reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

@doublimam
Wysypki jako takiej nie, ale na brzuchu z dwa dni temu wyskoczyło mi zgrubienie, takie jakby ugryzienie komara i swędzi niemiłosiernie cały czas. 🤷‍♀️ pierwszy raz takie coś mam
@jagoo2
Dlaczego herbaty są zakazane?? Jestem czwarty raz w ciąży i pierwsze słyszę. Pije herbatę codziennie do śniadania i kolacji.Oczywiście jest w nich kofeina i nadmiar za mocnych owszem się zgodzę że zaszkodzą ale jedną dwie herbaty dziennie średnio zaparzone?? to nie zbrodnia. :) Apropo kofeiny w każdej ciąży moim zaleceniem od ginekologa jest wypicie Dwóch kaw dziennie ;) Powód? ciśnienie 90/55. Mówił że lepiej ratować się kawą niż lekami :)
 
reklama
Ja dzisiaj miałam dzień wolny i NIC w domu nie zrobiłam. Mam takiego lenia i jestem senna ze przeleżałam cały dzień w łóżku. Dopiero koło 15 podniosłam moje cztery litery i pojechałam po córkę do przedszkola. Ale teraz znowu leżę. 😂🙈

A jak jest z ta cytomegalia? Bo ja przeszłam już kiedyś wiec mam
przeciwciała. Można się zarazić ponownie? W drugiej ciąży tez się robi te badanie mimo ze Igg dodatnie? Bo toksoplazmozy nie przechodziłam wiec będę pewnie musiała kontrolować.
Teraz gin zlecają badania na cytomegalie, bo to podstępny wirus. Przyczynia się do poronień i poważnych wad płodu. Każdy może się tym zarazić i nie ma na to lekarstwa. Liczę na to że okaże się że to jakieś stare zakażenie, które nie wpłynie na zdrowie dziecka. Jeszcze 3tyg temu nawet nie wiedziałam co to dopóki nie wyszło w badaniach źle onych przez gin. No szok. Jeśli jest tu ktoś z podobnym przypadkiem to zapraszam do rozmowy. Jest to dość duże obciążenie psychiczne dla przyszłej matki. Dlatego czekam jak na szpilkach na wyniki awidności.
 
Dziewczyny masakra! Wymiotowalam, tak się źle czuję ;( zbiera mnie na wymioty ale już nie wymiotuje. Nie mam siły siedzieć już nie wspominając o pracy ;( myślicie, że jakiś internista się nade mną zlituje i da chociaż 2 dni zwolnienia? Bo ja nie jestem w stanie funkcjonować ;( nie chce brać l4 od gine bo w kadrach będzie wiadomo o co chodzi
 
@doublimam
Wysypki jako takiej nie, ale na brzuchu z dwa dni temu wyskoczyło mi zgrubienie, takie jakby ugryzienie komara i swędzi niemiłosiernie cały czas. 🤷‍♀️ pierwszy raz takie coś mam
@jagoo2
Dlaczego herbaty są zakazane?? Jestem czwarty raz w ciąży i pierwsze słyszę. Pije herbatę codziennie do śniadania i kolacji.Oczywiście jest w nich kofeina i nadmiar za mocnych owszem się zgodzę że zaszkodzą ale jedną dwie herbaty dziennie średnio zaparzone?? to nie zbrodnia. :) Apropo kofeiny w każdej ciąży moim zaleceniem od ginekologa jest wypicie Dwóch kaw dziennie ;) Powód? ciśnienie 90/55. Mówił że lepiej ratować się kawą niż lekami :)
Bo na pilam herbaty zielone, czerwone, biale i ziolowe wynalazki :) poczytalam ze nie sa one wskazane w ciazy, a nawet w staraniach
 
Teraz gin zlecają badania na cytomegalie, bo to podstępny wirus. Przyczynia się do poronień i poważnych wad płodu. Każdy może się tym zarazić i nie ma na to lekarstwa. Liczę na to że okaże się że to jakieś stare zakażenie, które nie wpłynie na zdrowie dziecka. Jeszcze 3tyg temu nawet nie wiedziałam co to dopóki nie wyszło w badaniach źle onych przez gin. No szok. Jeśli jest tu ktoś z podobnym przypadkiem to zapraszam do rozmowy. Jest to dość duże obciążenie psychiczne dla przyszłej matki. Dlatego czekam jak na szpilkach na wyniki awidności.
Wszytko bedzie dobrze 🍀
 
reklama
Dziewczyny masakra! Wymiotowalam, tak się źle czuję ;( zbiera mnie na wymioty ale już nie wymiotuje. Nie mam siły siedzieć już nie wspominając o pracy ;( myślicie, że jakiś internista się nade mną zlituje i da chociaż 2 dni zwolnienia? Bo ja nie jestem w stanie funkcjonować ;( nie chce brać l4 od gine bo w kadrach będzie wiadomo o co chodzi
Oczywiscie teraz mozesz sobie l4 przez tel zalatwic, powiedz ze wymiotujesz jestes oslabiona. Niestety nie jest powiedziane, ze za tydzien objawy Ci ustapia...moze jednak rozwaz l4 od gin za jakis czas :)
 
Do góry