reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

ja chyba poprosze najpierw zeby malemu zrobili badanie krwi i crp i dopiero szczepienia.chociaz wolalabym jakus indywidualny kalendarz szczepien poprzesuwac i nie wszystko na raz.i mam watpliwosci co do kropli do oczu na kile.czasami po tym zatykaja sie kanaliki łzowe i odtykaja wielka igla .sasiadka tak miala z synkiem

No właśnie... muszę wypytać o to wszystko.

Dziewczyny a mam pytanie odnośnie kosmetyków dla dzieci? Co kupowałyście?
Mam tylko emolium do kąpieni, bepanten i octenisept do pępuszka, coś więcej potrzeba? Kupowałyście jakieś kremy z filtrem na wyjścia na spacer?

Ja mam sudocrem, bepanthen, HIPP do kąpieli i smarowania, sól fizjologiczną do przemywania... octanisept i gaziki ofc też... chyba to wszystko z kosmetyków.

Hej kochane[emoji5] jak się czujecie? Któraś dziś ma zamiar się rozpakować? My dziś wybraliśmy się na długi spacer [emoji18] poszłam do znajomej, wyskakałam się z jej młodą na trampolinie [emoji1] mam tyle energii, że aż w szoku jestem. Jutro ostatnia wizyta u lekarza, termin na sobotę. Wczoraj zaczęłam się troszkę stresować i jeszcze raz studiowałam czy wszystko spakowałam do torby [emoji18] no ale nic, w razie czego będę kogoś prosić żeby mi dostarczył. K wraca jednak z trasy w piątek i to mnie trochę stresuje. Z tego wszystkiego pojechałam do Rossmana na małe zakupy i od razu humor lepszy [emoji1] miłego wieczorku i trzymam kciuki za przyszłe mamuśki [emoji8][emoji8][emoji8]

Ja pierdziu, trampolina??? :D :D Zwariowałaś matka :D Ale skoro musiałaś jakoś rozładować energię.... ;) :D Ciekawe co lokator w brzuchu sobie myślał :D
 
reklama
Dziewczyny a mam pytanie odnośnie kosmetyków dla dzieci? Co kupowałyście?
Mam tylko emolium do kąpieni, bepanten i octenisept do pępuszka, coś więcej potrzeba? Kupowałyście jakieś kremy z filtrem na wyjścia na spacer?
Dla ciekawostki- w szkole rodzenia położne nam mówiły,żeby nie zaczynać od emolientów, tylko zwykłych płynów do kąpieli dla dzieci 0+, żeby nie wydelikatnić skóry. A co do pępka,to podobno najszybciej się goi,gdy go po prostu osuszamy,bez psikania octeniseptem;) Niemniej jednak mam wszystko na podorędziu,bo to moje pierwsze dziecko:)
 
Dla ciekawostki- w szkole rodzenia położne nam mówiły,żeby nie zaczynać od emolientów, tylko zwykłych płynów do kąpieli dla dzieci 0+, żeby nie wydelikatnić skóry. A co do pępka,to podobno najszybciej się goi,gdy go po prostu osuszamy,bez psikania octeniseptem;) Niemniej jednak mam wszystko na podorędziu,bo to moje pierwsze dziecko:)

No ja dlatego kupiłam HIPPa właśnie, ze starszym używałam na zmiane z Mustela
 
No ja dlatego kupiłam HIPPa właśnie, ze starszym używałam na zmiane z Mustela
Czyli ma to sens:) do mnie przemówił argument,że jak zaczniemy używać kosmetyków do skóry wrażliwej, to w przypadku faktycznych problemów skórnych będzie trzeba kupić coś jeszcze mocniejszego.
 
No właśnie... muszę wypytać o to wszystko.



Ja mam sudocrem, bepanthen, HIPP do kąpieli i smarowania, sól fizjologiczną do przemywania... octanisept i gaziki ofc też... chyba to wszystko z kosmetyków.



Ja pierdziu, trampolina??? :D :D Zwariowałaś matka :D Ale skoro musiałaś jakoś rozładować energię.... ;) :D Ciekawe co lokator w brzuchu sobie myślał :D
Lokator przespał grzecznie imprezę, teraz za to mi się odwdzięcza [emoji1]
 
A propo pępka, dowiedzialam się ze w moim szpitalu nie każą niczym psikać czy smarować pępka. Jedynie wierzyć i ma sam odpaść. Trochę dziwnie bo przy pierwszym maluchu to uzywalam fioletu, a mimo to kikut odpadł dość dlugo...
Za to mi polozna proponowala kupić do kąpieli zwykle mydelko bambino, bo tanio i niby zle na skórę nie działa ale ostatecznie zostaje przy ziajce. Przy pierwszym się sprawdzilo, a podobno w porownaniu do emolium czy oliatum wypada podobnie.
 
Dla ciekawostki- w szkole rodzenia położne nam mówiły,żeby nie zaczynać od emolientów, tylko zwykłych płynów do kąpieli dla dzieci 0+, żeby nie wydelikatnić skóry. A co do pępka,to podobno najszybciej się goi,gdy go po prostu osuszamy,bez psikania octeniseptem;) Niemniej jednak mam wszystko na podorędziu,bo to moje pierwsze dziecko:)
A moja alergolog twierdzi, ze w dzisiejszych czasach tylko emolienty dla noworodkow, bo srodowisko jest zbyt zanieczyszczone. Jak widac rozne sa opinie.

A co do pepka to jak dla mnie najlepszy spirytus[emoji6]
 
Czyli ma to sens:) do mnie przemówił argument,że jak zaczniemy używać kosmetyków do skóry wrażliwej, to w przypadku faktycznych problemów skórnych będzie trzeba kupić coś jeszcze mocniejszego.
Ale skora noworodka jest skora wrazliwa[emoji5] A emolienty sluza zabezpieczeniu, a nie leczeniu.
 
A propo pępka, dowiedzialam się ze w moim szpitalu nie każą niczym psikać czy smarować pępka. Jedynie wierzyć i ma sam odpaść. Trochę dziwnie bo przy pierwszym maluchu to uzywalam fioletu, a mimo to kikut odpadł dość dlugo...
Za to mi polozna proponowala kupić do kąpieli zwykle mydelko bambino, bo tanio i niby zle na skórę nie działa ale ostatecznie zostaje przy ziajce. Przy pierwszym się sprawdzilo, a podobno w porownaniu do emolium czy oliatum wypada podobnie.
Wlasnie teraz jest moda na sucha pielegnacje pepka, czyli nie robienie nic. Ja mam najlepsze doswiadczenia ze spirytusem. Chyba kazda mama musi podjac wlasna decyzje.
 
reklama
Kochane daje znać ;* Dziś przywitaliśmy nasze słońce - miała być indukcję od rana a o 7.13 niespodzianka i wody same odeszły ;) i zaczęły się po pół godziny mega skurcze. O 12.42 powitaliśmy naszego syna 3400 g, 56 cm, w 38+1. Póki co jest aniołem i śpi głównie :)
IMG_0672.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0672.JPG
    IMG_0672.JPG
    272,4 KB · Wyświetleń: 646
Do góry