reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2021

Hej dziewczyny,jak samopoczucie?
Macie jakieś objawy ciążowe?
U mnie pojawiają się tylko bóle podbrzusza i od czasu do czasu mocniejszy ból jajnika.
Dodatkowo zauważyłam u siebie dziś różowy śluz :( odrobinkę,ale jednak :( sprawdziłam szyjkę i zauważyłam,że jest uchylona już nie zamknięta jak dotychczas :( niestety na wizytę u położnej nie mam co liczyć, powiedziała,żebym zadzwoniła jak będzie dużo krwi :( jutro idę zrobić betę, choć w ten sposób sprawdzę czy przyrasta czy też zaczyna spadać, mam zle przeczucia,że i tym razem sie nie uda :(
Staram się tak nie myśleć, ale jednak jest to silniejsze ode mnie.Pierwsze USG dopiero 1 grudnia :(


Spokojnie, nie przyciągają czarnych scenariuszy. Nie znam się na krwawienie podczas ciąży bo nie doświadczyłam tego, ale wiem ze moja bratowa miała takie plamienia i dostała jakieś leki i po jakimś czasie przeszło. Może tu na forum dziewczyny maja podobne doświadczenia. Zrób betę, głowa do góry.

Ja tez objawów jeszcze nie mam, jedynie czasami boli podbrzusze. W poprzedniej ciąży miałam już nabrzmiałe i mega wrażliwe piersi, ale nie martwię się na zapas. Jeszcze będziemy tęskniły za takim stanem, klęcząc nad miska wc. :D
 
reklama
Hej dziewczyny,jak samopoczucie?
Macie jakieś objawy ciążowe?
U mnie pojawiają się tylko bóle podbrzusza i od czasu do czasu mocniejszy ból jajnika.
Dodatkowo zauważyłam u siebie dziś różowy śluz :( odrobinkę,ale jednak :( sprawdziłam szyjkę i zauważyłam,że jest uchylona już nie zamknięta jak dotychczas :( niestety na wizytę u położnej nie mam co liczyć, powiedziała,żebym zadzwoniła jak będzie dużo krwi :( jutro idę zrobić betę, choć w ten sposób sprawdzę czy przyrasta czy też zaczyna spadać, mam zle przeczucia,że i tym razem sie nie uda :(
Staram się tak nie myśleć, ale jednak jest to silniejsze ode mnie.Pierwsze USG dopiero 1 grudnia :(
rozumiem cie jeżeli chodzi o samopoczucie... Ja tez nie mam zbytnio objawów ciąży, bardziej stresów i nerwow związanych z wysokim cukrem i tez ciągle chodzę podłamana i zestresowana i z myślą czy dalej jestem w ciąży i wszystko ok? Staram sie te myśli wypierać jakoś czasami sie udaje a czasami mi się wyć chce... Byc moze to hormony sie odzywają
 
To będziemy sie wspierać nawzajem i damy radę! Ja miałam weekend płaczu ale powoli sie podnoszę.. A jak córcia oprócz niskiej wagi wszystko ok? Dla mnie to skomplikowane niby przy cukrzycy jest za duża waga urodzeniowa w ciąży a właśnie słyszę tez ze bywa odwrotnie


Tak, zdrowa, dostała 10pkt ale zawsze była poniżej 3 centyla w pomiarach. Do tej pory jest drobniutka, ale taka jej widocznie uroda.
No właśnie takie anomalie, niby u mnie cukrzyca to powinna być duża, z kolei nadciśnienie powoduje hipotrofie wiec logicznie myśląc powinno się wyrównać i waga powinna być książkowa. :D

A właśnie słyszałam o tym, ze jak się miało w pierwszej ciąży cukrzyce to nie znaczy ze w drugiej tez. To by była świetna wiadomość.
 
To będziemy sie wspierać nawzajem i damy radę! Ja miałam weekend płaczu ale powoli sie podnoszę.. A jak córcia oprócz niskiej wagi wszystko ok? Dla mnie to skomplikowane niby przy cukrzycy jest za duża waga urodzeniowa w ciąży a właśnie słyszę tez ze bywa odwrotnie
Moja przy cukrzycy 2512 ważyła
 
rozumiem cie jeżeli chodzi o samopoczucie... Ja tez nie mam zbytnio objawów ciąży, bardziej stresów i nerwow związanych z wysokim cukrem i tez ciągle chodzę podłamana i zestresowana i z myślą czy dalej jestem w ciąży i wszystko ok? Staram sie te myśli wypierać jakoś czasami sie udaje a czasami mi się wyć chce... Byc moze to hormony sie odzywają
U mnie jednak myślę,że to oznaka poronienia :( temperature miałam codziennie powyżej 37 stopni, a dziś już mam poniżej :( jak tylko zobaczyłam różowy śluz odrazu pomyślałam,że już nic z tego :(
Jutro zrobię będę, będę miała pewność. Życzę dużo zdrówka ♥️
 
Spokojnie, nie przyciągają czarnych scenariuszy. Nie znam się na krwawienie podczas ciąży bo nie doświadczyłam tego, ale wiem ze moja bratowa miała takie plamienia i dostała jakieś leki i po jakimś czasie przeszło. Może tu na forum dziewczyny maja podobne doświadczenia. Zrób betę, głowa do góry.

Ja tez objawów jeszcze nie mam, jedynie czasami boli podbrzusze. W poprzedniej ciąży miałam już nabrzmiałe i mega wrażliwe piersi, ale nie martwię się na zapas. Jeszcze będziemy tęskniły za takim stanem, klęcząc nad miska wc. :D
Ja już jestem po wielokrotnym poronieniu wiec wiem jak to wygląda :( niestety wolę nastawic się odrazu na najgorsze, bo wiem jak zawsze się to kończyło :( powtorze jutro bętę i w czwartek,żeby sprawdzić czy spada :( w PL dostałabym odrazu leki, tutaj niestety ciąża nie jest ciąża do 12 tygodnia :( moja temperatura codziennie była powyżej 37 stopni, a już dziś jest poniżej :(
Wam życzę dużo zdrówka i sił ♥️🥰
 
Witaj.
Ja jestem 4 lata od Ciebie starsza. Mam 2 dorosłych dzieci i jedno 15 letnie. A w brzuchu dwa kolejne. I wcale się nie martwię wiekiem, wiek to tylko liczba :)
I popieram wstrzemięźliwość z betą. To tylko stres niepotrzebny.


Witaj,
termin masz w moje urodziny.

Gratuluję wszystkim nowym dziewczynom :)
hej, a Ty jesteś moją imienniczką i chyba ten sam rocznik?? 😄
 
Ja mieszkam w Anglii. U nas standardowo są 2 usg, prenatalne, krew, mocz na każdej wizycie z położną, słuchanie serduszka. Też miałam krzywą tylko u mnie było coś innego niż lukozada..
Wiele osób ma więcej usg niż dwa, duzo zależy od wagi, wieku, zdrowia itp. ja mialam 6 usg bo miałam nadwagę. Na pierwszej wizycie z położną wszystko można ustalić. Jeśli byly np problemy z zajesciem to też można usg wiecej chyba. No i zawsze można prywatnie Usg ja idę za 2 tygodnie. W Polsce tez większość kobiet chodzi prywatnie. Poród mimo, że wywolywany i zakończony cc to wspominam dobrze. Opieka super. To w Anglii nie wiem jak bardzo Irlandia się różni, ale pewnie nie dużo.
dziękuję, bardzo za informację
nie pamiętasz kiedy robione jest to pierwsze usg. Ja co prawda rodziłam w Irlandii ale przyjechałam tu będąc na początku 3 trymestru. Sam poród i opiekę medyczną wspominam dobrze. Zastanawiałam się jak to wygląda z tym pierwszym usg. I czy nie powinnam się umówić prywatnie na potwierdzenie czy wszystko dobrze na starcie :) pozdrawiam
 
reklama
Do góry