reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Ja z kosmetyków mam płyn do kąpieli, maść łagodzącą i oliwkę z Dermy. Do tego ew. Sudocrem i może dokupie Linomag. Do pepuszka waciki ze spirytusem i Octanisept, ale będę używać raczej gazikow.
Melduję się 3 dni po terminie, czekam na ktg. Nie czuję się porodów wcale a wcale [emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️
 
Dodzwoniłam się i zarejestrowałam się na 11.07. Przychodzi się na 10.30 panie tam biurokrację załatwiają- trzeba mieć skierowanie i dowód. A potem lekarz przyjmuje wg. własnego uznania. Powiedziała, że na 3-4 godziny trzeba się przygotować, że się tam spędzi...


Jak taka klasyfikacja może wyglądać?
Ooo w moje urodziny :)
 
Znalazłam chwilę żeby tutaj zajrzeć. Nie jest łatwo... dawno nie spałam więcej niż 2 h.

Co do kosmetyków - ja do kąpieli używam tylko wody (jak mam czas to dodaję rumiankowej herbaty).
Tak samo pupy- przemywam rumiankiem.

I fajny trik mi położna doradziła w temacie posklejanych oczek. Kropelka mleka z piersi w kącik oczka - u nas zadziałało i po 3 dniach oczka już były całkiem zdrowe.


Gratulacje dla wszystkich nowych mam! Dużo miłości wam życzę. I snu.
 
Dla ciekawostki- w szkole rodzenia położne nam mówiły,żeby nie zaczynać od emolientów, tylko zwykłych płynów do kąpieli dla dzieci 0+, żeby nie wydelikatnić skóry. A co do pępka,to podobno najszybciej się goi,gdy go po prostu osuszamy,bez psikania octeniseptem;) Niemniej jednak mam wszystko na podorędziu,bo to moje pierwsze dziecko:)
my po radach poloznych stara metoda spirytus rozcienczony i pepki naszych dzieci goily sie szybko i szybko odpadaly musze męża po niego wysłać a znowoz dobrzy ortopedzi zaprzeczaja poradom starszych poloznych i zabraniaja szerokiemu pieluchwaniu tetrą .A musze jeszcze chuste do noszenia znalezc bo mojej nie odzyskslam
 
Dzień dobry..!

Ja z kosmetyków mam płyn do kąpieli, maść łagodzącą i oliwkę z Dermy. Do tego ew. Sudocrem i może dokupie Linomag. Do pepuszka waciki ze spirytusem i Octanisept, ale będę używać raczej gazikow.
Melduję się 3 dni po terminie, czekam na ktg. Nie czuję się porodów wcale a wcale [emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️[emoji852]️

Ooooo to najgorzej.... ciekawe kiedy zaplanował sobie wyjście :)

@Karrrina wrzuć zdjęcie jakieś jak będziesz miała chwilę, strasznie jestem ciekawa Twoich maluchów..!!
 
reklama
Do góry