reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamusie 2010

a my juz po odbiorze wynikow z ostatnich testow na skaze bialkowa.podobno wszystkie te jej plamy,szorstkosci itd to nie wynik mleka jednak wiec od pn wlaczamy do jej diety mleko.powoli zeby sie przyzwyczaila .

to dobrze, że nie mleko. ale jak nie mleko, to co?

Ja już troszkę ogarnięta, ale jeszcze duużo pracy przede mną

Hura!Mysza, dzięki za rady, jak widać udało mi się zacytować fragment posta:-)
 
reklama
eijf a jakie badania miałaś na tą skaze?? bo my morfologie z OB i wyszły krwinki kwasochłonne które świadczą o alergii. i alergolog po objawach (poliki, za uszami) stwierdził że to skaza.
 
My mialysmy cos co sie tu nazywa testem prowokacji.glownie polegalo to na podawaniu malej jednego dnia coraz wiecej czegos do wypicia oraz obserwacji. (skory,zachowania,mierzono puls i takie tam).ja ani oni sami nie wiedzieli co mala dostaje i jednego dnia,pierwszego dostala mleko wykluczajace jakiekolwiek alergie ( neocate) .wyskoczyly jej mimo wszystko plamy ktore zniknely troche nastepnego dnia.potem tydzien pozniej dostala to samo tylko juz z mlekiem.tez wyskoczyly plamy ktore pozniej zaczely zanikac.wlasciwie rezulataty po wypiciu obu roznych rodzajow w roznych dniach byly podobne.zreszta ja jestem dlugo na bezmlecznej diecie à mala regularnie cos ma.to samo u znajomej.ona w koncu zaczela jesc nabial i sytuacja wcale sie nie pogorszyla.u kilkumiesiecznego dziecka raczej nie dojdzie sie co uczula.to moze byc wszystko:pomidory,orzeszki,soja,owoce cytrusowe itd.trzeba byloby nie jesc tylu rzeczy zeby ewentualnie dojsc...konkretnych alergii nie da sie testowac chyba ze reakcja na mleko jest silna i wystepuje tylko po nim.dzieci czesto maja po prostu egzeme i my sie zaliczamy do tej grupy.mam nadzieje ze z wiekiem jej przejdzie choc moj maz ma od czasu do czasu takie szorstkie plamy na nogach:((
my zaczynamy wprowadzac mleko powoli od nastepnego tyg.az dziwnie po tak dlugim czasie.
 
mysza-rzeczywiscie zaszalalas z postem jak obiecalas;)

a ja czekam na siostre ktora juz powinna wyladowac.mam nadzieje bez problemu i ze za niedlugo mnie nawiedzi.
swoja droga mysza masz odwage leciec na ostatnia chwile...

moja tymczasem dowalila bardzo dorosla ze tak powiem kupe po marchewce
 
ahahahahaha :-D
No chyba nie zaszaleję, bo nie mam do czego się odwołać :p
Eijf - mnie czasem szorstkie czerwone plamy wyskakują przy zgięciu łokcia. Wtedy wiem, że mam niedobór wapnia. Wypijam sobie szklaneczkę i się uspokaja. Nina miała przez moment szorstkie plamy na nogach. Zaczęło się, kiedy wprowadziłam mm a całkowicie wyeliminowałam cyc (3 m-c). Później jednak znowu zachciało mi się karmić cycem i przy karmieniu mieszanym plamy zniknęły.
Może dlatego trzeba stopniowo wprowadzać zmiany.
A co do lotu " na ostatni chwilę" No niestety tak wyszło, bo M nie wiedział, że tak wyjdzie z jego pracą i to była jedyna możliwość. Wziął urlop na 23-go. Więcej wolnego się nie dało. Gdybyśmy byli sami (czyt. bez dziecka), to olałabym to, mogłabym w razie "w" koczować na lotnisku. Ale mam nadzieję, że będzie gut. Już dzisiaj miałam pompę i śmiałam się z M, że odjazd by był, jakbyśmy wystartowali, nie mogli wylądować w żadnym państwie europejskim, bo nastąpiłoby gwałtowne pogorszenie pogody i wysadziliby nas gdzieś w Afryce :-D

ok chwilowo tyle, bo mi się mm kończy i muszę lecieć szybko i zakupić, bo jak mało się naprodukuje w cycu, to będę musiała się czymś asekurować...
 
Hej

W aptece jest duzo balsamów czy emulsji do suchej skóry, np. Balneum, Oilatum ale ja sama nie wiem czy jej to cos pomogło, w koncu kupiłam Mleczko Intensywnie Nawilżajace z Nivea dla dzieci i jest super naprawde " jak to sie mówi skórka jak pupcia niemowlaczka"
 
mysza-mala ma mieszane karmienie ale jej tam nic nie pomaga.naprawde strasznie mi szkoda ze ma taka skore.oby z tego wyrosla.

olivierek-no ja uzywam balneum i skora ciala to jeszcze ok najgorsze glowa,twarz czyli to co najbardziej widac...szkoda ale sa gorsze rzeczy.
no a kiedys stosowalam oliwke j&j i to byla kompletna porazka!

ja w oczekiwaniu na siostre ktora przebrnela przez sniegi i wyladowala.wprawdzie godz pozniej ale wyladowala
 
No ja moja starsza córe jak tez była taka mała to oliwką j&j tez nieźle urządziłam skore na raczkach i nóżkach miała taka jak jedno wielkie poparzenie, biegałam z nia po dermatologach itp.. aaa i do tego kupiłam jej płyn do kąpieli j&j taki fioletowy bo zapach mi sie podobał masakra
 
reklama
hej

Wróciłam niedawno z marketu-zapas słoiczków jest:-)jutro będziemy testować brokuły. Dziś była zupka marchewkowa z ryżem. Owocki będę podawać dopiero jak się do warzywek przyzwyczai, bo tak smaka na słodkie załapie i nie zje tego mdłego.
jem kolację i będę kończyć ubieranie choinki.
Maleńkajuż wykąpana i ululana-śpi:-)

o kosmetykach johson&johson słyszałam-że uczulają. My na zmianę oilian i nivea do kąpieli, do twarzy krem ziajka, włoski szampon oiliatum, a ciałko smarujemy mleczkiem nivea:-)

dobranoc
 
Do góry