reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
spokojnie. odbiorą odpowiednią dietę i czasami to pomaga a jak nie to dostaniesz insulinę. Ja miałam zdiagnazowana cukrzycę ciążowa w ostatnim trymestrze ciąży. u mnie wystarczyła odpowiednią dieta. Mała urodziła się duża i zdrowa. jedyną niedogodność to konieczność kucia się 7 razy dziennie i mierzenia poziomu cukru. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie było dobrze.
Dziękuję, u mnie szybko to wyszlo bo w 5-6 tygodniu ciąży i dieta do konca ciąży bedzie ze mną, jutro potwierdzające badania choć mam jeszcze cicha nadzieję, że wyjdą prawidłowo jakimś cudem
 
Dziewczyny, mam pytanie.

Od miesiąca reguluje sobie tsh bo było na poziomie 3,5 lekiem eltroxin. Ginek radził by po miesiącu jeśli nie zajdę w ciąże zrobić ponownie badanie. No ale udało się, zaszłam w ciąże. I zastanawiam się czy zrobić te tsh przed wizyta u ginekologa czy narazie sobie darować bo pewnie mi zleci m.in. te badanie? Oczywiście eltroxin dalej biorę, zgodnie z zaleceniem.

W ogóle, taka rozkminka. Prawie rok staraliśmy się z mężem o kolejne dzieciątko, a wystarczyło wcześniej jedynie wdrożyć jeden lek i zaoszczędzić sobie tyle miesięcy rozczarowań. 🙈
 
W temacie cukrzycy. Mi tez wyszła w ciąży, miałam regulować sobie dieta i codziennie sprawdzać poziom, ale ze u mnie dodatkowo odezwało się w ciąży nadciśnienie to skutkiem była hipotrofia płodu i ostatecznie córka urodziła się w 38t (poród wywoływany) z waga jedynie 2250g. Mam uzasadnione obawy, że i w tym przypadku będę walczyła z cukrzyca i nadciśnieniem, ale nie ma co się dołować, na ciśnienie raczej nie mamy wpływu ale cukier można łatwo kontrolować choć przyznam ze było to mega upierdliwe bo wiele potraw ze swojego menu trzeba było wyeliminować.
 
Dziewczyny, mam pytanie.

Od miesiąca reguluje sobie tsh bo było na poziomie 3,5 lekiem eltroxin. Ginek radził by po miesiącu jeśli nie zajdę w ciąże zrobić ponownie badanie. No ale udało się, zaszłam w ciąże. I zastanawiam się czy zrobić te tsh przed wizyta u ginekologa czy narazie sobie darować bo pewnie mi zleci m.in. te badanie? Oczywiście eltroxin dalej biorę, zgodnie z zaleceniem.

W ogóle, taka rozkminka. Prawie rok staraliśmy się z mężem o kolejne dzieciątko, a wystarczyło wcześniej jedynie wdrożyć jeden lek i zaoszczędzić sobie tyle miesięcy rozczarowań. 🙈
Ja też jestem przed wizytą i biorę eutyrox, wiem że tsh skacze w ciąży i chyba zrobię żeby na wizycie już wytyczne dostać
 
Hej dziewczyny,jak samopoczucie?
Macie jakieś objawy ciążowe?
U mnie pojawiają się tylko bóle podbrzusza i od czasu do czasu mocniejszy ból jajnika.
Dodatkowo zauważyłam u siebie dziś różowy śluz :( odrobinkę,ale jednak :( sprawdziłam szyjkę i zauważyłam,że jest uchylona już nie zamknięta jak dotychczas :( niestety na wizytę u położnej nie mam co liczyć, powiedziała,żebym zadzwoniła jak będzie dużo krwi :( jutro idę zrobić betę, choć w ten sposób sprawdzę czy przyrasta czy też zaczyna spadać, mam zle przeczucia,że i tym razem sie nie uda :(
Staram się tak nie myśleć, ale jednak jest to silniejsze ode mnie.Pierwsze USG dopiero 1 grudnia :(
 
W temacie cukrzycy. Mi tez wyszła w ciąży, miałam regulować sobie dieta i codziennie sprawdzać poziom, ale ze u mnie dodatkowo odezwało się w ciąży nadciśnienie to skutkiem była hipotrofia płodu i ostatecznie córka urodziła się w 38t (poród wywoływany) z waga jedynie 2250g. Mam uzasadnione obawy, że i w tym przypadku będę walczyła z cukrzyca i nadciśnieniem, ale nie ma co się dołować, na ciśnienie raczej nie mamy wpływu ale cukier można łatwo kontrolować choć przyznam ze było to mega upierdliwe bo wiele potraw ze swojego menu trzeba było wyeliminować.
Ja w pierwszej ciąży miałam cukrzycę natomiast w drugiej nie, także nie wiem od czego to zależy. Teraz jestem w 3 i zobaczymy, chociaż mam IO to pewnie inaczej będzie
 
W temacie cukrzycy. Mi tez wyszła w ciąży, miałam regulować sobie dieta i codziennie sprawdzać poziom, ale ze u mnie dodatkowo odezwało się w ciąży nadciśnienie to skutkiem była hipotrofia płodu i ostatecznie córka urodziła się w 38t (poród wywoływany) z waga jedynie 2250g. Mam uzasadnione obawy, że i w tym przypadku będę walczyła z cukrzyca i nadciśnieniem, ale nie ma co się dołować, na ciśnienie raczej nie mamy wpływu ale cukier można łatwo kontrolować choć przyznam ze było to mega upierdliwe bo wiele potraw ze swojego menu trzeba było wyeliminować.
To będziemy sie wspierać nawzajem i damy radę! Ja miałam weekend płaczu ale powoli sie podnoszę.. A jak córcia oprócz niskiej wagi wszystko ok? Dla mnie to skomplikowane niby przy cukrzycy jest za duża waga urodzeniowa w ciąży a właśnie słyszę tez ze bywa odwrotnie
 
reklama
Do góry