reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamusie 2010

eijf-planuję karmić do roku, ale jak wyjdzie zobaczymy. czasem jak mi pogryzie piersi, albo ma jakąś dziwną kupę/gazy/wysypkę i słyszę od męża, teściowej czy lekarki:"pewnie mama coś zjadła", to szlag mnie trafia i mam ochotę popędzić do najbliższego sklepu po mleko modyfikowane.
a tak poza tym to lubię karmić piersią, uwielbiam jak mała się wtula, zwłaszcza w nocy jak je "na śpiocha":-)

U nas jakieś tam objawy mogące świadczyć o alergii były-luźne kupki ze śluzem, sucha skóra za uszkami," lakierowana skóra"na policzkach...właściwie bardziej nietolerancja niż alergia.
Ja z nabiału to mleko do kawy tylko i jak mi lekarka kazała odstawić, to powiedziałam nie. Jedyna rzecz,której nie umiem sobie odmówić. Dopóki to łagodne i sporadyczne zmiany, ok. Gdyby coś poważniejszego było (odpukać), to albo zrezygnuję albo na mm przejdę.

Generalnie to mnie zastanawia, że kiedyś to nikt nic o tych alergiach, nietolerancjach nie słyszał, a teraz co 2 dziecko alergiczne...
 
reklama
Joaszka-nie daj sie zwariowac.sa dzieci chowane tylko na mm à wysypki,plamy maja wiec cholera wie od czego.ja tez lubilam strasznie karmic piersia ale dzis z lekka irytuje mnie ze mala co chwile przerywa,oglada sie,slucha jak ktos gada.wydaje sie ze sie najadla à wcale tak nie jest i trzeba zaczynac od nowa.ja mialam w planie pol roku.jakos trudno mi ja odstawic.piers jest szczegolnie wygodna rano albo jak sie w nocy zbudzi.jesli natura pozwoli to bede pozniej dwa razy karmic piersia à jak nie to trudno.tylko mi przykro bedzie bo mala jak glodna jest nad ranem to biore ja do lozka i karmie na lezaco sama niemal spiac.mala polozona na lozku automatycznie otwiera dziubek i robi aaaa
 
Joaszka-nie daj sie zwariowac.sa dzieci chowane tylko na mm à wysypki,plamy maja wiec cholera wie od czego.ja tez lubilam strasznie karmic piersia ale dzis z lekka irytuje mnie ze mala co chwile przerywa,oglada sie,slucha jak ktos gada.wydaje sie ze sie najadla à wcale tak nie jest i trzeba zaczynac od nowa.ja mialam w planie pol roku.jakos trudno mi ja odstawic.piers jest szczegolnie wygodna rano albo jak sie w nocy zbudzi.jesli natura pozwoli to bede pozniej dwa razy karmic piersia à jak nie to trudno.tylko mi przykro bedzie bo mala jak glodna jest nad ranem to biore ja do lozka i karmie na lezaco sama niemal spiac.mala polozona na lozku automatycznie otwiera dziubek i robi aaaa

Możemy sobie podać ręce-mam to samo. Zuzia niby głodna, cmoknie 2 razy a potem wiadomo, głowa na wszystkie strony. Ja ją odkłam, ona w bek, ja ją do cyca, 2-3 mlaśnie i powtórka z rozrywki:-)też karmię na leżąco i w nocy to czasem tak komicznie wygląda (relacja męża), że Zuzia po wydojeniu cyca śpi i cieknie jej stróżka mleka w kąciku ust, a ja leżę z cyckiem na wierzchu, otwartą buzią i cieknącą śliną:-D
Boże, jak się biedny naogląda mnie w dresie, z cieknącą śliną, odciągającą mleko, to jeszcze go przestanę pociągać

Dziewczyny-jak się cytuje fragmęt posta?
 
Hej Mamuśki..


justyska88 na skaze białkowa jest mleko nutramigen przepisywany na recepte, nan ha z tego co wiem nie do końca, moja niucha pije nutramigen bo w 7 tyg.. lekarka stwierdziłan nietolerancje na mlako krowie, objawy miała szorstko buzie i najwiecej koło uszu przypominało to troche takie "liszaje" i wazne jest żeby dobrze nawilzac skore dziecka a nie natłuszczac, najlepiej idz do pediatry i on ci powie co dalej zrobic.....
 
Dziewczyny-jak się cytuje fragmęt posta?

zacytowałaś, chyba że chcesz jakąś część to musisz sobie wymazać ;-) zostawiając zawartość kwadratowych nawiasów na początku i końcu wiadomości.

Jeżeli chcesz w jednym wątku zacytować kilka różnych postów, musisz najsampierw zaznaczyć przy każdym "multi-cytat tego posta" (ta opcja za "cytuj") i wtedy też sobie wybrać, co konkretnie cytujesz. Mam nadzieję, że jest to w miarę jasne. Ja wolę sobie otwierać w nowym oknie, bo ciągle mi się coś kasuje i takie tam :-D
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam za post pod postem, ale jeżeli chcesz więcej postów zacytować, zaznaczasz najsampierw przy każdym z tych które Cię interesują opcję "multi-cytat tego posta" (obok cytuj)a potem normalnie otwierasz okno z odpowiedzią. Kropa często z tej funkcji korzysta, ale dla mnie edycja jest mało czytelna, wolę dwa okienka...

Hej Mamuśki..


justyska88 na skaze białkowa jest mleko nutramigen przepisywany na recepte, nan ha z tego co wiem nie do końca,

Możemy sobie podać ręce-mam to samo. Zuzia niby głodna, cmoknie 2 razy a potem wiadomo, głowa na wszystkie strony. Ja ją odkłam, ona w bek, ja ją do cyca, 2-3 mlaśnie i powtórka z rozrywki:-)

blablabalba

Joaszka-z lekka irytuje mnie ze mala co chwile przerywa,oglada sie,slucha jak ktos gada.wydaje sie ze sie najadla à wcale tak nie jest i trzeba zaczynac od nowa.

blablabala


No mniej więcej tak ;-)
 
Ostatnia edycja:
nabiał nawet po odstawieniu z diety matki utrzymuje się w jej organizmie do miesiąca i przez cały ten czas przekazywany jest z mlekiem dziecku = uczula
 
Tweenie-ale ja przestalam jesc mleko na kilka tyg po jej urodzeniu.dzis ma 5 mc à i tak cos tam jej zawsze wyskakuje.

Dziecko spi od wczoraj od godz 20 à ja mam tak ze sie kazdego dnia budze po 6 i przez godzine spac nie moge.na dodatek moj mnie wszystkim budzi jak sie szykuje do pracy bo nie potrafi tego robic ciszej...az dziw ze malej nie zbudzil jeszcze chocby trzaskajac drzwiami.cos bym mu powiedziala ale kazalam mu zawczasu drapac i nagrzac moj samochod co wlasnie robi wiec siedze cicho tym razem...
 
reklama
Nieźle z tą skazą, ale nabiał miesiąć w organiźmie mamy, jakos dziwne, po 6h trafia do mleka to co zjemy, no to ską zapasy nabiału na miesiąc, pierwsze słysze!
Eijf w mięsię mleko? Ale w jakimś przetworzonym, wędlina, peklowanym? Bo w takim surowym to chyba niemożliwe?
Basia puki co nie uczulona...a lekarka ostatnio powiedziala ze z glutenem to mozna dac okruszek chleba;) tez eskpozycja na gluten:)
 
Do góry