reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

To też takie fajne "uniseksowe" kolory :)
Też bardzo lubię, ale w dodatkach - np mam zielone zasłony ;)
(kiedyś miałam żółty pokój taki mega żółty, potem długo miałam dość ;))


0d1yrjjgtd95fou3.png
My teraz mamy nasz pokój w żółte dodatki :) żółte rolety, firanki że wstawkami, poduszki dekoracyjne obraz itp i pewnie baldachim będzie żółty bo jest dużo miejsca na łóżeczko i specjalnie na pustej ścianie :)

Hej :) ja od samego rana mysle... nie wiem co mam robic... bratowa zapytala czy przypilnuje im dziecka przez miesiac... tylko jest problem bo dziecko ma ponad rok i nie chodzi a wazy 11 kg... ja sie boje jej podnosic i mowilam jej to a ona ze nie bede musiala... ale wiem ze sa sytuacje co musisz podniesc dziecko chodzby nawet zeby go z lozeczka wyciagnac albo do karmienia na krzesle posadzic... i nie wiem co robic wiem tez ze maja inna opcje zawozenia dziecka do siostry jej ...co byscie mi radzily?

Ja bym nie poszła. Wymyśliłabym coś, bo nawet dziecko które już samodzielnie chodzi trzeba czasem wziąć na rece, podnieść posadzić. I jednak jest strach..

Widzialam na placu zabaw chlopca o tym imieniu i dzieci wolaly penis :/ ja generalnie do imion nic nie mam ,ale niestety nie kazda rodzina uczy dzieci ze tak nie wolno sie z czyjegos imienia smiac i potem wychodza takie kwiatki...

hchygzu3s1ksbpf1.png

W sumie do każdego imienia jak się. Chce to się znajdzie przezwisko :p pomyślimy jeszcze, żeby dziecku krzywdy nie zrobić :)
1518778046-f015e35750c0a267-aaaaaa.jpeg


Przesadziłam [emoji23][emoji23][emoji23] jak nie jem słodkiego nie cukruje tak dziś zjadłam cała truskawkowa nie wiem co mnie napadło ale mam wyrzut


16udyx8di9hvrs5t.png
Ja też kupiłam sobie dwie dzisiaj :)
A co do zdjecia, to myślałam że to nóż ubrudzony czekolada :o
To ja w pierwszej ciazy mialam z tym duzy problem. Strasznie mi sie chcialo palic, nie moglam przestac o tym myslec. I nie powiem, kilka razy sie zlamalam[emoji20] Teraz od pozytywnego testu nie zapalilam ani jednego i nawet mnie nie ciagnie. Czasem pomysle, ze bym sobie zapalila, ale to bardziej w sytuacjach kiedy palenie pomagalo w zabiciu czasu w konkretnych sytuacjach. Az jestem w szoku, ze teraz jest tak dobrze.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Ja w pierwszej popalalam do 8tygodnia. A w 10poronilam. I mam wyrzuty sumienia do dzisiaj. Chociaż nie wiadomo czy to z tego powodu.. teraz w listopadzie rzuciłam w połowie opakowania desmoxanu i po kilku dniach nie palenia okazało się że jestem w ciąży. Do dzisiaj nawet nie miałam w dłoni papierosa. Nawet mnie nie ciągnie, czasem też tylko pomysle.

No to ja zaoszczedzilam na prenatalnych to tetaz na pessar wydam. Nic w przyrodzie nie ginie, nawet wydatki[emoji6]

Ja mam taka plyte z corka wlasnie z polowkowego. Tetaz juz w tym gabinecie nie ma mozliwosci nagrywania i tak troche mi przykro, ze druga dzidzia nie bedzie miala takiej pamiatki. Jedynie moge miec filmik z tefo trzeciego prenatalnego, bo i tak bede musiala za nie placic, ale nie wiem jak to wyjdzie przy tak duzej juz dzidzi[emoji53]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Mi się wydaje, że lepiej widać dziecko na takim nagraniu 4d lub na zdjęciu 3d jak jest starsza ciąża ale mimo wszytko na połówkowym będziemy chcieli taką płytę na pamiątkę :)
 
reklama
Slonce nikogo nigdy nie zabilo.
Wydaje mi sie,ze nalezy oczywiscie trzymac malenstwo pod parasolka czy gdzies w cieniu,ale jak na chwilke wystawi buzke do slonca to nic sie nie stanie. Cos na glowce obowiazkowo.Ja niczym nie smaruje siebie ani chlopakow przez pierwsze 30 -45 min.
My mamy problem z glowy,bo u Nas slonca co kot naplakal.

Z kosmetykow to cos na pewno na bazie naturalnych skladnikow : MooGoo
Mam swietny krem do calego ciala bardzo delikatny i naturalny z krowiego mleka autralijskiej firmy + plyn do kapieli ,wiec pewnie zostane wierna tej firmie.

moogoo-babystarterkit-2.jpg
Na słońce trzeba uważać, mnie jako dziecko niczym nie smarowali i teraz ponoszę tego konsekwencje, pieprzyk na pieprzyku pieprzykiem pogania przez co raz do roku muszę jeździć na kontrolę do dermatologa aby pod dermatoskopem sprawdził czy mi się z nich czerniaki nie robią... ja bym więc tak lekko do tematu słońca nie podchodziła :(
 
A co do kosmetyków dla dziecka to do 1,2 miesiąca będziemy używać emolium, a później emolient Nivea łagodzący płyn do kąpieli 2w1 taki w białym opakowaniu z pąpką od 1 miesiąca, przy synku się sprawdziło wiec teraz chyba tez tak będzie :-)a do pupy to bepanthen baby, sudocrem ,i posypka Nivea :-) o kosmetyki nie będą się martwić bo mam szczęście ze za darmo będę mieć co będę chciała :-)
 
No właśnie polemizowalabym. Udar, czerniak i takie inne... Maleństwa są bardzo narażone na przegrzanie.

No ale jasne, potrzebny po prostu zdrowy rozsądek.
Szkoda że wielu rodzicom tego zdrowego rozsądku niestety brakuje :( Mieszkam w miejscowości turystycznej nadmorskiej i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak nasz ośrodek zdrowia w wakacje jest przepełniony właśnie przez rodziców z dziećmi które dostały poparzeń słonecznych albo udarów. Niektórzy ludzie to wyobraźni nie mają za grosz :(
 
Na słońce trzeba uważać, mnie jako dziecko niczym nie smarowali i teraz ponoszę tego konsekwencje, pieprzyk na pieprzyku pieprzykiem pogania przez co raz do roku muszę jeździć na kontrolę do dermatologa aby pod dermatoskopem sprawdził czy mi się z nich czerniaki nie robią... ja bym więc tak lekko do tematu słońca nie podchodziła :(
Nie wiem czy smarowanie w jakikolwiek chroni przed pieprzykami. Mój syn jest bardzo blady, ma taką karnację, że lekarka co go widzi to go na badania krwi wysyła więc bez kremu 30 na dwór go nie wypuszczam, a pieprzyków z roku na rok przybywa.

p19uqqmzxqi22hcj.png
 
Szkoda że wielu rodzicom tego zdrowego rozsądku niestety brakuje :( Mieszkam w miejscowości turystycznej nadmorskiej i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak nasz ośrodek zdrowia w wakacje jest przepełniony właśnie przez rodziców z dziećmi które dostały poparzeń słonecznych albo udarów. Niektórzy ludzie to wyobraźni nie mają za grosz :(

No właśnie... mi się w ogóle wydaje że taką delikatną skórę niemowlaczka to podwójnie trzeba chronić, smarować, osłaniać pieluszką, itp....
 
Podobno usg 3d w 30 tygodniu wychodzi najlepiej :) gdzies czytalam, chyba u mamyginekolog.
O to myslalam, ze w polowie najlepiej. To chyba sie skusze na plytke przy tym trzecim usg.
Generalnie to szkoda by mi bylo kasy, ale boje sie, ze kiedys temu drugiemu dziecku bedzie przykro, ze nie ma takiej pamiatki, a siostra ma[emoji6]

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
Do góry