reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2021

Ja zrobiłam przed wizytą u ginekologa bo zależało mi na tym żeby mi od razu powiedziała czy zwiększamy dawkę letroxu czy nie.
U mnie było tak 1 miesiąc dostałam plamień które trwały tydzień aż do bolesnej @, po @ od razu poszłam do ginekolog i ona przepisała mi dupashon i już następnej @ nie dostałam [emoji4] [emoji846]
Dziewczyny, mam pytanie.

Od miesiąca reguluje sobie tsh bo było na poziomie 3,5 lekiem eltroxin. Ginek radził by po miesiącu jeśli nie zajdę w ciąże zrobić ponownie badanie. No ale udało się, zaszłam w ciąże. I zastanawiam się czy zrobić te tsh przed wizyta u ginekologa czy narazie sobie darować bo pewnie mi zleci m.in. te badanie? Oczywiście eltroxin dalej biorę, zgodnie z zaleceniem.

W ogóle, taka rozkminka. Prawie rok staraliśmy się z mężem o kolejne dzieciątko, a wystarczyło wcześniej jedynie wdrożyć jeden lek i zaoszczędzić sobie tyle miesięcy rozczarowań. [emoji85]
 
reklama
Hej dziewczyny!
Dołączam do grona ❤

34dc , testy robiłam dwa - wczoraj po południu i dzisiaj rano!

Na wstępie życzę wam wszystkim dużo dużo dużo zdrowia ❤

IMG_20201109_165816.jpg
IMG_20201110_064219.jpg
 
Dziewczyny, mam pytanie.

Od miesiąca reguluje sobie tsh bo było na poziomie 3,5 lekiem eltroxin. Ginek radził by po miesiącu jeśli nie zajdę w ciąże zrobić ponownie badanie. No ale udało się, zaszłam w ciąże. I zastanawiam się czy zrobić te tsh przed wizyta u ginekologa czy narazie sobie darować bo pewnie mi zleci m.in. te badanie? Oczywiście eltroxin dalej biorę, zgodnie z zaleceniem.

W ogóle, taka rozkminka. Prawie rok staraliśmy się z mężem o kolejne dzieciątko, a wystarczyło wcześniej jedynie wdrożyć jeden lek i zaoszczędzić sobie tyle miesięcy rozczarowań. 🙈

Ja chyba bym zrobiła TSH, żebyś od razu miala info od lekarza co dalej robić 🙂 normy TSH dla ciężarnych sa inne, oczekuje się niższych wartości TSH niż w ogólnej populacji. Ja przed samą ciążą miałam nagly skok TSH do prawie 6 (zawsze miałam około 2 ), później wartości spadły same do 3, ale dalej jestem na letroxie i niebawem kontrola 🙂
 
U mnie jednak myślę,że to oznaka poronienia :( temperature miałam codziennie powyżej 37 stopni, a dziś już mam poniżej :( jak tylko zobaczyłam różowy śluz odrazu pomyślałam,że już nic z tego :(
Jutro zrobię będę, będę miała pewność. Życzę dużo zdrówka ♥️
Ej, w UK tez ciąża niby od 12 tygodnia ale są w szpitalach kliniki wczesnej ciąży, jako, że przecież istnieją poza maciczne itp.. na prawdę nic tam nie macie? Prywatnych klinik do USG też nie? Nie możesz pojechać do szpitala powiedzieć, ze krawisz i masz ostre bóle np ?
dziękuję, bardzo za informację
nie pamiętasz kiedy robione jest to pierwsze usg. Ja co prawda rodziłam w Irlandii ale przyjechałam tu będąc na początku 3 trymestru. Sam poród i opiekę medyczną wspominam dobrze. Zastanawiałam się jak to wygląda z tym pierwszym usg. I czy nie powinnam się umówić prywatnie na potwierdzenie czy wszystko dobrze na starcie :) pozdrawiam
U nast dopiero USG w 12 tygodniu, chyba, że jest historia straty czy poza macicznych.
 
Ja zrobiłam przed wizytą u ginekologa bo zależało mi na tym żeby mi od razu powiedziała czy zwiększamy dawkę letroxu czy nie.
U mnie było tak 1 miesiąc dostałam plamień które trwały tydzień aż do bolesnej @, po @ od razu poszłam do ginekolog i ona przepisała mi dupashon i już następnej @ nie dostałam [emoji4] [emoji846]
A jakie wartości tsh miałaś przed ciąża i ile jak zobaczyłaś 2 kreski?
 
Ej, w UK tez ciąża niby od 12 tygodnia ale są w szpitalach kliniki wczesnej ciąży, jako, że przecież istnieją poza maciczne itp.. na prawdę nic tam nie macie? Prywatnych klinik do USG też nie? Nie możesz pojechać do szpitala powiedzieć, ze krawisz i masz ostre bóle np ?

U nast dopiero USG w 12 tygodniu, chyba, że jest historia straty czy poza macicznych.
Ja przeszłam pozamaciczna w Irlandii i powiem Ci, że musiałam jechać do szpitala bo żaden lekarz nie chciał mnie przyjąć... Ale to było w 2005 roku, mam nadzieję że do tego czasu coś się zmieniło
 
Ej, w UK tez ciąża niby od 12 tygodnia ale są w szpitalach kliniki wczesnej ciąży, jako, że przecież istnieją poza maciczne itp.. na prawdę nic tam nie macie? Prywatnych klinik do USG też nie? Nie możesz pojechać do szpitala powiedzieć, ze krawisz i masz ostre bóle np ?

U nast dopiero USG w 12 tygodniu, chyba, że jest historia straty czy poza macicznych.
Niestety do szpitala tylko że skierowaniem od lekarza, a on takiego nie wyda :( czekam właśnie na badanie bety, już jestem całkiem zrezygnowana :( położna kazała mi zadzwonić jak będzie dużo krwi :( poproszę go jeszcze o skierowanie na progesteron, z córką w PL cała ciaze brałam luteinę,clexane, acard a tu nie chcą mi dać nic :(
U nas normalnie USG również jest od 12 tygodnia, ale ,że to moja 8 ciąża (tylko dwie donoszone) to położna zrobiła termin na 1 grudnia , będzie to 8-9 tydzień :( mysle, jednak,że nie dotrwam do tego USG.
 
Niestety do szpitala tylko że skierowaniem od lekarza, a on takiego nie wyda :( czekam właśnie na badanie bety, już jestem całkiem zrezygnowana :( położna kazała mi zadzwonić jak będzie dużo krwi :( poproszę go jeszcze o skierowanie na progesteron, z córką w PL cała ciaze brałam luteinę,clexane, acard a tu nie chcą mi dać nic :(
U nas normalnie USG również jest od 12 tygodnia, ale ,że to moja 8 ciąża (tylko dwie donoszone) to położna zrobiła termin na 1 grudnia , będzie to 8-9 tydzień :( mysle, jednak,że nie dotrwam do tego USG.
Dziś będziesz miała betę?
Trzymam kciuki...

Pamiętam jak z krwawieniem i bólem przyjechałam do szpitala a ta mi kazała sikać w kubek i testem sprawdziła czy jest ciąża 🙈😱😱😱
 
Dziś będziesz miała betę?
Trzymam kciuki...

Pamiętam jak z krwawieniem i bólem przyjechałam do szpitala a ta mi kazała sikać w kubek i testem sprawdziła czy jest ciąża 🙈😱😱😱
Wynik będę miała dopiero jutro :( odrazu powiem,żeby mi dał skierowanie na czwartek,żeby powtórzyć, żeby widzieć czy spada.
Dziękuję♥️
Chociaż ja już nadzieję straciłam :(
To co robią z kobietami we wczesnej ciąży jest straszne 😥 narzekają na Pl, a tak naprawdę tylko tam mają najlepsze podejście do tego tematu :(
Ja za granicą wszystkie ciążę ronilam, w 5 ciąży wróciłam do PL i robili wszystko,żeby pomóc, od 6tc walczyli o moją corcie i się udało,a tu każą czekac na cud 😥
 
reklama
Ja przeszłam pozamaciczna w Irlandii i powiem Ci, że musiałam jechać do szpitala bo żaden lekarz nie chciał mnie przyjąć... Ale to było w 2005 roku, mam nadzieję że do tego czasu coś się zmieniło
Tu też do szpitala sie jedzie, bo tam sa specjaliści ale można od razu, nie trzeba dzwonić.
Niestety do szpitala tylko że skierowaniem od lekarza, a on takiego nie wyda :( czekam właśnie na badanie bety, już jestem całkiem zrezygnowana :( położna kazała mi zadzwonić jak będzie dużo krwi :( poproszę go jeszcze o skierowanie na progesteron, z córką w PL cała ciaze brałam luteinę,clexane, acard a tu nie chcą mi dać nic :(
U nas normalnie USG również jest od 12 tygodnia, ale ,że to moja 8 ciąża (tylko dwie donoszone) to położna zrobiła termin na 1 grudnia , będzie to 8-9 tydzień :( mysle, jednak,że nie dotrwam do tego USG.
Kurcze, to na prawde brzmi bardzo słabo. Mam nadzieje, że jednak bedzie wszystko dobrze.
 
Do góry