grupy preepersów co słoikuje wszystko z ogródka, także większość warzyw mam swoje, od ziemniaków po jarmuż. Jedynie owoce staram się dokupować
 
Tak, odstawiłam zupełnie cukier i slodkosci, co było nie lada wyzwaniem. Ale to tylko dlatego, że w poprzedniej ciąży miałam cukrzyce ciążowa a i w tej już zmierzyłam sobie z ciekawosci cukier i na czczo lekkie przekroczenia.
Ginekolog każe czekać do 10 tygodnia z krzywa cukrowa i ew działaniem.

Poza tym robię sobie codziennie smoothie na drugie śniadanie z dawka kwasu foliowego :) zazwyczaj z bananem, szpinakiem i tym co akurat w domu.

I staram sie jeść i gotować zdrowo aby wspomóc zdrowy rozwoj dzieciątka.
Na szczęście nie mam mdłości w 3ciej juz ciąży :)

A wy?
U mnie poza bólem piersi i wieczną ochotą na wędzone i słone jedzenie nie ma innych objawów 😉
 
A propo ziemniaków, żeby rozluźnić się trochę.
Mam działkę, posadziliśmy ziemniaki rok temu, nie wyrosły, więc przekopaliśmy wszystko. Zdziwko było jak w tym roku zobaczyłam ziemniaki, które wyrosły po takim czasie. Jakim cudem, nie wiem [emoji38]
Ja ogólnie nie słodzę, do słodyczy mnie nie ciągnie - bardziej jest problem z regularnością jedzenia. Ogólnie należę do tej grupy preepersów co słoikuje wszystko z ogródka, także większość warzyw mam swoje, od ziemniaków po jarmuż. Jedynie owoce staram się dokupować
 
reklama
Do góry